Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dubultā zobu ekstrakcija

desert_rose

desert_rose

Sveiki.

3.jūnijā devos uz plānotu zobu ekstrakciju, jo izveidojies milzīgs iekaisums un tam zobam bija tikai viena milziga plombe, otram blakus esošajam tāpat plus caurums dziļš. Uz smaganas fistula. Lai daudz maz vienādi dzītu, nācās uzreiz šķirties no abiem (6.,7.zobs augšā). plānota implantoloģija.

Kad izrāva, sakņu daļā bija cistas, tas tīrīja ārā. Pēc raušanas zobārste veica tādu kā pārbaudi. Lika ievilkt elpu, aizspieda degunu un lūdza pūst gaisu pa degunu ārā. Atklājās, ka mana smaganas ir savienota ar haimora dobumu (sakne bijusi tajā ieaugusi). Pilnīgi dzirdēju kā manis pūstais gaiss burbuļo izrautā zoba vietā.

Zobārste sazvanīja pazīstamu ķirurgu, un devos pāri visai Rīgai uz stomatoloģijas institūtu pie ķirurga.

Ķirurgs apskatīja, izvērtēja situāciju un bija jāšuj ciet. Vieta, kur smagana savienojas ar to dobumu. Tā mēdz būt, bet reti.

Rezumē, veica iegriezumu virs 5.zoba kaut ko tur kala (pēc dzirdes tāda sajūta bija). Tad šuva.

Tā nu man līdz pat astotajam zobam (kurš sen man jau vairs nav) ir šuves. Taču ķirurgs teica, ka ielicis man tur kādu materiālu, lai veicinātu dzīšanu. Nerātnā mēle tur satausta tādu kā marliti, bet tā ir zem šuves. Baigi necenšos ar mēli tur braukāt, jo nedrīkst.

Izskatos pēc kāmja. No vienas puses. Vaigs tāds milzīgs. Dzeru antibiotikas.

Vakardien bija izteikti, šodien no lejas daļas vaiga pampums atkāpjas, bet iet augstāk uz aci.

Problēma ir tajā, ka man smaganas sarukušas tajā vietā tik ļoti, ka es īsti nevaru aizvērt muti tā, lai zobi kaut kāda mērā balstītos viens uz otra. Sanāk, ka man visu laiku žoklis jasasprindzina, lai noturētu tā, lai tā smagana nespiežas uz lejā esošajiem zobiem.

Šķiet, ka dēļ tā sasprindzinājuma zoklī, tas vaigs nelaiž vaļā tūkumu.

Ēst arī neko nevaru, jo nevaru sakošļāt uz otras puses, dēļ tā ka tā izrautā zobu smagana ir tā satūkusi, ka nevaru tos žoklis tā satuvina, lai otras puses zobi saskartos.

Ēdu šķidru ēdienu un dzeru daudz mēreni siltas tējas.

Paralēli antibiotikas. Ar pretsāpju zālēm neaizraujos.

mikausite

desert_rose
Kāds ir jautājums?

odeta

Doties pie ķirurga vēlreiz, lai pārbauda.

Amnesia

desert_rose
Vakar bija tikai 2 dienas kopš zobu raušanas. Tik ātri tas nepāries. Un īsti nevar nobrakstītā saprast - smaganas sapampušas vai sarukušas?

Tas, kas iet uz augšu uz aci, visdrīzāk, ir gaiss, kas ticis zemādas audos visu ķirurģisko manipulāciju rexultātā. Tas ir ok. Lēnām pāries.

" Marlīte" zem šuves ir hemostātiskais sūklis- maza švammīre, ko lieto plašu brūču gadījumos, lai veicinātu dzīšanu. To nevajag aiztikt un traucēt.

Lai mazinātu pampumu no ārpuses vēsas sausas kompreses un sūkāt saldējumu, vai sasaldētu sulu, vai ledu.

Man liekas, ka pampums, sāpes utt ir normāli. Man izrāva tikai 8.zobu, iet trešā diena, arī piepampis, sāp utt. Tev divi zobi izrauti.. Mulsinoši skan tavs apraksts, ka nevari normāli aizvērt muti, jo ar smaganām kaut kas nav. Par šo es piezvanītu vai aizietu klātienē pie ārsta.

Ammmanda
Ir drusku starpība vai izraut 1zobu, vai uz iekaisuma fona izdarīt žokĺa operāciju.

StellaX

Nesapratu tavu komentāru.

Rakstīju šajā tēmā, jo te nav nekāda konkrēta jautājuma, bet pašlaik man ir izrauts pie zobārsta- ķirurga sarežģīts gudrības zobs, pēc kura bija temperatūra, dzeru antibiotikas, pretalerģijas zāles un recepšu pretsāpju zāles. Ar savu iepriekšējo komentāru tieši to arī vēlējos pateikt - ja man ar vienu izrautu zobu ir tāds pats vaiga pampums, kādu apraksta autore, tad autores situācijā nešķiet, ka par to būtu jāsatraucas, jo viņai ir izrauti divi zobi, t.i., vairāk iemeslu pampt, bet tas pēc raušanas ir ja ne visiem, tad daudziem. Man personīgi nešķiet OK šis: Problēma ir tajā, ka man smaganas sarukušas tajā vietā tik ļoti, ka es īsti nevaru aizvērt muti tā, lai zobi kaut kāda mērā balstītos viens uz otra. Sanāk, ka man visu laiku žoklis jasasprindzina, lai noturētu tā, lai tā smagana nespiežas uz lejā esošajiem zobiem.

Līdz ar to ieteicu pārliecināties pie ārsta, vai tā tam ir jābūt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419825