Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zviedrijā atņem bērnu, cik pamatoti.

Raimonds1

Albus Dumbledore

Jā, jauc. Citēju sevi šajā diskusijā:

Protams, ir jāskatās pēc konkrētās slimības izpausmēm, smaguma, visu vērtēt individuāli, nevis slims un atņemt. Es runāju par sievietes stāstu, ka neizklausās, ka bija jelkāds cits variants kā izņemt bērnu.

Ja nepieciešams, dod ziņu - varu paskaidrot plašāk.

Papildināts 07.06.2021 11:29:

Lasot citu komentārus, tomēr papildināšu no sava prāta.

Slimības nevar bāzt visas vienas maisā. Katra slimība ir atšķirīga. Arī vienas slimības ietvaros ir dažādas slimības smaguma pakāpes. Zāles palīdz, bet nav atrisinājums visam, tikpat svarīgs ir dienas režīms u.c., kas nu kurai diagnozei.

Ja konkrēti par šizofrēniju, pazīstu cilvēkus, kas dzīvo ar to normālu dzīvi, strādā, ir ģimenes utt un pazīstu sievieti, kas centās pakārt savu meitu (neveiksmīgi) un pēc daudziem gadiem nonāca piespiedu ārstēšanās iestādē (cietuma alternatīva) par smagu miesas bojājumu nodarīšanu kaimiņam. Tā meita pie pirmās izdevības aizskrēja uz ārzemēm un ar vecākiem nekomunicēja, bet sievietes dēls, kas auga tajā vidē, nesen uztaisīja pašnāvību. Dēlu pazinu ļoti labi un zinu, cik ļoti viņu traumēja mātes slimība. Tur gan bija lielāka ģimene, nevis viena slima mamma, līdz ar to dēls bija paēdis, mācījās utt.

Jāsaprot, ka, ja slimība ir smaga, tad līdzcilvēkiem tas ir ne tikai fiziskas rūpes par slimo, bet arī tas ir emocionāli smagi, jo īpaši sākumskolas bērnam, kurš diez vai tādā vidē spētu fiziski un emocionāli pilnvērtīgi attīstīties.

Taču, kā jau teicu, ir daudz vieglāku gadījumu, līdz ar to tas nav tā, ka visiem ar šo diagnozi saslimušajiem draud šāds liktenis.

Kāpēc man šķita, ka to bloga stāsta sākumskolas vecuma bērnu izņēma pamatoti ir, jo blakus neviens nebija, kas palīdzētu viņu audzināt, netika parūpēts par pamata pienākumiem (ēdiens, tīrība utt), bērns bija pārāk mazs, lai uz sevi uzņemtos šādus pienākumus, un viņu biedēja (varētu traumēt) mammas slimības izpausmes.

Pēdējās izmaiņas: Ammmanda, 07.06.2021 11:37.
Papildināts 07.06.2021 11:45:

esenif

Valsts nodrošina atbalstu cilvēkiem ar garīgo saslimšanu. Par kvalitāti grūti spriest, tā ir dažāda atšķirībā no vietas un drīzumā gaidāmi uzlabojumi arī tur, kur tā pašlaik ir sliktāka. Taču, kā tieši tu iedomājies, ja mātei ir jāuzturas slimnīcā, paliekot pa nakti, teiksim mēnesi, ko 5 gadīgs bērns darītu tajā brīdī, ja viņam nav citu radinieku, kas gribētu parūpēties (fakti no tiem, ko izlasīju blogā - pirmsskolas vecumā izņemta meitene, tēva nav, citi radi nav minēti)? Un kas, ja ar mēnesi ir par maz (kā tajā stāstā)? Kādu risinājumu tu redzi tajā situācijā, ja esi pret to, ka bērnu ievietoja bērnu namā? Ielikt bērnu mātei blakus psihoneiroloģiskā slimnīcā?


Atgriežoties pie tēmas, noskatieties filmu СЫН, youTube, veidotu pēc patiesiem notikumiem!


...katru vakaru aizmigt tik laimīgs kā cēlies

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419771