Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bronhiālā astma bez alerģijas

Konfetii

Konfetii

Sveiki! Meklēju kādu pieredzes stāstu par to, kā ir sadzīvot un kontrolēt astmu, kuras pamatā nav alerģiska reakcija. Vai ir kāda slimība, kas var zem astmas maskēties, kuru vēl vajadzētu pārbaudīt? Varbūt kāda autoimūna?

Dēlam, 2 gadi, tagad ir uzstādīta diagnoze bronhiālā astma, bet alerģiskas reakcijas neparādījās ne ādas testā, ne asins analīzēs un viss, ko varēja pārbaudīt, it kā esot pārbaudīts. Viss sākās ar netipisku bronhītu maija sākumā un par spīti tam, ka tika dots ventolīns, pulmikorts un xyzal, nokļuvām slimnīcā ar pazeminātu skābekļa līmeni. Tur kopumā pusotru nedēļu tika dotas sistēmas, inalācijas gan ar ventolīnu, gan pulmikortu 4x dienā, tika mēģinātas arī antibiotikas un visu stabilizēja tikai kaut cik normālā līmenī, kad plaušas jau bija brīvākās, bet šad tad vēl bija sēkšana. Tagad lietojam ventolīnu 2x dienā, flixotide 2x dienā, xyzal un monkasta un šķiet, ka atkal paliek sliktāk. Sēkšana ir biežāka un parādījies klepus, bet tā kā ar to saskaros pirmo reizi, man nav ne jausmas vai tā ir tāda norma ar kuru tagad ir jārēķinās. Lielā mērā esmu izmisumā un vienkārši gribu zināt cik ilgi (pēc pieredzes) parasti ir jāgaida, lai būtu atkal labi, vai vēl vispār ir kas cits no medikamentiem, ko vēl ārsts var ieteikt lietot?


adatainis

Nebija tik traki, bet! Tā bija katru gadu maija sākumā un oktobra beigās - laiks, kad vēl nav ieslēgta apkure, jau atslēgta. Ārā +5 grādi un lietus.

12 gados no tā izauga, bet tos brīžus vienalga uzmanām. Var iesmiet, cik grib par "alerģiju uz vēsu un mitru gaisu" (es pati iesmeju) - bet, kad mēs sākām ar šo rēķināties un preventīvi dot zāles, mākslīgi sildīt telpas (lai mājās nav drēgns) visi bronhīti un atipiskie plaušu karsoņi beidzās.

Visas pamācības, ka mājās labāk vēss un mitrs - nestrādāja. Mājās +23-25 un sauss gaiss darbojās vislabāk.

Astma ir mistiska slimība un tās cēloņi nav līdz galam izpētīti. Labi ar to cīnās arī homeopātija, ajurvēda un citas medicīnas. Personīgi pārbaudīts. Vienīgi tas, ka tas ir dārgi - dārgāk nekā bezmaksas valsts medicīna. Toties nav jābrauc uz slimnīcu. Bet nu ar šo slimību katrs eksperimentē un cēloņus meklē individuāli. Nav vienas receptes visiem, līdzības var būt attālas un cēloņi katram citi.

Handana

Jāapbruņojas ar milzu pacietību, saprašanu, ka būs daudz epizožu. Jānopērk mājās lietojams inhalāciju aparāts. Man dēlam sākās 2.5g vecumā, beidzās ap 6 gadu vecumu. Līdz tam ikreiz bija epizodes pie saskriešanās, saraudāšanā. Kas interesanti- tieši slodze plaušām ir tas, kas ir vajadzīgs, nevis miera režīms. Baseins ir brīnumzāles nr.1. Ūdenī nekad nav un nevar būt vienmērīga elpošana. Tas trenē plaušas. Un sports- basketbols, futbols. Pirmajā gadā pēc treniņiem bija reizes, ka jāliek elpot, bet tas laikam ejot mazinājās, plaušas pierada pie slodzes. Ekscesi bija, bet arvien retāki un jāteic- ļoti viegli. Ja pēc sporta bija sēkšana- ventolīns/fliksotīds, bet ar laiku viss normalizējās. Manam dēlam tagad 11 gadi un tā ir vēsture. P.S. arī mums neatrada nevienu izraisošu alergēnu. Sākās uz līdzenas vietas bez redzama iemesla.


adatainis

Handana
jā. Peldēšana, sports, mājās visādi "pūšanas vingrinājumi un spēles". Un Omron inhalators mājās.

Man 1.klasē bija stresa dēļ, netiku galā ar stresu, jo uz bd negāju, skola bija murgs, bailes, sākās astma un bija līdz kādiem 11-12 gadiem. Alerģija gan bija atrasta uz puteķliem, bet nedomāju, ka tā bija par iemeslu.

Arī manam bērnam atkal astmu.1,5 gadi.Neko nevaru ieteikt, jo mēnesi atpakaļ tik uzzinājām un paši mēģinām pieņemt situāciju.

Bērnam ir vēl klāt ekzema un olu alerģija.

Konfetii

Liels paldies par pieredzes stāstiem! Prieks lasīt, ka ir bērni, kas no šī izaug, jo šķita, ka, ja nav alerģijas, tad tikt vaļā nu gan nevarēs. Cerēšu, ka arī mēs kādu dienu šo visu varēsim atstāt pagātnē.

Adataini, tad jau mums laikam aukstums arī ir viens no triggeriem. Aprīļa otrajā pusē atslēdza apkuri, uznāca ļoti aukstas dienas un tad karstums ar ko arī visa sēkšana sākās. Un, ja tā padomā, tad jau kopš rudens kaut kas īsti līdz galam labi uzvedībā un attīstībā viņam nebija.

Sindy5, jā, iemācīšanās kontrolēt savu slimību, tas ir viens liels eksperiements. Man pašai ir autoimūna saslimšana, tāpēc šim varu piekrist par visiem 100%.

Handana, es tieši uztraucos ko darīt ar aktivitātēm, jo viņam patīk darīt visu ko aktīvu, bet brīžiem arī parādās elpas trūkums. Jau baidījos, ka būs visam jāmet miers. Mēģināšu tad arī likt uzsvaru uz baseinu, tikai jācer, ka tie drīz atkal atvērsies.

PucitePucite, tu iemācījies ar stresu tik galā vai viss vienkārši pārgāja pats no sevis?

PUPSITE, ar tik mazu bērniņu jau vispār ir grūti ko saprast . Jums izdodas tagad visu kaut cik normāli kontrolēt?

sirdspukstiņš

Manam arī ap gada vecumu sākās bronhītu, līdz pat pneimonijām. Alerģija kā pumpas te parādījās, te pazuda. Alergologs neko neatrada, kas varētu izraisīt... Dg. astma... Bet... Vīrusu ierosināta... Kā kkur kāds vīruselis, tā bērns Vsp sāk puņķoties, pēc 3 dienām uzreiz klepus. Klepus sākumā sēcošs, rejošs un ļoti lēnām pārgāja uz mitro. Tad bija jā darbojas, lai tas draņķis nāk uz āru... Brīžiem pat līdz vemšanai-iztīrījās gļotas un viss

Mājās Omron aparāts, NaCl pie vieglām formām. Ja smagāk, tad ventolīns, pulmicort.

Kā ir tagad??? Rudenī būs 12... Sēkšana aizmirsta. Ja ir, tad ir iesnas pēc kurām parādās klepus, bet jau mitrs. Pirmā klepus diena ir nonstopā klepus... Pēc tam paliek arvien labāk. Līdz riktīgam bronhītam sen nav ticis.

Tā kā ĢĀ teica-viens no variantiem ir Izaugt. Šis ir mūsu variants. Ja ap 2,3gadiem bd apmeklēja 2-3dienas un uzreiz slims, tad tagad ir 1x gadā.

Un šeit manējām nelīdzēja ne rūdīšana vasarā, nekas... Jā saķer vīrusu, tad viss. Atskatoties atpakaļ, jā, vairāk izteiktāka rudenī un pēc tam pavasara beigās... Kgan, kad bija mazāks, tad tādas robežas noteikt nevarēja, jo bija ļoti bieži... Dēļ slimošanas 1 gadu vēlāk aizgāja uz skolu. 1.klasē aizgāja 1.seot.uz skolu un 2.sept.jau bija slims-tātad arī slodze, satraukums, stress dod savu artavu. Šogad septembrī bija slims-pēc brīvās vasaras uzreiz slodze, stūres, daudz cilvēku vienkopus.

Papildināts 14.06.2021 18:59:

Stūres=stress

Telefons diktē savu tekstu

Papildināts 14.06.2021 19:04:

Un ļoti žēl, ka mūsu pilsētā nav baseina... Šādiem bērniem tik ļoti vajag. Mājās stundām var plunčāties vannā. Arī ezeros, jūrā peld kā traks, nevar dabūt laukā no ūdens

Kad bija slims, bet nebija temp.tāpat gājām laukā, staigāt utml.aktivitātes. ĢĀ tikai riteni ne ieteica, pārējo kā ikdie8. No malas vrb dažreiz likās, ka mēs tādi pa jocīgi vecāki-bērns klepo traki un staigā sazin kur.... Ar laiku saprot, kad tiešām jāpaliek mājās un kad klepus netraucē iet ārā... Svaigs gaiss ir ļoti vajadzīgs plaušām


Mājās, kur ir bērni, pavisam tīrs var būt tikai konfekšu traukā


AtaArminda

Mana pieredze - no pusotra gada līdz gandrìz 4. Diagnoze astma, alerğijas netika atrastas, aukstais laiks un jebkurš vīruss un aiziet. Ap 3 gadiem un BD uzākšanu kļuva sùnaināk, visādi ārsti, čupa zāļu. Līdz Bērnu slimnīcai. Paveicās ar kolosālāko Dr. Viņa tā arì pateica - meklēsim, kamēr atradīsim. Visbeidzot bronhoskopijā atklāja sarētojumu plaušā. 2 piegājienos iztīrija. Pēc tam sanatorija, vēl pa reizei ziemā Ventolins, bet viss ļoti strauji uzlabojās. Tagad jau liels cilvēks. 10+ gadi pagājuši, bet par to Dr arvien iedomājos vislabākās domas. Ir taisnība - augot bronhiem, izaug no šīs astmas, bet es ļoti priecājos, ka bija ārsts, kurš meklēja un atrada cēloni. Lai izdodas tikt ar šo galā ātrāk!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419977