Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2.5 gadnieks neapmierināts

kasandrita

aija

Jā, ar pirmo grūti!

Man tagad 4.šāds te spītnieks. Visu īzī un mierā.

ir lietas, kas vienkārši ir jādara, kliedz vai spiedz, ja ir jāsaģērbjas ārā ejot, tad ir,var apiegt, kliegt un gar zemi krist. Mēģinu sarunāt pa labam, ja nesanāk, tad velti enerģiju netērēju, paņemu, kliedzošu saģērbju un izstumju pa durvīm, parasti nomierinās momentā.

par aizliegumiem, esmu sev pieņēmusi noteikumu, ka aizliedzu tādas liefas, kas var kaitēt viņa vai citu veselībai, drošibai un mieram. Respektîvi, ļauju izkrāmēt virtuves atvilkni vai taml. Bieži mēs aizliedzam lietas,jo mums pašiem ir vienkārši cilvēcīgs slinkums.

par gulēt iešanu. Varbūt viņam vienkārši negribās gulēt to pusdienas laiku un vakarā iet deviņos gulēt? Varbūt ir vērts samazināt tās miega stundas diennaktī un visi būs laimīgi?

kopumā izklausas normāls bērns, kurš regulāri mēģina izsist vecākus no komforta zonas.! Tas ir tikai sākums!

Es tieši par to iedomājos, ka visvairāk protestu un kašķu starp vecākiem un bērniem, arī šajā īpašajā vecumposmā, ir tamdēļ, ka vecāki mēģina par daudz aizliegt/neatļaut/atturēt visu ko, bet bērnam vajag uzsākt savu atdalīšanās procesu un to realizēt. Tieši mazāk aizliegumu (tikai dzīvībai un veselībai (savu un citu) bīstamas lietas noliedzot) un vairāk vecāku iesaistes ar radošumu un caur spēlēšanos, varētu krietni atvieglot šīs vecumposma īpatnības. Un te dikti labi der un var pielietot jau tēmā minēto positive parenting!

Centram "Līna" ir video lekcijas par tēmu "Mazais spītnieks". Esmu lasījusi tikai atsauksmes un izvilkumu, bet varu prognozēt, ka tas ir ļoti labs vecākiem, kuri galīgi nesaprot šo bērna vecumu.

mea
Esmu noklausījusies, brīnišķīgs kurss. Viņš gan vismaz man nelikās vērsts uz bērna uzmanības mainīšanu, bet vairāk uz vecāku izpratni, kapēc bērns uzvedās tā kā uzvedās. Un man tas ļoti palīdzēja mierīgāk tos visus kašķus izturēt.

LaasmaV
D. Zande vēl iesaka tādu foršu grāmatu: Filjoza "Bērns mani neklausa". Es arī esmu to lasījusi un atzīstu par ļoti labu esam. Citi vecāki pat saka, ka tā esot mazu bērnu vecāku bībele!

Conejito

Šajā vecumā ļoti daudz ietekmē arī iedzimtais temperaments. Piemēram, tas, cik viegli vai grūti bērnam ir pārslēgties no vienas darbības uz otru. Viens bērns īzi pamet vienu lietu un ķeras pie citas, otram tā ir vesela traģēdija, ja kaut kādu iemeslu dēļ ir jābeidz aktivitāte ātrāk nekā gribētos. Tad nu šim bērnam ir vajadzīgs ieplānot VĒL vairāk laika tā saucamajiem "transitions" jeb pārejas brīžiem, piemēram, pārģērbšanās, gulēt iešana, iešana ārā/mājās, rotaļas pabeigšana utt. Bet kopumā tieši šie brīži ir visgrūtākie visiem "todleriem". Bērns uzkaras, it kā iestrēgst, un sākas nekontrolēti emociju plūdi. Tas ir vecumam normāli un atbilstoši. Darbību maiņa ir visgrūtākā. Ir daudz un dažādu metodiku, kas var atvieglot bērnam šos brīžus, protams, ne visi strādā uz visiem bērniem.

Un vēl man patika viens salīdzinājums - mazajiem iekšā visu laiku kāpj spiediens un ik pa laikam jāatver vāciņš, lai to spiedienu izlaistu, lasi - kārtīgi jāizbļaujas.

Papildināts 28.05.2021 15:22:

P. S. Viņiem nav ne jausmas, kas vispār ir "klausīt". Viņi nespēj šo jēdzienu aptvert, jo viņiem nav koncepta par to, ka vēl kāds cits bez viņiem pašiem var kaut ko GRIBĒT. Nu nav viņiem jēdziena "griba", "gribasspēks". Tu nevari prasīt 2gadniekam,lai viņš klausa, jo viņš šo vārdu nespēj aptvert.

Un viņi nespēj saprast frāzi - labi uzvesties/labi uzvedies. To vispār var nelietot, jo bērniem nav sajēgas par to

Conejito

mea
Un jautājums - kāpēc tu tā dari?

SunSun

Uhhh 2.5gadnieki Man arī viens tāds skraida pa màju un saka "nē mam " pilnīgi piekrītu meitenēm-minimāli aizliegumi, ļaut pašam saprast lietas, vēlams ar dabiskām sekām -ja iziet ārā pliks ir auksts, ja nokrīt, tad sāp, ja palaiž ārā balonu, tas aizlido utt un dot laiku pašam kaut ko izdarīt- pašam aiziet nomazgāt rokās. Un dot vairāk laiku nekā ir pacietība, patiešām noturēt sevi un iedot vēl brītiņu. Tas mums parasti palīdz, citreiz nekas nepalīdz, bet dusmas nāk un iet, tās arī jāļauj piedzīvot

Zizizi

Normāls 2,5 gadnieks. Manējā tajā pašā vecumā un šobrīd lielākoties dzirdu "nē, negribu, nedarīšu" un, kā jau te rakstīja- sīkumus ļauju izlemt pašai, bet to, kas jādara- jādara❤️

pumpurīte

Conejito
Tā arī daram. Tik jāatrod cits variants. Nav tik virgli, visur mega rindas. Un šobrīd ceru uz privāto dārziņu. Gaidu kad pateiks kad varam vest. Bet līdz tam, aukle pieskata...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419581