Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dvīņu māja kaimiņos

VeryLuckyGirl

Pērkam zemi. Tikko uzzinājām, ka blakus paredzēta dvīņu māja. Tas samulsināja, jo uz dienvidu pusi - mūsu pusi tagad projektējas divu kaimiņu terases - attiecīgi būs troksnis, bērni, tusiņi ut.t..

Labā un kreisā pusē normālas vienģimeņu mājas.

Nevar īsti saprast vai traucēs vai netraucēs nākotnē. Un vai mājas vērtība krīt, ja blakus dvīņu māja? Sanāk, ka viņu terases/pagalms zem mūsu plānotās guļamistabas logiem.

teite

VeryLuckyGirl
Vispar jau tas nav pārāk forši, ka kaimiņu aktīvais pagalms tev labi redzams /dzirdams, visu laiku būs sajūta "kā uz delnas". Jautājums, cik tālu no jūsu dārza /mājas malas tas būs? Ja priekšā kādus dekoratīvos krūmus kokus sastadisiet, tad jau vēl ok. Bet troksnis ir. Mums tā kaimiņos līdzīgi izdomāja, ka aktivitātes bus pret mūsu māju, ceļš vēl pa vidu un kārtīgs jasmīnu žogs bet tā pat dzird un tas IR kaitinoši. Labā ziņa, ka tas nav pret jūsu pagalmu. Esi reāla, kad tu ej gulēt? 8 vakarā tak ne? Kad gulēsi, visticamāk, viņi arī gulēs, neba nu dienām un mēnešiem tusēs līdz rīta gaismai. Sliktāk ja abu pagalmi viens pret otru, tad tāda komūna sanāk .

Bet augsts žogs un stādījumi arī ir risinājums.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Katram savs

VeryLuckyGirl
Ko īsti nozīmē dvīņu māja? Man iepriekš likās, ka dvīņu mājas ir tādas, kurām kopīga siena, jums utt. Vai tomēr ne?

Papildināts 29.05.2021 07:58:

Sanāk, ka viņu terases/pagalms zem mūsu plānotās guļamistabas logiem.
Tad jau nav tik traki. Vismaz es nekad neskatos pa guļamistabas logu, tur pat aizkari parasti ir ciet.

Bet viss jau atkarīgs, kādi būs kaimiņi.

Papildināts 29.05.2021 08:00:

Galu galā, ja no 3 pusēm tuvu ir kaimiņi, tad ceturtais lietas būtību nemaina. (hm, kā var būt kaimiņi no 4 pusēm - kur tad ceļš?)

Resnā Žurka

Dvīņu mājas ir privātmājas ekonomiskā versija. Kā noprotams, tad māja dienvidu pusē. Tas ietekmē tikai tad, ja tur tik augsta māja, ka aizēno zemesgabalu. Maz ticams, ka būs vairāk par 2 stāviem un, ja vēl tusējamais gabals pa vidu, tad ēnas nebūs.

Katram savs

Man beidzot pieleca - blakus - dienvidu pusē - būs dvīņu mājas, bet autorei parastā.

Papildināts 29.05.2021 08:49:

Maz ticams, ka būs vairāk par 2 stāviem
To jau regulē apbūves noteikumi - gan augstumu, gan attālumu no robežas.

Kļavaslapa

Kāda atšķirība- normāla vienģimeņu māja vai dvīņu māja? Tikai tas, ka iespējamie tusiņi x2, bet tie var būt, var nebūt, arī normālās vienģimeņu mājās var rīkot tādus tusiņus, kas pārspēs visas dvīņu mājas.

Jebkurā gadījumā, pērkot zemi, jāskatās tās platība un jārēķinās, ka blakus platībā kāds ar laiku būs. Jaunajās mājās ļoti bieži kaimiņu mājas nepieklājīgi mazā attālumā, ja nav zemes necik un kaimiņi skatās logos, tad labāk dzīvoklis.

Kāda starpība dvīņu māja vai vienģimeņu māja? Viss atkarīgs kas tajā dzīvos...Arī vienģimeņu mājā var gadīties tādi tusētāji, kas nespēsiet vien policiju saukt.

Un var gadīties normāli cilvēki, kas respektē cita privātumu.

Un jā, bieži skatos uz jaunajiem rajoniem un domāju, ka nekāda privātuma. It kā dārzs, it kā vieta āra aktivitātēm- bet viss kā uz delnas.

MioMioMio

Sanāk, ka viņu terases/pagalms zem mūsu plānotās guļamistabas logiem. Tad jau nav tik traki. Vismaz es nekad neskatos pa guļamistabas logu, tur pat aizkari parasti ir ciet.
Bet troksnis, ja gribi gulēt pie atvērta loga?

Par tēmu - piekrītu, ka neredzu lielu starpību, parasta māja kaimiņos vai dvīņu. Tieši liktos, ka varbūt dvīņu mājas iedzīvotāji tik traki neballē, respektējot savus mājas kaimiņus. Bet tas tik tāds pieņēmums.

Kopumā man laikam traucētu tik tuvi kaimiņi ar spiegšanu, ballītēm utt. Tāpēc māju blīvi apdzīvotā teritorijā negribētu, tad labāk dzīvoklī.

Resnā Žurka

Šis, piemēram, Pierīgas burkānpļavās ir visai tipiski - cieši viens pie otra. Rīgā tas vēl normāli vecajos rajonos, kur pleķi no senseniem laikiem līdz 1000 apmēram. Bet tāpat ir pilsētas robežās krietni lielāki gabali. Ar to jārēķinās - ja zeme paredzēta apbūvei, tad kāds tur var gribēt savu būdu nolikt. Gribi, lai kaimiņi logos neskatās - pērc lielāku gabalu

Paldies par viedokļiem!

Jā, mums plānojas divstāvu vienģimeņu māja. Kaimiņi blakus abos sānos nelielas vienģimeņu mājas, bet tieši uz ziemeļiem no mums - plānojas tā divģimeņu māja divos stāvos. Māja nav liela, bet uz salīdzinoši nelielas zemes, tā kā izskatās liela. Un viņu tusēšanas vieta - pagalms uz dienvidiem, attiecīgi ļoti tuvu manai mājai.

Kas mani uztrauc ir - Tikai tas, ka iespējamie tusiņi x2

Pāri ielai ir mežs, no turienes troksnis nebūs, ja nu vienīgi kāds lācis izskries. )

Negaidu jau pilnīgi klusumu, tomēr gribēsies jau kādu rītu arī pagulēt ilgāk. Man bērni jau būs lieli, kad māja būs gatava, bet kaimiņam varbūt bēbis, kas ceļas 06.00. Grūti jau paredzēt, cik daudz traucēs. Un visu nevar paredzēt. AR vienu kaimiņu biju rēķinājusies, bet ar diviem nē. Tāpēc pārdomas, vai atteikties no gabala. Bet tāpat jau nekur nevar zināt, kas ko uzcels blakus, ja pērk zemi.

Papildināts 29.05.2021 10:24:

Mums gabals diezgan liels 2200kvm, bet kaiminam krietni mazaks. Pati dvīņu māja vēl būs viņu gabala tālakajā pusē, bet terases un tusēšanas vietas tieši pie mana žoga. Būs man milzu 2m siena jāceļ

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419629