Tiesības uz rotām - kam?

Naufa

Slēdza Naufa: "Paldies! Virziens skaidrs!".
Resnā Žurka

Ja tev nozog riteni par šeit līdzīgu summu ap 150 eiro, droši dodies uz policiju, tev NEVAJAG izcelsmes dokumentus.
Policijā domā savādāk - tev vispirms ir jāvar pierādīt, ka tas ir tavs ričuks (tātad - reģistrē CSDD, ja nav papīri saglabāti)

Undomiel

Mocha
Ja tev nozog riteni par šeit līdzīgu summu ap 150 eiro, droši dodies uz policiju, tev NEVAJAG izcelsmes dokumentus
Tev ir jāpierāda, ka tas ritenis ir tavs. Pirkšanas dokuments no veikala, bet vislabāk, ritenis reģistrēts CSDD uz tava vārda. Es gribu redzēt, kā tu policijai pierādīsi tavas īpašumtiesības uz jebkuru tev nozagtu lietu, jo policijai bilde ar tevi blakus lietai nav pierādījums, ka tā ir tava. Man arī ir vairākas bildes, kur es pat braucu ar citu cilvēku riteņiem, tātad es varu iet, to nozagt un uzrādīt bildi kā pierādījumu, ka tas ir mans?

Tagad es saprotu, kāpēc Latvijā joprojām valda tik barbariskas problēmas attiecībā uz mantojumiem - jo daudzi joprojām nemāk sakārtot īpašuma lietas un pat uzskata, ka tas nav vajadzīgs. Un pēc tam brīnās, ka radi sanaidojas ne tikai mantotas zemes un mājas, bet pat auskaru pāra dēļ.

Patricia L

Kad man nozaga rotaslietas reāli zagļi, tad policijā gari un plaši zīmēju un aprakstīju tās. Nekādu dokumentu man nebija. Bet, protams, neviens neko ne meklēja, ne atrada.

Undomiel

Man arī ir vairākas bildes, kur es pat braucu ar citu cilvēku riteņiem, tātad es varu iet, to nozagt un uzrādīt bildi kā pierādījumu, ka tas ir mans?

Dari, ko gribi, ieskaitot zagšanu bet beidz maldināt sabiedrību un autori, ka viņa nevar vērsties policijā, ja viņai nav kaut kādi dīvaini dāvinājuma dokumenti. Dokumenti policijā nav nepieciešami, pietiek ar foto tieši tā kā tēmas autorei ir foto. Visi no zādzībām cietušie droši vēršaties policijā pat ja ritenis ir no krāmu tirgus un prasta soma uz ielas izrauta no rokām. Latvija ir civilizēta valsts ar likumiem un policiju, kas strādā arī priekš vienkāršā cilvēka, ne tikai priekš tiem ar 200000 eiro vērtiem dokumentētiem auskariem, Birkin somu un tikai veikalā iegādātām jaunām precēm. Policijā ir atgūtu riteņu kaudzes, ko viņi nav ieinteresēti uzglabāt, bet gan atgriezt īpašniekiem.

Un pēc tam brīnās, ka radi sanaidojas ne tikai mantotas zemes un mājas, bet pat auskaru pāra dēļ.

Nejauc p ar p. Nekustamais īpašums (zemes un mājas) vienmēr ir dokumentāli jānoformē, pāris auskari nekad nav dokumentāli jānoformē.

Ļoti daudzos gadījumos vēršas policijā par tādu mantu zādzību, kam nav dokumenti. Dokumentu esamība vai neesamība nav izšķirošs faktors.

Zilspukuzirnis

Mocha
Pat grūti pateikt - piekrist vai nepiekrist. Man klubā reiz nozaga somu, zudumā pase, atslēgas, austiņas, telefons un maks ar sīknaudu. Lielā skāde jau par dokumentu atjaunošanu un telefonu, jo biju students nabadzīgais. tajā pašā rītā aizgāju uz iecirkni, uzrakstīju iesniegumu, pēc nedēļas atnāca vēstule, ka krimināllieta netiek rosināta blablabla, jo tiek definēts, ka somu esmu pazaudējusi. Klubā, uz galda. Nu protams... bet vismaz ar papīru varēju doties uz apdrošināšanu un saņemt jaunu telefonu ar pašas segumu, kas gan nebija diez ko izdevīgi pie zaudējuma, nevis zādzības fakta. Pēc pusgada zvana no policijas un saka, ka viņiem esot mans telefons. Kādā “atgadījumā” policija izdomāja pārbaudīt, vai telefons neesot zagts, un pēc IMEI atrada, ka ir gan. Atguvu bisk apdauzītu, bišk vēlu, bet atguvu.

Un pēc apdrošināšanas noteikumiem - ja tiek atgūts zagts telefons, jaunais esot jāatdod atpakaļ. Bet tā kā mans telefons tika definēts kā nozaudēts, tad varēju paturēt abus.

Morāle - nav lielas cerības, ka vismaz tiktu ierosināta krimināllieta vai notiktu kāda izmeklēšana. No otras puses - neko nevar zināt un pārsteigumi var nokrist no debesīm (vai policijas).

Zilspukuzirnis
Varēji pārsūdzēt prokuratūrā.. diezgan daudz atteikumu tiek atcelti uz uzsākti procesi.

Kad man nozaga pašu parastāko velosipēdu bez numura, bez reģistrācijas un čeka, policija atrada zagli un viņš man atmaksāja naudu, jo velosipēds jau bija pārdots detaļās.

Ņemot vērā to cik daudz velosipēdi ir zagti policija viņus sen zin.

Tas kāpēc kādu noķer gan nav skaidrs.

Papildināts 09.06.2021 00:20:

Velo zagļu komandai lai plus mīnus būtu ko ēst jāzog savi 10 gab dienā.

Gadā ir 3000. Apgrozīt tādu daudzumu un gadu no gada lai valsts nezin, nav reāli.

Ja mazāk tad izdevīgāk maximā strādāt par apsargu.

Kas tur izdevīgs? Ja strādā Maksimā, tad jānīkst tai veikalā visu dienu kā tādam muļķim. A tā nosper veļļuku un pārdod, paēdis jau būsi, vēl izvizinājies ar svešo veļļuku.. tā teikt, atpūta un darbs kopā.. hobijs un adrenalīns..

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18419833