Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zīdīšana un piens

Shokoprieks

Dzeerveniite
Es tagad nepateikšu, trīs gadi pagājuši, tas atkarīgs no bērna vecuma arī, es diezgan ilgi novilku savas problēmas. Konsultante man bija sarakstījusi minimālos un normālos svarus, cik daudz ir jānāk ārā no bērniņa, lai zinātu, ka viņam viss ir ok. Viss bija ok, kaut gimenes ārste bija satraukusies, mums katru nedēļu lika atrādīties. Zīdīšanas speciāliste ļoti nomierināja.

Galvenais arguments tomēr ir bērna pašsajūta - lai ir priecīgs, lai labi guļ, lai padzivojas nomodā, aktīvi padzivojas staro miedziniem. Tad viss labi - var būt arī mazs, smalks bērniņš, kuram svara pieaugums ir zem vidējā.

Un vēl svarīgi, ja pēc krūts piedāvā maisījumu, gandrīz noteikti bērniņš to ēdīs, jo maisījums viegli tek no pudeles un bērnam ir izteikts zīšanas reflekss. Tas nenozīmē, ka viņš īstenībā grib ēst. Tas man toreiz bija tāds jaunums

Kas_zin

Pati nevarēji atbildēt un arī pēc aprakstītā nekas neliecina, ka trūkst piena. Zinu, ka grūti, bet vispār par to nedomā, pieņem, ka viss jums ir ok! Labs padoms, ka to maisījumu nav ko turēt nemaz mājās. Ja pie ĢĀ uz svēršanos būs par maz, tad domāsiet.

Mana pieredze, ka viss tiešām ir galvā. Ar pirmo bērnu dzēru nez kādas tējas, iesalus, satraucos, vai tik pietiek un izdzīvoju klasiskās piena krīzes, pat paraudāju Ok, iztiku bez maisījuma, bet tie stresi.. baigākie.

Ar otru un trešo man nebija laika vairs par šo jautājumu domāt, kur nu vēl ņemties (tik cik ēdu norm āli un dzēru) un pat nekādas krīzes nepamanīju

Un lai tik zīž daudz, tā tas piens vairojas. Vidējā man arī bija zīžātāja sākumā, attiecīgi arī pirmajā mēnesī uzņēma kārtīgi svaru

Dzeerveniite

Jauna ēra
Mans galīgi nav omulīgs un reizēm slikti guļ- 5 min un atkal ir augšā. Ja iedod maisījumu, tad miegs labāks un vispārējā noskaņa arī.

Dzeerveniite
Tas jāvēro, tēmas autore teica, ka viņas bērniņš ir mierīgs, guļ labi.

Conejito

Nemierīgums arī nav baigais rādītājs. Tam var būt 10001 iemesls. Pavisam labi paēduši bēbji mēdz būt nelaimīgi un čīkstīgi dēļ punča, dēļ emocijām, stresiņiem un nezin kā.

Vienīgais objektīvais rādītājs ir svara pieaugums un thats it. Neko citu svērt un mērīt nav jēgas. Minimālo normu, cik nedēļā jāpieaug, var skatīt pēc svara līknēm (google ir draugs vai pediatra iedotajā grāmatiņā). Un, nē, nav jāaug pa kg mēnesī, lai bērns skaitītos paēdis.

DreamIn

Es šitam tagad eju cauri. Mazajam tūlīt būs 2 mēn. Pirmajā mēnesī pieņēmās tikai knapi 400 gr. Dr Uzreiz mūs uzlika uz krūts+maisījums. Pēc nedēļas mazajam iepatikās pudelīte un sāka atteikties no krūts. Tā es ar viņu karoju visu mēnesi, nezinu cik ilgi viņs vēl ņems krūti (pa nakti un pusaizmidzis vienmēr ņem). Svēršana un pirmā mēneša svars mani iedzina nenormālā stresā, man visu laiku liekas ka mazajam ar manu pienu nepietiek un ir par maz. Turklāt vienmēr pēc krūts viņš labprāt ēd arī maisījumu (apēd kā kuro reizi no 30-60ml). Tāpēc domāju, ka ar manu pienu nepietiek.

Papildināts 16.06.2021 18:37:

Dzeerveniite
Manam tas pats. Pēc maisījuma ir omulīgāks un guļ ilgāk. Barojot ar krūti jau pēc 5-10 min sāk kašķoties un prasa ēst jau pēc 1,5h.

Papildināts 16.06.2021 18:39:

Otrajā mēnesī dodot krūti+maisījums pieņēmās svarā +1250kg. 3x vairāk kā pirmajā.

kallisto

Shokoprieks
Kā jums iet?

vilks

DreamIn
Barojot ar krūti prasa ēst jau pēc 1,5h.
Zīdot bērnu, pirmajos mēnešos 1-2h intervāls starp ēdienreizēm ir pilnīgi ok. Pie tam starplaiku starp ēdienreizēm skaita nevis no vienas ēdienreizes beigām līdz otras sākumam, bet gan no vienas sākuma līdz nākamās sākumam.

Maisījumam gan esot jāskatās uz normām, jo to varot nejauši iedot par daudz/par biežu.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Conejito

vilks
Jebkurš intervāls, barojot ar krūti, ir ok. Vēlāk, protams, sāk veidoties kaut kāds ritms, bet nu arī nosacīts, jo zīdainim krūts ir risinājums un glābiņš no visa, tāpēc, tiklīdz kaut kas "nostaigā" dienas ritmā, emocijās, veselībā, vienalga, tā atkal ir "visu dienu pupā kar@jas".

Sākumā mazie vienā reizē nespēj piesēsties priekš ilga laika. Un ne jau tādēļ, ka piena maz vai, pasarg dies, piens "slikts". Nē. Viņiem ir mazi kuņģīši, viņiem uznāk miedziņš, spiež atraudziņa, spiež gāzītes, nav miera, ir jāredz visu apkārt, kaut kas iztraucē, vajag paskatīties uz mammu... Nu nepieēdas viņi kateu reizi kā pusmūža vīrietis pie branča galda. Mammas pieniņš sagremojas zibens ātrumā. Nevajag skaitīt nekādas stundas.

Perfect Circle

Mhm, 1.5h ir pilnīgi normāli. Un sākumā labi, ka pie krūts karājas kaut visu dienu un tā vajag, lai to pienu "uzkačātu". Pieprasījums=piedāvājums.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419955