Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ne katram svarīgi

Tiffany

Hmm.. Ir bijis aktuāli. Man ir salīdzinoši rets vārds ar latvisku nozīmi. Bērnībā ciest nevarēju, likās, ka iegūstot pilngadību, pirmais ko darīšu - nomainīšu vārdu. Kad nāca apmēram 16-17 vārds iepatikās, jo nozīme tāda diezgan "aša" un vārds tiešām rets. Tagad man samērā vienalga, kā mani sauc. Līdzīgi kā kristalai, attieksme neitrāla. Tomēr krietni labāk, nekā būt Maijai, Dacei, Lienei, Santai vai Sarmītei. Nosacītas problēmas ar ārzemniekiem, tie nespēj izrunāt un ja lasa vispār iznāk jancīgs burtu salikums. Neformālās atiecībās bieži uzreiz saku anglisko tulkojumu, pie tam pēc noskaņojuma varu izvēlēties vienu no 2 variantiem, abi inčīgi uz abiem arī reaģēju, ja pasauc. Nu re, sanāk 3 vārdi

magoņmaizīte Berta

Kāpēc vispār jāsveic vārdadienās? OK, noiet ciemos, pasēdēt, to es vēl saprotu, bet, kad no rīta līdz vakaram vacaps dārd, un telefona atmiņa piedzīta ar tizliem gifiņiem tāpēc vien, ka kalendārā ierakstīts, ka šodien kaut kāda Veneranda vai Cecīlija, un, kas nesveiks, tas paliks ārpus labo ļaužu savienības kā īgņa un rūgmpods - nu napig Un vēl otrreiz to pašu pārciest par godu vēl kāut kādam kristītajam vārdam - nē, lai Dievs pasargā

Varētu cāļa nickus izsvaidīt pa kalendāru un visiem būtu iemesls vēl vienu dienu pasvinēt, draugus saaicināt...

Lai gan bieži vien tā svinēšan ir dāvanu un uzmanības diedelēšana.

Ne visi akceptē.

Nu man, piemēram, Ziemassvētki ir svētku kategorijā "nekas īpašs" un nesaprotu to ņemšanos. Dzimšanas, vārda dienas (gan savas, gan citu) ir daudz īpašākas. Tā kā katram savs.

Ammmanda
Piekrītu par ZSv. Ok, tusiņš pie vecākiem, krustmātēm utt, bet apdāvināšanās gan man gan grūti saprotama, gan reāli apgrūtinoša.

Zsv ir kā minimums brīvdiena

Patricia L

Vasiks
Nē, nu nestrādāt vienmēr labāk kā strādāt, bet, kad sakrājies mēnesis brīvdienu, tad popig uz kaut kādām brīvdienām ziemā.

magoņmaizīte Berta
Kādēļ jāsveic Ziemassvētkos? Un kādēļ dzimšanas dienā? Man personīgi dzimšanas dienā ir vienaldzīga, vārda diena gan patīk.

Katram savs...

Bet nu gribas jau ielikt tādu,kas nav citam. Būt oriģinālākam. Bet reizēm auzās vien iebrauc.

Stefans, Ezra, Daniēls, Gabriēls, Dāvids, Jēkabs, Jonatāns, Timotejs, Martā, Anna, Rebeka, Sāra, Marija- parasti Bībeles vārdi, nekas jauns! Kādas tur auzas var būt ?

ilzemuc

Man bērnam ir viens oficiālais vārds un viens kristītais. Svinam tuvāko lokā abas vārda dienas. Neviens vēl nav teicis, ka negrib svinēt, nenāks ciemos, jo tas vārds dokumentis neuzrādās. Pats bērns pagaidām apmierināts ar savu slepeno vārdu, kas ir zināms tikai pašiem tuvākajiem.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419723