Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bari vai Sicīlija septembrī

Alija

MazaisMurmulis

Alija
Sicīlijā, ja nelien Palermo vai Katănijas centrā, ir ļoti ok braukšanas kultūra... vismaz bija pirms C-19. Man vismaz salas dienvidi likăs foršăki par ziemeļiem. mierīgâki. Bet nu tajos senajos laikos lidojām arī no Kauņas/Viļņas, Trapani kādreiz bija ideāls săkumpunkts,ja itāļu braukšanas kultūra biedē.

Ui, pilnīgi sagribējās kautkur lidot...

Alija

Cucamonga
Es uz Sicīliju lidoju ar Raineri caur Bergamo, bet ielidoju Palermo ap 19:00, atpakaļ caur Šarleruā. Laikam pamainījuši reisa laikus.
Ir arī otrs reiss pēcpusdienā. Varbūt labāk ņemt to, bet negribas zaudēt pusi dienas Bergamo klīstot. Bet nu varbūt arī tā ir opcija.

Par auto baigi jādomā. Sab. transporta vīzija neizklausās labi.

Amalfi man pat ar autobusu braucot, acis bija jātur ciet. Nevaru iedomāties sevi pie stūres tajos apstākļos.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Cucamonga

Alija
Sicilijà nav Amalfi apstākļu. Ja nu tikai braucot uz Savocu, var parādīties sirreālas izjūtas. Tu redzu 2-3 stāvus (likumus) zem sevis kā zemāk brauc auto... un nepārtraukti bremzē ar motoru...

Jà. Man arī salas dienvidi tīk labāk. No ziemeļu pilsētām patika Mesīna. Tāda jauna moderna. Gk pēc zemestrīces 1902.gada atjaunota. Nu eleganta. Atšķirīga.

Papildināts 31.05.2021 07:11:

Alija
Nu Bergamo tajās 5 vai 6h bija tā vērts, lai izstaigātu atkārtoti. Un mēs ar draudzeni Bergamo Alta iepriekš bijām bijušas n-padsmit reizes

He-he-he

Alija
Vēlmes ir jūra, daba, siltums, dabas parki, jo tiņus katedrāles un mākslas vēsture pārāk neaizraus.
Zini, ja ir šādi nosacījumi, es pat vairāk ieteiktu Bari.

Sicīlijā patiešām dabas skati, vēsture vairāk. Bet nu, iespējams,neko nemeklēju citu, kad tur biju. Patika.

Bet nu Bari brauciens sajūsmināja arī pusaudzi. Neuzturējāmies gan Bari apkaimē, bet apbraukājām Itālijas papēdi. Piemēram, tur ir zoo safari (tāds kompakts, bet foršs).

Abās vietās īrējam auto, lai pārvietotos.

Cucamonga

Īsāk sakot Alijas uzdevums netapa vieglāks. Izlemt. Bet tā jau ir. Viss ir subjektīvi nosacīts.

Papildināts 31.05.2021 10:59:

Ja runa tikai par kontinentu-es lidotu uz Neapoli. Un no turienes uz Kapri, Iskju, Vezuvu... tur auto īrēt nevajag.

Papildināts 31.05.2021 10:59:

Circumvesuviana izved pa fantastiskām vietām līcī

He-he-he

AsTheCopperStatue

Alija
Mēs savulak lidojām uz Komiso lidostu (ja pareizi atceros) un no tās ar taksi braucām uz Modiku. Bet tur arī kaut kādi autobusi kursējot.

Modika ir interesanta pilsēta, visa vienās trepēs, ļoti iesaku vakarā, kad jau satumst, uzkāpt Alta Modica skatu laukumā. Pilsēta kā uz delnas naksnīgajās gaismās. Tur ir arī šokolādes muzejs, jo Modika slavena ar savu šokolādi. Mēs gan tajā neiegājām, jo bijām tur tikai vienu nakti.

Tālāk devāmies ar vilcienu uz Sirakūzām. Sirakūzas liela pilsēta, var pavazāties un ir interesanti paskatīties, bet ne ar ko baigi īpašu man tā atmiņās nav iespiedusies. Ja nu vienīgi ar savu naksnīgo, izgaismoto krastmalu. Ā, nē, tur ir fantastisks Arheoloģiskais parks! Mēs tajā gandrīz visu dienu novazājāmies

No Sirakūzām ar vilcienu tālāk uz Taormīnu, kur palikām nelielā viesnīciņā ar privāto pludmali Giardini Naxos, kas ir pie pašas vilcienu stacijas. Taormīnā gan iesaku palikt uz kādām 2-3 dienām. Tur skaista apkārtne, ir ko redzēt. Piekrastē ir tāda kā maza saliņa ar miniatūru dabas parku. Bēguma laikā uz saliņu smuki var pāriet pa ūdeni, kas ir bišķi virs potītēm. Pati Taormīna arī ļoti simpātiska pilsētiņa. No Taormīnas ņēmām auto un devāmies uz Etnu. Mēs bijām maija beigās, no rīta ap 10.00 viesnīcā bija +28, bet augšā Etnā - +9, lija un baigais vējš. Nosalām kā susļiki. Viesnīcas saimnieks smējās, ka mums paveicās, ka nesniga.

No Sirakūzām ar vilcienu braucām uz Cefalu. Šo ļoti iesaku! Man atstāja vislielāko iespaidu. Mazs zvejniekciematiņš ar fantastisku pludmali, molu un milzu klinti, kas slienas pār visu ciematu. Mēs tajā klintī uzkāpām, tur augšā ir elpu aizraujošs skats uz apkārtni un visādas vecas drupas. Tiešām skaista vieta!

No Cefalu devāmies ar vilcienu uz Palermo. Liela pilsēta, bet nekas īpaši mani tur nepiesaistīja, ja nu vienīgi tā modernā baznīca, kas pār visu pilsētu slienas, bija interesanta, jo tur altārgleznas bija modernās, nevis klasiskās. Palermo konstatējām, ka brīvdienās vilcieni uz Agredžento nekursē, bet mums jātiek uz turieni, jo no turienes mēs tālāk dodamies uz lidostu. Nācās nomāt mašīnu.

Agredžento pati pa sevi ir tāda ostas pilsēta ar ne visai tīru pludmali, bet tur ir Tempļu ieleja, kas ir apskates vērta.

Vēl no mūsu pieredzes gribu uzsvērt divas lietas. Pirmkārt, Sicīlijā cieņā ir skaidra nauda. Ļoti, ļoti cieņā. Bankomāti ir reta parādība un norēķini ar karti arī nav topā. Mēs uz šo bišķi sākumā ieberzāmies, jo pierasts, ka kartes visur ņem pretī.

Otra lieta ir sabiedriskais transports. Mūsu pieredze rāda, ka tas, kas ir mājas lapās norādīts kā kursējošs ne vienmēr atbilst realitātei un dabā var izrādīties, ka nemaz nekursē. It īpaši brīvdienās. Tāpēc jāpadomā par iespējamajām alternatīvām, ja nu tomēr kaut kas tamlīdzīgs notiek.

Как медное изваянье

AuraAura

Man ļoti patika Apulijā. Bari, Alberobello, Polignano a mare, Matera. Dzīvojām Molfetta, klostera viesnīcā, pie jūras. Noīrējām lēti auto, un apbraucām visu. Sicīlija ir manos plānos. Vēl esmu apceļojusi Amalfi piekrasti. Bijusi Romā, Vatikanā, Neapolē, Venēcijā, Capri salā. Itālija ir fantastika. Sapņoju ieraudzīt Milānu un apceļot Toskanu.

rasa_rasa

Es tev tomēr rekomendētu saspringt un paņemt mašīnu. Ok - nebrauc uz salas dienvidu pusi, tur ir sliktāk ar autobāni, pārrāvumi, bet ziemeļu krastam tomēr viscaur autobānis.

Nu nezinu. Man labāk patika braukt tieši gar dienvidu krastu. Nekādu problēmu, tik čuncini no pilsētiņas uz pilsētiņu.

Papildināts 31.05.2021 13:34:

Man ļoti patika Apulijā.
AuraAura
Jā, Apūlija ir fantastiska. Redzēju draudzenes bildes un dzirdēju stāstus. Ļoti saintriģēja.

Alija

Es jau smadzenēs sāku saspringt par to auto. Vēl ir laiks nobriest lēmumam.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Cucamonga

rasa_rasa
Man nav problēmu braukt nekur. Bet pieņemu, ja cilvēki nav pārliecināti, tad vieglāk pārvietoties pa autobāni vai reģionālās nozīmes ceļu, kur lokālā braukšanas īpatnība ir mazāk izteiktas, kā pilsētās pie jūras

He-he-he

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419649