Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ceļot pa eiropu šobrīd ar auto un bērniem arī :)

Atomic

Plānojam ceļojumu uz Disnejlendu jūlija sākumā. Lietuva, Polija, Vācija tranzītā (relatīvi, jo vienā būs jānakšņo)

Lielajiem ceļotājiem ir vakcīnas, attiecīgi par mums īpaši neuztraucos, cik lasu, testu man nevajag nekur ne iebraucot kādā no valstīm, ne atgriežoties.

Vecākā meita nebūs uz to brīdi izgājusi pilnu vakcināciju, tad nu viņai pirms izbraukšanas uztaisīsim testu.. atpakaļ atgriešanās man uz jautājuma zīmes.. Vai tiešām Latvijā neielaidīs bez testa?

Un tad divie mazie, kuriem loģiski vakcīnas nav un Francijā tādiem nav jātestējas, bet Latvijā iebraucot ir?

īsāk sakot, vai kādam ir reāla pieredze kā šobrīd notiek mašīnbraucieni cauri un pa eiropu.. visi tik stāsta, ka re kur Virsnīši brauc un neviens neko nečekojot, bet man kaut kā negribas tik drosmīgi.. gribas izdarīt pareizi..


Lacot forumos par ceļošanu, uz robežām diži nečeko, bet tas vairāk cik nu katram drosmes. Es vēlreiz pārčekotu prasības Vācijā, jo vismaz pirms neilga laika Latvija priekš vāciešiem bija augsta riska valsts ar attiecīgi striktākām prasībām.

Tāpat pārčekotu kurās valstīs arī caurbraucot ir jāpilda reģistrācija online.

Par atgriešanos Latvijā, sekotu līdzi izmaiņām, bet vismaz pēc pēdējās Ministru kabineta sēdes spriežot, neizskatās, ka grasās ko mainīt, bez tam testu atgriežoties vajag arī tiem, kuriem vakcinācija pabeigta (vismaz pagājušo nedēļu vēl vajadzēja). Tauta runā, ka braucot Latvijā caur mazajiem ceļiem, reti kad pārbaudot, bet nu tas uz katra paša risku.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Paldies par atbildi. Vakar naktī iešāvās ātrā doma prātā tomēr lidot uz Frankfurti(pirms tam visiem iztestējoties šeit), no turienes ņemt mašīnu un iebraukt francijā ( jo viņiem viss saprotamākie un pieņemamākie noteikumi šobrīd izskatās) un tad taisīt testu Frankfurtē un atgriezties atpakaļ. Nezinu vai prātīgāk, bet kaut kā saprotamāk laikam...

Pačeko Vāciju https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus/current-information-for-travellers.html

Ieceļotājiem no riska reģioniem (arī Latvijas) ir obligāta elektroniska ieceļošanas reģistrācija, izmantojot mājaslapu https://www.einreiseanmeldung.de/.

Ieceļojot Vācijā ar lidmašīnu vai jebkādā veidā no augsta riska reģioniem, ne ātrāk kā 48h pirms ieceļošanas jāveic COVID tests. Ja ieceļošanai tiek izmantoti citi līdzekļi, tad ieceļotāji no riska reģioniem testu var veikt arī uzreiz pēc ierašanās.

Ieceļotājiem bez pamatota iemesla ceļošanai obligāta ir 10 dienu karantīna, t.i. liegums pamest dzīves vietu un liegums uzņemt viesus. Pēc 5. dienas iegūstot negatīvu COVID testu pastāv iespēju karantīnu pārtraukt. Iebraucot no reģiona ar jaunā vīrusa paveida izplatību obligāta ir 14 dienu karantīna bez iespējas to pārtraukt priekšlaicīgi. Precīzu regulējumu nosaka katra federālā zeme individuāli. Šis neattiecas uz personām, kurām ir pabeigta vakcinācija ar EMA sertificētu vakcīnu.

No 11. aprīļa visa Latvija ir noteikta par riska reģionu. Saraksts ar riska reģioniem tiek publicēts vienu reizi nedēļā - trešdienās - Roberta Koha institūta mājas lapā: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!


Tas nozīmē, ka pat, ja uztaisu testu pirms aizlidošanas uz turieni, man būtu jākarantinējas? Tiešām tā notiek?

Liekas jau, varētu sēsties tajā mašīnā un neiespringt par šo visu, kā dzirdētajos stāstos...

Man šķiet ar auto vieglāk izšmaukt nekā caur lidostu. Varbūt ir vērts pajautāt par pieredzi Vācijā kādā no FB grupām, piem Ceļo bez bēdu vai Latvieši ceļo.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Vācijā ir tagad mainījies. Ja esi no parastas riska valsts (tātad LV), karantīnā var nesēdēt, ja esi vakcinēts, slumojis vai iesniedz negatīvu testu. Lidojot obligāti vajag testu un aizpildīt tādu kà Covidpass un tur uzreiz var pievienot testu. Tad karantīnas nav. Braucot ar auto no parastas riska valsts, testu var veikt arī pēc iebraukšanas. Polija vairs nav riska sarakstà, tātad teorētiski nav ne karantīna, ne tests. Tas tà, kopumà par DE. Man škiet, ka ir noteikumi arī par tranzītu. Bet tad vairàk jàpalasa.

Papildināts 14.06.2021 10:53:

Atgriežoties LV vajag testu, neatkarīgi no vakcinàcijas. Vismaz šobrīd. Līdz jūlijam var mainīties.

Papildināts 14.06.2021 11:02:

Ah, atkal pa nedēļu mainījies. Tagad raksta, ka lidojot vajag testu vai vakcinàciju. Nav vairs obligāti tests.

Papildināts 14.06.2021 11:03:

To es par lidošanu uz DE. Lidošana uz LV- šobrīd ar testu.

Aaa, un cik veci mazie? DE principā ir tests no 6 gadiem. Uz LV lidojot Airbatic raksta, ka bērniem no 11 gadiem.

lauvux

Vēlreiz, lūdzu!

Bērman uz to laiku būs 2.pote, uz ielidošanas laiku Vācijā vēl nebūs pilnas 14 dienas pēc, lidojot atpakaļ būs. Saprotu, ka ielidojot viņam vajag testu, lai nav jāsēž karantīnā, bet atlidojot taču nevajag? Lasīju viņu lapā, bet līdz galam nesapratu.

Kā ir lidojot ar Ryanair? Saprotu, ka ar vakcinācijas pasēm testu nevajag, bez vajag.


lauvux
Atlidojot mājās, noteikumus nosaka Latvijas puse un pagaidām izskatās, ka testu atgriežoties neviens nav atcēlis:

https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/piesardziga-celosana/personam-kas-velas-ierasties-latvija

https://www.riga-airport.com/covid-19-biezak-uzdotie-jautajumi

Palasot 360 MK noteikumu nākotnes redakciju, pagaidām neko par to, ka atgriežoties kādam nevajag testu (izņemot izslimojušos) neatrodu, bet varbūt nemāku izlasīt https://likumi.lv/ta/id/315304-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas-izplatibas-ierobezosanai no 35 panta


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420019