Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Summētais darba laiks un nedēļas nogales

cukurniedre

Ja darba līgumā atrunāts summētais darba laiks jomā, kur jāstrādā sestdienās un svētdienās, vai tas nozīmē, ka jāstrādā pilnīgi visas sestdienas un svētdienas pēc kārtas? Nav kāds regulējums, kurš atrunātu, ka cilvēkam ir tiesības, piemēram, un vienu vai pāris brīvām nedēļas nogalēm mēnesī - ģimenes utmldz labad? (darba devējs uzskata, ka var ņemt nedēļā citas divas brīvas dienas, bet nedēļas nogalēs jāstrādā). Nepārzinu likumdošanas nianses, tādēļ šeit uzjautāju. Paldies.


Man šķiet šo aspektu likumdošana neregulē.

Izklausās pēc darba specifikas, kurā nedēļas negalēs ir lielākā aktivitāte.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

NjuNju

Šeit ir svarīgi kādi grafiki ir pārējiem darbiniekiem. Nevar būt tā, ka vieniem jāstrādā visas brīvdienas, citiem nē. Jāievēro vienlīdzīgas attieksmes princips.

Svarīgākais ir ievērot diennakts un nedēļas atpūtas laiku, bet tur summētajam ir pieļaujamas atkāpes, dienām nav nozīmes. Par grafiku abas puses vienojas. Cits, piemēram, grib tikai sestdienas, svētdienas, jo strādā citur pamatdarbā. Darba līgumu slēdz, ja abas puses vienojas par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem, ievērojot to, ko likums uzliek par obligātu, bet pārējo pēc vajadzības. Ja ne, ceļi nekrustojas.

Papildināts 31.05.2021 13:41:

NjuNju
Tas gan, ja visi strādā aptuveni vienādu slodzi. Kam šogad Jāņi vai Ziemassvētki jāstrādā, tam citu gadu neliks svētkus grafikā.

Bet varbūt specifiskāki gadījumi, nepilna slodze, students piestrādā utml., kad sadalās tā, lai visiem ērti. Bet tas varbūt mazākos uzņēmumos ar individuālu pieeju.


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419601