Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pabalstu aprēķins,ja otrs bērns piedzimst drīz pēc pirmā

Kattee

Kāda no mammām noteikti zina kā ir ar visiem pabalstiem-maternitātes,bērna piedzimšanas,bērna kopšanas pabalstu utt.,ja otrs bērns ģimenē piedzimst kad pirmajam vēl nav divu gadu vecums un mammai nesanāk atgriezties darbā,jo viens dekrēts pāriet ortrā.Vai summa ko pabalstos saņemšu pēc likuma par otru bērnu būs līdzīga kāda bija ar pirmo?

Kattee
Ja otrs bērniņš piedzimst līdz pirmā 3gv, tad naudiņa būs ne mazāka par to, ko saņēmi ar pirmo bērniņu

Conejito

Ja neesi bka laikā ar pirmo bērnu strādājusi, guvusi ienākumus, tad pabalsti būs identiski kā ar pirmo.

Mama_Bear

Vecāku pabalsts būs tāds pats, ja piedzimst līdz iepriekšējā bērna 3gv, bet tas neattiecas uz maternitātes pabalstu. Maternitātes pabalstu rēķina no jauna. Ja dekrēti pāriet no viena otrā, tad arī materitātes pabalsts būs līdzīgs kā pirmo reizi, jo rēķinās praktiski no tā paša perioda - būs tikai klāt vēl pēdējie 2 mēneši pirms pirmā dekrēta, kurus neņēma vērā iepriekšējā reizē.

AgA_Ja

Kattee
Jā. Svarīgi, lai ir darba attiecības. Šogad aizgāju arī 3x. Un viss saglabājas kā ar pirmo.

Papildināts 07.06.2021 20:45:

Visi dekrēti bija ne atgriežoties darbā. No viena otrā, un no otrā uz trešo

Kā ir, ja starp dekrētiem sanāk strādāt 5-6 mēnešus, bet otrs tāpat piedzimst līdz pirmā 3gv? Vecāku pabalsts tāds pats, kā pirms tam?

Mama_Bear

Saspraude
Pabalstu pārrēķinās un maksās lielāko.

Ja gadījumā atgriezīsies darbā un nostradāsi 5-6 mēnešus, tas skaitīs to, kas sanāk 2 mēneši pirms jaunā dekrēta, tas ir par 1., 2., 3. un ,ja sanāk, 4 mēnesi vidējo dienas izmaksu, kas sanāk uz šo periodu. Man bija lielāka alga šajos mēnešos, līdz ar to, saņēmu arī lielāku pabalstus.

Ilzzuks7

AgA_Ja
Vai tad,ja iet arī 3x dekrētā visi pabalsti paliek nemainīgi? Es sapratu,ka var tikai 2x pēc kārtas no dekrēta dekrētā un 3x jau vairs nemaksā.

Saspraude

Man gluži šī pati situācija. Jā, BKA būs tāds, kā ar pirmo, vai lielāks, ja būsi šajos 6 mēn pelnījusi krietni vairāk. Bet dekrēta (maternitātes) pabalstu skaitīs no jauna (mīnus 2 vai 3 mēnešus pirms atvaļinājuma sākuma). Palabojiet, ja kļūdos, bet šādi es saprotu, ka būs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419593