Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Katrs pats par sevi maksā

okenija

Ko jūs domājat par Rietumeiropas attiecības modeli vīrietim un sievietei - katrs maksā par sevi. Ievēroju, ka Latvijā arī palikuši šādi pāri vairāk. Vai tā ir jaunā dzīves tendence? Dzīves dārdzības dēļ? Vai uzskatat, ka tas ir pareizi?

Acers

Tas ir kā? Ir ģimene un pērk, ēd tikai pats nopircis? Un ar koplietošanas/ilgtermiņa lietām-dzīvokli , pannu? Tualetes papīru ar' pērk katrs atseviški? Nu tad tas ir koju variants, ne pāris

Papildināts 13.06.2021 20:08:

Un kur tu vari šādus pārus novērot?

Jā, mēs maksājam maksājumus reāli uz pusēm visu dzīvi, kopš kopdzīves sākuma. Zinam savus ģimenes tēriņus, tad nu sadalam līdzvērtīgi. Un nejūtos kā kojās, bet kā līdzvērtīgs attiecību loceklis arī traukus mazgājam un bērnus pieskatām līdzvērtīgi.

Rosalia

Acīmredzot okenija strādā par oficianti, jo citādi taču nevarētu uzzināt, kā kurš pāris maksā. Veikalā maksā viens, bet kā dala ikdienas izdevmus ģimenē, arī uz pieres nav rakstīts.

okenija
Es uzskatu, ka tas ir normāli. Varbūt ne pa centam rēķināt savu daļu, bet randiņu periodā vienreiz viens izmaksā, otrreiz otrs. Nepiekrītu, ka vīrietim jāmaksā vienmēr par visu vienam.

Tas nav dēļ dzīves dārdzības, bet lai parādītu savu neatkarību

Nepretendēju uz savu viedokli kā vienīgo pareizo, bet pateikšu savu nostāju šajā jautājumā: ja randiņu periodā vīrietis piedāvātu maksāt katram par sevi, tad, es personīgi, šādu vīrieti uzskatītu par skopu vai, ka viņš mani nevērtē tik pozitīvi, lai manis dēļ tērētos Manuprāt, vīrietim ir jāizrāda uzmanība un rūpes, lai savaldzinātu savu sievieti. Kas attiecas uz šādu attiecību modeli laulībā, ja pāris tā dzīvo visu mūžu un nevienam nav pretenziju, tad viss ok. Ir dzirdēts, ka sadala maksājumus. Manā ģimenē tā nav. Kādam liksies nenormāli tas, ka mums ar vīru kopīgs maks, bet tā nu tas ir Katrs piedalās maksājumos tik, cik var. Par maziem izdevumiem neatskaitāmies viens otram. Par lieliem izdevumiem - vienojamies, kad un cik lielā apmērā.

Randiņošanās laikā tomēr vismaz sākumā būtu tikai ok, ja maksā vīrietis. Tīri aplidošanas pēc. Vēlāk jau, kad saiet kopā un dzīvo kopā, lemj kopīgi kāds finanšu modelis būs. Mūsu ģimenē kopejs maks, vīrs 2/3 algu pārskaita uz manu kontu. Es visu nomaksāju, sīkajiem sagadāju. Man vnk labāks ķēriens uz budžeta plānošanu. Tā kā reāli ir tā, kkur aizejam atpūsties, maksāju fiziski no sava maka, bet reāli tur ietilpst arī vīra finanses. Lielos plānus, pirkumus izrunājam kopīgi. Strīdu vispār nav.

adatainis

Strīdu par naudu nav tur, kur abi pelna pietiekami.

Astoņmizu zobgrauzis

Bet kā var būt pāris, kur abiem ir ienākumi, bet maksā tikai viens. Tas man vēl mazāk saprotams. Un pat ja vienam nav ienākumu, tad parasti tas ir tas, kurš veic lielāko daļu neapmaksātā darba (bērni, mājsaimniecība, ģimenes locekļu aprūpe), un tas arī jāskaita.

es te nerunāju par ļoti bagātiem cilvēkiem, bet parastiem algu saņēmējiem vai nelieliem uzņēmējiem, kuri strādā ar maz brīvdienām.

neuztvēru, ka te runa par randiņiem - minēja pārus. par randiņiem viedokļa nav, zinu tikai, ka neciešu kapeikpišanu un pati arī ar to nenodarbojos.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Tas kam lielāka alga, tas par visu maksā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420003