Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Katrs pats par sevi maksā

okenija

Katram savs

Acers
Un kur tu vari šādus pārus novērot?
Tepat Cālī bieži ir lasīts. Jā, re, kur šajā tēmā arī.

Vai uzskatat, ka tas ir pareizi?
Man dalītas jūtas pret šo. Negribas būt vecmodīgai, redzu, ka mūsdienās iet uz šādu modeli. Taču te rodas jautājumi. Kas notiek, ja viens uz laiku paliek bez naudas? Vai ja nopietni saslimst? Un kā tas strādā, ja viens pelna daudz vairāk? Viens brauc ceļojumā uz Venstpili, otrs - uz Austrāliju?

Papildināts 13.06.2021 20:54:

katrs maksā par sevi. I
Un vēl - kas īsti domāts ar - katrs maksā par sevi? Ja tas, ka abi piedalās ģimenes budžetā atbilstoši savām iespējām, tad tas ir tikai normāli. Reti jau kura ģimene spēj iztikt ar vienas puses ienākumiem. Un, man liekas, ka nav tik daudz sieviešu, kuras grib būt atkarīgas no vīra.

1. Dari tikai to, ko gribi. 2. Nedari to, ko negribas darīt. 3. Uzreiz saki par to, kas nepatīk. (Bet tikai vienu reizi.) 4. Neatbildi, kad nejautā. 5. Atbildi tikai uz jautājumu. 6. Skaidrojot attiecības, runā tikai par sevi. (C) М. Лабковский

Patricia L

Te vajadzētu gados jaunu cilvēku viedokli, kuri tik sāk cerēties. Man jau liekas, ka mūsu veco kļocku viedoklis pārsvarā būs tāds, ka liekas simpātiskāk, ja pirmajos randiņos vīrietis apmaksā rēķinus par izklaidēm. Ja nāk ciemos, tad atnes kādu floksi vai viņčiku un neprasa atdot pusi. Savukārt, sieviete citu reizi var uzsaukt kādu izklaidi samaksājot neklātienē. Jā, jā, pati darbība, ka sieviete velk maku ārā un maksā man nepatīk (piem., pie galdiņa restorānā, kino kases utml.).

Tas par cerēšanās laiku. Ģimenē, man liekas vienalga. Mums kopīga maka nav, bet arī uz pusēm neko nedalām. Kaut kā iegājies, ka katrs zina, kuri rēķini ir "viņējie" un tos arī maksā.

Nu ja abiem ir aptuveni vienādi ienākumi, tad jā, šāds modelis strādā...

Bet ja nav, tad kā? Tas, kurš pelna mazāk ēd ceptus kartupeļus un skatās kā otrs cepešus ēd? Viens lido uz Bali, otrs tikai uz Ventspili? Kura te rakstīja, ka viņai tā ir, kā tas notiek reāli?

Vasiks

Tas kam lielāka alga, tas par visu maksā.

Patiesībā tā jau arī ir! Tāpēc ir labi, ka abi ir no "viena plauktiņa". Zina, ko var atļauties un nepieprasa no otra kaut ko pāri līdzekļiem, negaida ceļojumus un Austrāliju, ja pats neesi bijis pat Tallinā.

Patricia L
Nekas jau radikāli nav mainījies arī starp jaunākiem cilvēkiem.

Danica

Strīdu par naudu nav tur, kur abi pelna pietiekami.
Piekrītu šim par visiem simts.

Es vienmēr esmu gribējusi būt tikai līdzvērtīga partnere, nevis aptekalēt nepieciešams radījums. Man ir pašai savs darbs, savs maks, savs auto un īpašumi, un lēmumi. Kopdzīvē tas nenozīmē, ka katrs ēd tikai to, ko pats nopircis, bet finanses un darbu kopumā iegulda kopējā abpusēji cienošā partnerībā. Rēķini netiek dalīti uz pusēm, bet vienu reiz samaksā viens, otru reizi - otrs. Es varu uzaicināt uz vakariņām, un tad, protams, maksāšu es. Ar iepirkšanos ir tā, ka visi zina, kas ledusskapī trūkst, un pa dienu sazvanās, kam tuvāk veikals. Lielie rēķini sadalīti. Ar pārējo naudu katrs var rīkoties kā vien vēlās...t.sk. pirkt otram šķitošos štruntus.

AuraAura

Lai mani sauc par izmantotāju, neinteresētu mani vīrietis, kas nemāk, nevēlas aplidot, sagādāt patīkamus mirkļus, pārsteigumus, rūpes, kurš nav dāsns.

Danica

Patricia L
Jā, jā, pati darbība, ka sieviete velk maku ārā un maksā man nepatīk (piem., pie galdiņa restorānā, kino kases utml.).
Es mēdzu pa dienu izdomāt, ka gribu uz filmu, uzrakstīt īsziņu "gribi uz filmu?" un nopirkt biļetes. Nu, kad brīvi varēja. Tāpat uz visādiem citādiem pasākumiem. Man pretī ir tāds pats. Es baigi neesmu skaitījusi (jo vienkārši nevajag), bet man ir aizdomas, ka ieguldam vienādos apmēros.

Kā jau te iepriekš minēja, kad ir gana, tad šādi jautājumi nepaceļas.

Katram savs

Patricia L
Kaut kā iegājies, ka katrs zina, kuri rēķini ir "viņējie" un tos arī maksā.
Un kā veikalā? Ok, es neprasu Tev tādas personīgas detaļas, bet vispārīgi - kurš maksā pārtikas vekalā, ja iet uz veikalu kopā?

Es reizēm pie kasēm novēroju, kā pāris strīdas, kurš maksās, cik maksās. Nožēlojams skats.

Vispār jau - statistikai - mums ģimenē arī ir katram savs maks. Ir pierasts. Veikalos gan vīrs vienmēr samaksā.

1. Dari tikai to, ko gribi. 2. Nedari to, ko negribas darīt. 3. Uzreiz saki par to, kas nepatīk. (Bet tikai vienu reizi.) 4. Neatbildi, kad nejautā. 5. Atbildi tikai uz jautājumu. 6. Skaidrojot attiecības, runā tikai par sevi. (C) М. Лабковский

Tulip

okenija
Ko tieši maksā katrs par sevi? Savas lietas- apģērbu, apavus, auto-protams, katrs pērk sev pats, kas tad vēl? Bērnam, ja tāds ir, visu uz pusēm. Vai kaut kas cits ar šo domāts? Dīvāns/ledusskapis? Pērk kuram smuks pa ceļam gadījies... Vai arī viens pērk ledusskapi, otrs dīvānu. Tā vnk ir ērti. Un dāvanas tāda modelī taču neviens nav atcēlis.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420003