Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zīdīšana un piens

Shokoprieks

Shokoprieks

Māmiņas, help!

Man mazais izmisums - mazajai jau 6 dienas (piedzima sestdien no rīta), bet mums problēmas ar ēšanu. Man ir plakanas krūtis, mazā maziņa.. kamēr uz slimnīcu sagādājām uzgaļus, baroju ar maisījumu. Piens man joprojām ir dzeltens, maz un biezs. Dzēru tējas, ūdeni, dušā masēju, morāli sevi noskaņoju, bet nēkā. Mazajai nepietiek, joprojām nākas piebarot. Kad sāks veidoties īstais piens, savādāk es tiešām nevēlos maisījuma bēbi?

Baroju pēc pieprasījuma, lai piens būtu, rezultātā pie pupa pavadītas vairākas stundas, krūtis kā mīkstas ļerpatiņas, mazā tik mazliet uzēd, uz mirkli iemieg un tā uz riņķi. Pēdējo viņa man atlaida atpakaļ, salūzu un iedevu maisījumu. Izmisums jau. Saprotu jau, ka jāmeklē zīdīšanas konsultants, bet varbūt kāda var jau šobrīd palīdzēt.

Shoko

picka

Pareizi saki - jāmeklē zīdīšanas konsultants - un steidzami! Arī plakanām krūtīm var atrast satvērienu.

Papildināts 10.06.2021 23:44:

Pirmais bērns? Lai ko teiktu atsevišķa cilvēku kategorija, ir daļa sieviešu, kurām ar pirmo bērnu neizveidojas gana piena un nākas piebarot ar maisījumu. Un jo īpaši, ja bērniņš gulētājs pie pupa.

Jā, otrs ieteikums - neļaut mazajai gulēt pie pupa. Bet zinu, cik grūti izpildāms, jo visām šīm mocībām izgāju cauri ar pirmo bērnu.

Shokoprieks

Pirmais, jā.
Es jau cenšos no visas sirds, ticu, ka varu pati izbarot, jo kas gan var būt labāks?

Tikai šobrīd nesaprotu, vai pienam jābūt vēl tik dzeltenam, biezam un lipīgam. Kā pirmpiens, kura pie tam ir maz.

Shoko
kallisto

Klau, kāpēc tev liekas, ka nepietiek, kas par to liecina? Vai čuriņu skaits nepietiekams vai kas tieši?

(Un piedod, bet ko nozīme "nevēlos maisījuma bēbi"? )

Papildināts 10.06.2021 23:58:

Atvaino, mans komentārs šobrīd tev droši vien nebija palīdzīgs, es ļoti labi atceros, ko nozīmēja nesaprašana, kā pareizi barot un kā saprast, vai mazā ir labi paēdusi vai nē.

Protams, ka tu varēsi pati barot, tev viss izdosies, kāpēc gan ne? Bet rīt no rīta meklē rokā zīdīšanas konsultanti, lai sameklētu labāko satvērienu un pārliecinātos, ka ar to nav problēmu. Piens var būt dažāds, un tāds, kāds tas tev ir, tāds ir vislabākais!

Shokoprieks
Ak dies, pilnīgi atceros sevi pirms 2 gadiem! Padoma, laikam laba man nav, tik vien varu pateikt, ka nevajag baidīties no maisījuma, es ļoti gribēju barot ar krūti, bet finišā daudz nodarīju pāri gan bērnam, gan sev. Joprojām, nevaru sev piedot, ka biju tik ļoti saklausījusies visādus stulbus kursus, kur burtiski zīdīšana tiek glorificēta

Papildināts 11.06.2021 00:21:

Protams, laba zīdīšanas konsultante var daudz dot, bet arī tas nav garants, ka zīdīšana būs skaists kopā būšanas mirklis.

Papildināts 11.06.2021 00:24:

Tas ko varu ieteikt, ir priecājies par savu bērniņu un tver mirkli, jo laiks paskrien ātri, tas ko viņš tagad ēd jums abām ātri aizmirsīsies, bet atmiņas par pirmajiem brīžiem kopā būs vēl ilgi. Es ļoti sabojāju pirmo laiku ar bērnu, viņu mokot ar savu vēlmi barot ar krūti. Bērnam ir jābūt paēdušam un kopā ar mammīti, tas ko viņš ēd satrauc tikai mammu!

1. Pirmpienam seko pārejas piens, kas joprojām ir dzeltens, pabiezs un nemaz arī ne daudz. Vienkārši vairāk nekā pirmpiens. Tas ar katru dienu mainās. Foto.

2. Uzgaļi mazina zīšanas efektivitāti.

3. Atrodi iespēju atpūsties un mazliet atiet no stresa (pabaro ar maisījumu, atdod bērnu tēvam un guli, varbūt pat ar vienu miera reizi pietks, lai iestartētu ). Stresa hormoni bloķē piena padevē iesaistīto hormonu darību. Savukārt piena ražošanas hormons vairojas miegā un atpūtā. Tāpat arī piena atnākšana var aizkavēties, ja ir bijušas smagas dzemdības, liels asins zudums.

4. Pierakstīt visu, kas notiek ar ēšanu (kad, cik ilgi, cik daudz, kas) un čurām kakām (sačurātas un sakakātas autiņbiksītes), pēc tam konsultants, lai izvērtētu situāciju un sastādītu plānu.

Shokoprieks

ninona
Paldies. Darīšu visu iespējamo. Tētis mums būs tikai no šodienas, pagaidām nav, kas izpalīdz. Mazā naktīs guļ labi, varu arī pati pagulēt, tādēļ tad ir visviegāk pabarot. Šorīt jau bija parastais baltais pieniņš.

Ja nekas neatliks, protams, mazo nemocīšu un došu maisījumu, bet tā sajūta, kad viņa ēd, ir brīnišķīga, tādēļ vēlos to maksimāli izbaudīt.

Shoko
Beatrise11

Šādās situacijās ļoti jāuzmanās no dehidratācijas. Ja pašai liekas, ka pieniņa ir maz, varbūt vajag bebīti nosvērt. Vēl vajag paskatīties, lai tur, kur sačurāts, pamperis nav spilgti dzeltenā krāsā.

Bija pieredze ar šo, jo jaunākais puika bija ļooooti slinks ēdājs, beigās nekādi netiku galā un devu to maisījumu. Viņam vēl gan dzelte bija un tāpēc bija ļoti miegains.

Shokoprieks

Beatrise11
Mēs sveramies. Kas pietrūkst, to ar maisījumu papildinu. Svars aug, tā kā ar to nav problēmas. Mums arī bija aizdomas uz dzelti, tādēļ ilgāk aizkavējāmies slimnīcā. Mazā apvēlusies, dūšīga.

Papildināts 11.06.2021 10:28:

Mums vēl mājas režīms līdz nedēļas beigām, bet man tā gribas svaigā gaisā izvēdināt galvu. Ceru uz tēvu vēlāk

Shoko

Beatrise11

Tad viss izklausās ok, izbaudi laiku ar bebīti!

Par to krūts satvērienu, vislabāk ir kad bērns pats satver, nevis viņam iebāž mutē. Ja bērns labi ēd, tad var redzēt, ka ēšanas laikā kustas austiņas

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419955