Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā noteikt pareizo pardošanas cenu dzīvoklim

Hildra

Omīte, pārvakdamās pie mums , nolēmusi pārdot dzīvokli un , lai vēlāk nav ķildu, sadalīt starp bērniem jau tagad . Nekad neesam ar tādām lietām saskārušies, tik neizprotamas cenas tagad, ka nezinam, kādu summu likt sludinājumā. Naudiņa nebūt nebūs tāda, lai būtu vērts pasūtīt novērtējumu, un līdzīgu atrast sludinājumos neizdevās, jo... tik ļoti remontējamu nevienam neredz. Visi tirgo tikai pēc remonta, pat ar virtuves mēbelēm. Šis ir parastākais LT projekts, bez pārplānojuma,diezgan nodzīvots. Baidamies paprasīt par maz, bet mēnešiem tirgot par neadekvātu cenu arī negribas. Sludinājums arī tāpat naudu maksā. Meklēt varbūt mākleri, tas varētu zināt un palīdzēt?


Burunduks30

Ja man būs vēlreiz kas dzīvē jāpārdod, atkal ņemšu mākleri. Jā, sālīti, bet toties galvas sāpju nekādu!

Hildra
Ja nav steidzami, tad labāk uzlikt augstāku cenu, lai pēc tam nav jāpārdzīvo, ka pa lētu atdots

Hildra Nekad neesmu likusi dzīvokļa sludinājumu, bet vai tiešām ir tik dārgi?

Vērtējums jau tāpat būs jātaisa (ja vien nepārdosiet tik lēti, ka var nopirkt bez kredīta).

Atkarīgs no vietas. Paskaties, cik maksā turpat izremontēts, rupji rēķinot noņem kādus 10- 15 000 € un liec sludinājumu. Tad jau skatīsies pēc intereses, vai mazināt cenu. Domāju, ka LT projektā neviens negribēs remontos ieguldīt vairak kā 15 000€.

Un ne par tēmu-

Vai ir plāns, ko darīsiet, ja omītei tomēr pie jums nepatiks?


Hildra
Samaksā 6 eiro cenubanka.lv un apskaties, par kādām cenām ir pārdoti līdzīgi dzīvokļi tajā apkārtnē. Vērtētāji izmanto tieši šo pašu informāciju (orientējoši vērtējums maksā ap 100 eiro). Vēl var apskatīties tās pašas cenubankas.lv vai jebkuras NĪ aģentūras publicētās statistikas par vidējo cenu - un uzliec +5%, ja vieta un ēka ir laba. Sludinājums maksā ap 5-10 eiro, atkarībā no uzliktās dzīvokļa cenas.

Ja gribi piesaistīt mākleri, tad rēķinies, ka 5% nāksies atdot viņam. Šobrīd NĪ tirgus ir aktīvs, tā kā nekādas lielās jēgas piesaistīt māklerus nav. Dzīvokļus Rīgā par labu cenu nopērk vidēji 2-4 nedēļu laikā. Laba cena te ir jāsaprot vērtējumam atbilstoša cena.

Ja pašai negribas rakties pa datiem, tad vieglāk pasūtīt vērtējumu - tad sludinājumā to varēsi norādīt kā bonusu.

MioMioMio

Sludinājumu ielikt jau nav tik dārgi. Vai tad diži vairāk kā kādi 10-20 eur? Nu ieliek pirmo ar ne pārāk zemu cenu, var pierakstīt, ka runājama. Ja nav intereses, pēc 2-4ned. liek citu ar zemāku.Māklerim būs liela komisija, parasti laikam 5%, ja nav tā, ka galīgi negribat ar to visu krāmēties, es jēgu neredzu.
Pietiekami daudzi cilvēki grib tāpat uzreiz remontēt, kur viņiem vairs nav īpaša starpība vai piem. 20 gadus vecs remonts ar oranžām tapetēm vai atsvaidzināts padomju remonts vai sliktā stāvoklī padomju remonts.
Rīga/neRīga? Nav arī blakus apkaimēs neviena neremontēta?

Papildināts 05.06.2021 09:18:

Ja pašai negribas rakties pa datiem, tad vieglāk pasūtīt vērtējumu - tad sludinājumā to varēsi norādīt kā bonusu.
Pasūtīt jau var un bonuss tas būs, bet man šķiet, ka Rīgā parasti darījuma cena ir virs tās vērtējuma cenas.

kallisto

Ar vērtējuma sūtīšanu ieteiktu nesteigties - ja potenciālais pircējs pirkumam izmantos hipotekāro kredītu, tad viņam pašam vērtējums būs jāveic vēlreiz, jo nepieciešama pareizā banka un pircēja kā pieprasītāja vārds. Ja nav steigas, pamonitorē ss.lv un paskaties līdzvērtīgus variantus, bet piedāvātā cenubanka droši vien parādīs reālo situāciju (jo sludinājuma cena ne vienmēr ir reālā pārdošanas cena).

Hildra
Jā, un vēl - iesaku uzmanīties no uzpircējiem, kuru bizness ir maksimāli zemu nokaulēt cenu, nopirkt, izremontēt un pārdot. Jo zemāk viņiem izdodas nokaulēt cenu, jo lielāka ir viņu peļņa. Viņu tipiskā mērķauditorija tieši ir vecāka gadagājuma cilvēki, jo viņi visvieglāk pavelkas uz šausmu stāstiem par tuvojošos krīzi un neizbēgamo NĪ cenu sabrukumu un neorientējas NĪ tirgus attīstības tendencēs (šobrīd cenas aug un augs vēl vismaz 1-2 gadus).

Pirms pāris nedēļām nopirku dzīvokli. Teikšu kā ir, cenas ir augstas. Tas, kas ir labs par adekvātu ciparu aiziet momentā pat ne pāris nedēļās. Feisbukā sludinājumi bez maksas un vēl daudz citu portālu bez ss. Vēlu veiksmi. Bet par tām cenām protams vieta nevis remonts ir noteicošais.


Burunduks30

Atceries, ka katram gribētājam dzīvoklis būs jābrauc un jārāda, jāstāsta sausu muti viens un tas pats 10x. Kad pārdevu savu īpašumu, māklere kādas 5x brauca uz ilgu laiku (gribētāji ik pa pusstundai vienā tādā reizē).

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419815