Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pusotrgadniekam bail no svešiem cilvēkiem..

Made19

Vai kādam ir bijis līdzīgi un kad tas ir pārgājis? Mūsu pusotrgadnieks atzīst tikai mammu un tēti. Satiekot citus cilvēkus, ir kā pielipis pie manis.

Alija

Normāla reakcija bērnam 18 mēnešos. Nevajag grūst viņu pie svešiem. Tas ir tāds vecuma posms, kad viņam ir paaugstināta jūtība uz svešiem cilvēkiem. Pāries pats pat sevi, ja vecāki nemēģinās pāraudzināt.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Bite33

Manai divagadniecei joprojām bail no svešiem cilvēkiem, ja pirmo reizi redz un ir vēl vīriešu kārtas, ne pa kam neies draudzēties, man liekas tas ir ok, nav?

Normāls bērna attīstības posms. Ja vien nav tā, ka kaut kas ir super dīvaini (piemēram, vecmāmiņa nāk katru dienu, stundām ir blakus bērnam, bet bērns ta pat paniko arī kad vajadzētu jau aprast ar situāciju), tad viss ir pilnīgi norma un kā pēc grāmatas.

Un autorei kā pieaugušajam nemaz nav bail no svešiem un gribas visiem līdzi iet?

Lielajiem vienkārši lielāka pieredze un sociālās prasmes, protam gan labāk saprast, kad svešinieks tiešām bīstams, kad ne, gan arī vienkārši savas izjūtas neizrādīt un uzvesties "sociāli pieņemami".

Arī bērni ar laiku iemācās, ka ir kādas sabiedrības grupas, ko var pēc noklusējuma uzskatīt par drošām, t.i. tās nemēģinās nodarīt ļaunu, nolaupīt vai tamlīdzīgi (BD personāls, ārsti, pārdevēji, mīlīgas omītes utt.), un satusē jau pirmajā tikšanās reizē. Bet ne jau pusotrā gadā

Conejito

A kāpēc tik mazam bērnam vajadzētu draudzēties ar svešiem?

Ja bērnu ar kādu kaut kur jāatstāj, tad normāli būtu adaptācijas laiks kopā ar savu piesaistes personu līdz brīdim, kad svešais vairs nav svešs, un mazais sāk uzticēties.

Papildināts 11.06.2021 12:54:

Btw, normāli gudri dakteri/fizioterapeiti utml arī saprot, ka nevajag uzreiz mesties bērnam virsū

Linciic

Manai jaunākajai arī bail. Viņai gandrīz 2. Jaunakais no 3 bērniem un ir visbiklākā. Pat no omes un opja raustās. Kad viņi piekāpj biežāk, pat ne uz ilgu laiku, tad atraisās. Opis bija retak pēdejā mēneša laikā nācis, neskatās uz viņu, kad viņš ienāk istabā. Slēpjās aiz plaukstiņām. Brīžiem atraisas un kad ilgāk neredz, atkal mulst. Bet redzu, ka biklums vairs nav uz visiem, sak apkārtne un citi interesēt. Lielie bērni tādi nebija. Gaidu, kad pāries. Mani nenormāli tracina, kad pieaugušais nerespektē bērna nostāju un bāžas ar savu draudzibu virsū. Tas ne reizi nav pozitīvi izvērties, bērns vēl vairāk negrib kontaktēties. Bet dažiem pieaugušajiem nepielec.

Astrens

Manai meitiņai nu jau var teikt ka 2 gadi. Pēdējo mēnesi izteikti parādījusies mammas un tēta periods. Satraucās , raud kad nāk kāds, pat tie, ar kuriem pirms tam labi komunicēja, spēlējās. Šobrīd es nevaru pat pieminēt viņai aukles vārdu, kad izplūst asarās. Un ir arī ļoti jūtīga uz vīriešiem.

Saprotu, ka tāds periods viņai. Attīstības lēciens, krīzīte. Nu ne ko. Esmu blakis, dodu drošību un aukli atliekam uz kādu laiku.

Made19
Man meita 3.5 g un tik tagad ļoti uzmanigi sāk komunicēt ar kādu lidz tam pie mums ciemiņ nenāca un mēs nekur nebraucam jo tam nebija jēga bērns raud un saka ejam prom..

Pievienojos apgalvojumam, ka normāli. Meita kopš dzimšanas ļoti piesardzīga pret svešiniekiem. Kad bija mazāka, raudāja pilnā balsī, tagad (2.5 g) uzmanīgi un klusējot vēro, pēc laika atslābst un dara savas lietas, ja vien viņai nenāk virsū un neuzbāžas.
Man bērnībā krita uz nerviem mūžīgie pārmetumi "Kāpēc tu nesmaidi, kāpēc tu nedraudzējies" utt. Visiem nav jābūt sabiedriskiem un atvērtiem, un noslēgtie/piesardzīgie nav ne ar ko sliktāki

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419951