Vai visiem ģimenē ir vienojas ņemt mājdzīvnieks?

Katram savs

Slēdza Katram savs: "Paldies par viedokļiem!".
Gerbera

Mezameita2
Akvārijs ārpus kārtas - vairāk kā interjera priekšmets, kas prasa regulāru kopšanu. Drīzāk pieaugušajiem, nekā bērniem. Suns arī ārpus - suni var ņemt pieaugušie sev, pat, ja gribētājs ir bērns. Jārēķinās, ka suns ir gan fantastisks kompanjons, gan lielākas izmaksas, rūpes un atbildība 10+ gadu garumā, pastaigas agros rītos un jebkuros laikapstākļos. Un milzīga nozīme ir tam, kādas šķirnes vai bezšķirnes suns. Ja medīgs kaķis, ne mazo putnu, ne grauzēju neņemtu. Grauzēji ir ļoti dažādi- no komunikabliem līdz tādiem, kas labāk redz tevi ejam, nekā nākam. Putns, ja būs viens, būs bērnu draugs, ja vairāki - paši par sevi un atkal vairāk kā akvārijs/interjera elements. To es kā cilvēks, kam bijuši vai ir suņi, kaķi, papagaiļi, grauzēji, akvāriji un citi zvēri. Droši var nianses uzjautāt arī privāti.

Mezameita2

Gerbera
Man arī ir bijusi visāda dzīva radība, arī kaķis un papagailis vienlaikus (pēdējam tā dzīvīte kopš kaķa iegādes tika ierobežota uz vienu istabu). Arī suns ar kaķi kopā ir dzīvojuši. Akvārijs ir jaunībsdienu aizraušanās - gribētos pie tās atgriezties. Nepiekrītu par akvāriju kā interjera priekšmetu - ļoti daudz interesantu procesu tur notiek, tas ir arī izziņas objekts, domāju, ka arī bērniem noderīgs - tāda miniatūra pašpietiekama ekosistēma mazā mērogā...

Vienkārši, apzinoties, cik laika un līdzekļu prasa visa dzīva radība, negādāju vairs nevienu dzīvnieciņu, kopš piedzima bērni, tāpat pietika rūpju ar viņiem. Tagad, kad ir paaugušies un pierādījuši, ka rūpējas par esošo mājdzīvnieku (un tas tiešām notiek - es kaķim esmu tikai bužinātājs un no veikala smilšu stiepējs, pārējais - bērnu ziņā), var apsvērt arī citas vēlmes. Ja godīgi - man viens no attiecību veidošanas kritērijiem ir bijusi otra spēja un vēlme pieņemt arī mājdzīvniekus. Un šai ziņā ir laimējies, par ko prieks.

Pufferfish

Putns nav interjera elements, un ir ļoti ļoti nežēlīgi viņu par tādu pataisīt. Neieteiktu bērniem ņemt putnu, jo viņi, atkarībā no sugas, dzīvo ļoti ilgi (piem. kakadu 80!! gadus) un jābūt zināmai stabilitātei lai būtu kāds kam vienmēr laiks ar viņu ņemties.

Putneim vajag daudz uzmanības, pat ja ir divi, ja viņus vienkārši atstāj būrī visu dienu, nedod dievs vēl bez rotaļlietām, viņi sajūk prātā un sāk raut sev ārā spalvas. Papagaiļiem inteliģence ir 2-3 gadus veca bērna līmenī.

Tāpat viņiem vajag lielu būri, nevis tos miniatūros ko mūsu zooveikalos mīl izlikt priekšā, vajag barot augļus, lapas, dārzeņus, vajag 12h miega tumšā, klusā vietā. Karoč ierakstiet youtubē par to, kā putns turams un vairs putnu negribēsies. Ā, un putnam veterinārārsts ir dārgs un ne visās pilsētās ir specializētie putnu ārsti, bet suņu/kaķu dakterim par putnu sajēga maza.

Pilnīgi noteikti jāsaskaņo ar visiem. Man būtu žēl dzīvnieciņa, ja kāds no mājiniekiem viņu nemīlētu. Mājdzīvniekus statusā pielīdzinu bērniem, jo ne tas sunītis, ne kaķītis neprasīja, lai viņu paņem. Tādēļ jau ir pilnas ielas un patversmes, jo dzīvniekus ņem impulsa vadīti, kārtīgi neapdomājot.

Katram savs

Limassola
Google translate?
Nē, nav google translate. Drukas kļūda. Gribēju rakstīt "jāvienojas.

Mums ģimenē visi mājdzīvnieki ir "paši atnākuši", bez liela entuziasma no manas puses. Jo zināju, ka visvairāk jākopj būs man. Bet visi ir iemīlēti un sagādājuši daudz prieka.

Paldies visiem par viedokļiem, slēgšu tēmu ciet. Labi, ka pie mums parasti nenotiek, kā minētajā TV raidījumā.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18419637