Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zviedrijā atņem bērnu, cik pamatoti.

Raimonds1

Albus Dumbledore

Ammmanda
Nesen, blakus temā, tu ar putām uz lūpām aizstāvēji cilvēkus ar psiholoģiskām problēmām. Ka viņiem ir tiesības strādāt kur grib. Un citiem nav nekàdas daļas gar viņu psihiskām saslimšanām!

Taču šajā tēmā pēkšņi izrādas viņiem nav tiesības audzināt savus bērnus.

Jeb es ko jaucu?


Labajām meitenēm jāprot to pašo ko sliktajām, tik daudz labāk.


esenif
Tu šizofrēniķi vispār esi redzējusi? Kā tu stādies priekšā, kā šizofrēniķe varētu audzināt mazu bērnu? Viņai pašai ikdienā divus stiprus sanitārus var vajadzēt, ja kas, vai sanitāriem pie reizes vajadzētu arī mazu bērnu vākt? Vai tā "nešķiršana no ģimenes" nozīmē to, ka bērnam būtu jāseko slimajai mātei uz Tvaika ielu?

Jau aizrunājušās tik tālu, ka ne krasta vairs, ne salas saskatīt...

Cucamonga

Kur nonāk psihiski ne-veselo bērni esmu redzējusi. Arī ie tādi, kuri nonāk debesu valstībā vai "invalīdu" namā. Jāatzīst, ka tur nonāk arī tādu bērni, kuriem iepriekš nekādas saslimšanas netika diagnosticēts, bet raugoties uz bērnu, saproti, ka savādāk noteikti nav.
Paihiski slims nav prognozējams, pat ar savam ripām. Kuras var pēkšņi beigties un psihiatra vizīte vēl pāris nedēļas gaidāma...An duāls viedoklis. Drīzāk jā, lai audzina, ka ir kāds, kurš pieskata paihiski labīlo. Vismaz tās gaišās idejas vārdā-lai izaug bērniņš dzīvs un fiziski vesels. Par to garīgo pasauli grūti sacīt.


He-he-he

Sta, viator!

Ammmanda
nevaram zināt, kā izvērstos viņas dzīve, ja neviens nebūtu iejaucies, t.i., viņu ielicis bērnu namā,

Iejaukties vai iesaistīties var arī citādi, bērna šķiršana no ģimenes ir galējais līdzeklis, kad nekas cits nestrādā. Tajā gadījumā nekas cits pat netika mēģināts.

Ok, tā ir pagātne, toreiz bija citi laiki. Bet mūsdienās - es piekrītu, ir progress tajā, kur nonāk un kā apietas ar izņemtajiem bērniem.

Bet ir nepieciešami citi mehānismi, kas ļautu vispār nenonākt līdz izņemšanai. Lūk, šajā lietā nav progresa Latvijā un, kā lasu, nav progresa arī citur pasaulē. Iespējams, pat ir regress - agrāk problēmu gadījumā varēja cerēt uz līdzcilvēku atbalstu, radi, kaimiņi, kolēģi mēdza pieslēgties. Tagad ir katrs par sevi, vienlaikus standarti kļūst augstāki. Tas kopumā labi, bet sāpīgi skar tos, kas no šiem jaunajiem standartiem atpaliek


Nav vērts darīt labi to, ko nav vērts darīt vispār.


esenif

Lūk, šajā lietā nav progresa Latvijā un, kā lasu, nav progresa arī citur pasaulē. Iespējams, pat ir regress - agrāk problēmu gadījumā varēja cerēt uz līdzcilvēku atbalstu, radi, kaimiņi, kolēģi mēdza pieslēgties. Tagad ir katrs par sevi, vienlaikus standarti kļūst augstāki. Tas kopumā labi, bet sāpīgi skar tos, kas no šiem jaunajiem standartiem atpaliek
Ļoti dažādi ir. Runājot par līdzcilvēku atbalstu, pasaulē atzīta ir tā saucamā ģimenes konferences pieeja, kas dažās valstīs ir likumā ierakstīta. Tās ietvaros speciāli apmācīti cilvēki apzina riska ģimenes tuviniekus (radinieki, kaimiņi, draugi utml. - arī pavisam vientuļam cilvēkam var atrast tos "tuviniekus" un noorganizē kopīgas sanāksmes, kuru laikā tiek meklēti risinājumi situācijai. Tas tuvo cilvēku loks pats domā tos risinājumus, sociālais darbinieks tikai definē obligātos nosacījumus, kas jāņem vērā. Mūsu apspriestā situācija ir viens no tipiskiem piemēriem, kas tiek risināti ar ģimenes konferenču palīdzību. Ja līdz tam bija tā, ka slimības saasinājuma gadījumā bērni tika izņemti, ievietoti citur aprūpē uz laiku kamēr māte apārstējās slimnīcā. Tad māte iznāca no stacionāra, pagāja laiks kamēr lēma par bērnu atgriešanu. Kopējais process ne tik dramatisks kā Karīnas gadījumā, bet tāpat bērniem ļoti traumatisks. Ģimenes konferences laikā problēma tika izrunāta (ļoti bieži nemaz visiem nav pilnīga informācija par problēmu un nepieciešamo palīdzību) un tie tuvie cilvēki savstarpēji vienojās par to, kurš kā var palīdzēt: sekot līdzi mātes veselības stāvoklim un medikamentu lietošanai, parūpēties par beŗniem, kamēr māte slimnīcā utml. Ja vienai personai to palīdzību nodrošināt sarežģīti, tad sadalot starp daudziem tas jau vairs nav tik apgrūtinoši. Cilvēkiem patīk palīdzēt, justies noderīgiem, uzņemties atbildību - tāpēc šī metode ir efektīva ļoti daudzu situāciju risināšanā.

Latvijā pagājušajā gadā SOS bērnu ciematu asociācija pilotēja šo pieeju projekta veidā. Redzēs, kā tas attīstīsies Latvijā.


О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/

Savukārt, ja bērni tagad tiktu pār vesti uz Latviju, kurš nodarbotos ar to, lai vecāki varētu atkal būt kopā ar bērniem?

Kāda no LV bāriņtiesām. Ja jāizvēlas vai gadiem tiesāties (bērni pie svešiem cilvēkiem ar visām izrietošām sekām) un vēl beigās zaudēt bērnus, vai tomēr LV visu kārtot, kamēr LV bērns dzīvo pie radiem, saikne nezūd, un te tas viss notiek ātrāk. Tad jau labāk uz LV pārvākties. Bet saprotu, ka nav jēgas diskutēt, jo skatamies uz lietām no citiem skatupunktiem.

Papildināts 07.06.2021 08:27:

Protams, jāpiemin, nav zināms, ko domā attiecīgā ģimene, kāds ir viņiem risinājums vislabākais. Tāpēc var tikai minēt.

Papildināts 07.06.2021 08:31:

Es vairāk tā vispārīgi. Ka attiecīgās situācijās primāri būtu jāļauj bērnu nogādāt pilsonības valstī, ja vecāki to vēlas.

Nu ja, vēl radiem bērnus bāzīs virsū, tad viņiem arī maksās kā audžuģimenēm vismaz?


Все свои претензии в мой адрес запишите на листочек,

сделайте самолётик и летите на ....!!!

Счастливого полёта вам и вашим пассажирам!

Ja tur ir labvēlīgi apstākļi bērnam, protams.

Papildināts 07.06.2021 08:35:

ibica2
Radiem, šķiet, ka tur ir aizbildnis ne audžuģimene, bet neesmu droša.

Filma

Kāda no LV bāriņtiesām. Ja jāizvēlas vai gadiem tiesāties (bērni pie svešiem cilvēkiem ar visām izrietošām sekām) un vēl beigās zaudēt bērnus, vai tomēr LV visu kārtot, kamēr LV bērns dzīvo pie radiem, saikne nezūd, un te tas viss notiek ātrāk.
Tak neviens neliedz bērna radiniekiem tajā visā iesaistīties, ja nepieciešams braukt un dzīvot Zviedrijā kamēr ši visu atrisina.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!


Rosalia

pece
Tak neviens neliedz bērna radiniekiem tajā visā iesaistīties, ja nepieciešams braukt un dzīvot Zviedrijā kamēr ši visu atrisina.
Kur ta šie Zviedrijā dzīvos un ko ēdīs?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419771