Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas būvniecība Rīgā

zapte3

Mani interesē, vai atšķiras mājas būvniecības projekta saskaņošanas izmaksas un process (fiziska/juridiska). Ir zeme, plānoju celt māju, jāsaprot, ko iegūstu un ko zaudēju, gribu atrast izdevīgāko variantu. Ja ir info, labprāt dzirdētu.


TrakaAnna

No kā atšķiras?


It`s a Mad Mad Mad Mad World

Katrā būvvaldē savs, citā kasās bez maz vai pie komatiem, citur "neko baigi nekasās". Rīgā no lasītā dzirdēts, ka esot no piekasīgā gala. Izmaksu ziņā tas vienīgi var mainīt tikai to, ka ilgāks laiks papīru skanošanai un attiecīgi arhitekts varētu paprasīt nedaudz vairāk, jo laiks ir nauda. Šis blogs bija par mājas būvniecību Rīgā, tur var palasīties par tiem papīriem: https://kokamaja.wordpress.com/

Starp pašvaldībām mēdz būt kaut kādas nelielas atšķirības, piemēram, ēku blīvumam (piemēram, ierobežots saimniecības ēkas lielums utml), stāvu skaitam, žoga prasībām, pilsētās var būt obligāta prasība pieslēgties centralizētajam ūdenim/kanalizācijai utml.

Bet kopumā šaubos, ka ir baigā starpība izmaksās. Nu Rīgā droši vien NĪNs pēc tam sanāks lielāks, jo zeme Rīgā parasti ir dārgāka un Rīgā parasti nav naska uz samazinātām likmēm.

Tulip

zapte3e
Lai piemērotu reverso PVN, fiziskai personai īpaši jāreģistrējas. Visi sodi juridiskām personām lielāki, ja nu kaut kas noiet greizi procesā.


TrakaAnna

Vai tik apdrošināšana juridiskām nav krietni dārgāka?


It`s a Mad Mad Mad Mad World

Resnā Žurka

Rīgā ir atšķirīgi apbūves noteikumi apkaimēm. Vispirms jāsāk ar tiem, lai saprastu, vai ir kādi īpašie nosacījumi. Vislabāk, ja var pie sava rajona arhitekta pieteikties uz konsultāciju būvvaldē. Dažos rajonos šobrīd ir subsīdijas, lai pieslēgtu kanalizāciju.

Paldies visiem, kas padalījās ar info.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419895