Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ārzemnieks Latvijā

Ajiama

Ajiama

Sveikas! Esmu attiecībās ar citas ES valsts pilsoni un beidzot esam izlēmuši par labu kopdzīvei Latvijā. Man tikai nav skaidrs, kas nepieciešams, lai viņš pārceltos uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, kādi dokumenti, reģistrācijas u.c. Tāpat labprāt uzklausīšu pieredzes stāstus, ja kādam ir bijusi līdzīga situācija - par iejušanos, darba atrašanu utt.

Skābais

Papildus jautājums - kā ir ar medicīnu šādos gadījumos, ģimenes ārstiem, utt. Viss maksas, vai kā?

Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Deizy

Ajiama
Jāsāk tomēr būtu ar PMLP informācijas izstudēšanu, un tikai tad noderēs citu pieredzes stāsti.

Ar Es pilsoni vēl nebūs tik traki, kā ar saucamajām trešajām valstīm, tad gan ir gan grūti, gan dārgi

Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai

black sand

Nekas tur īpaši sarežģīts nav par cik otrs ir ES pilsonis bet vienīgi veselības apdrošināšana, konts banka un lai to noformetu laikam jādabū personas kodu ka rezidentam . Vins cerētu vērsties vēstniecība kur visu izskaidrotu

Papildināts 11.06.2021 11:23:

Skābais
Tas mēdz būt atkarīgs no statusa dzimtene un veselības apdrošināšanas variantiem tur.

Ajiama

Deizy
Nu ja, to jau arī es pamatā jautāju, kur vērsties, kur meklēt informāciju, jo šādas pieredzes man pagaidām nav. Pieredzes stāsti tā, papļāpāšanai.

Papildināts 11.06.2021 12:22:

black sand
Jā, ES pilsoņiem laikam nevarētu būt nekādas baigās problēmas, tomēr vajadzīgo gribētu nokārtot. Paldies, par kontu bankā nebiju iedomājusies. Vērsties Latvijas vēstniecībā? Jā, zinu, dumjš jautājums, bet neko nezinu par šīm lietām.

Ajiama

Nē, skaties PMLP mājas lapā. ES pilsoņi reģistrējas, lai pēc 180 dienām kļūtu par Latvijas nodokļu rezidentiem, kā arī saņemtu ID karti. Tas viss.

Papildināts 11.06.2021 12:45:

Konts pēc tam, parasti prasa uzrādīt darba līgumu.

Ajiama

Peka
tur jau ir nākamā problēma, kā veiksies ar darba meklējumiem, lai uzrādītu darba līgumu.

Ja tev ir attecības ar pieauguši vīrieti, tad pamatā viņam pašām būtu jāmak sameklēt šo info, un visu nokārtot. Viņš ir pieaudzis taču. Tu vari tik palīdzēt ar valodu un PMLP un citu vajadzīgi kantoru atrašanās vietu.

Papildināts 11.06.2021 15:59:

Vīza, tiesības uz nodarbinātību un uzturēšanās atļauja – Mana Latvija.lv

Paskaties laimīgā uz savu termperatūru ,   pirms runā tālāk.

Ajiama

takataka
Ā, paldies par atgādinājumu, kas būtu jāprot pieaugušam vīrietim. Es gan viņa vietā neko nedaru un neredzu arī neko sliktu tajā, ka interesējos par šo jautājumu, jo galu galā šīs attiecības ir vajadzīgas arī man.

Pufferfish

Uzturēšanās atļauja ES pilsonim, jāaizpilda anketa. Anketa ir PMLP mājaslapā, vislabāk pazvanīt uz tuvāko nodaļu, tur izstāstīs kā jāsūta. Jābūt naudas līdzekļiem, vai nu vismaz minimālā alga mēnesī, vai arī uzkrājumi, kurus padalot pa gadu iznāk kaut kas līdzīgs, bet konta izrakstu neviens neprasa, vienkārši jāuzraksta anketā no kurienes nauda un cik. Un vajag veselības apdrošināšanu, kas iegādāta šeit. Bta bija ~30€ uz gadu.

Lai veicas

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419959