Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Māja uz saimnieka zemes

kidzone

Pirms sešiem gadiem nopirkām māju, kuras apkārtējā zeme pieder citam cilvēkam. katru mēnesi maksāju īri par zemi 97eur.

Tagad viņš vēlas mums zemi pārdot.

Vai kāds zina, cik likumiīgi viņš var prasīt. Cik naudas daudz, es domāju?

Draugi vienmēr saka, ka arī ire ir par augstu. esot kaut kāds procents no kadastra. Zeme ir Rīgā. Kādi 700 kvm.

Lūdzu palīdziet ar padomu. Esmu pamatīgās šausmās, jo lielas naudas man nav.

vel neko konkrētu nav teicis, tik to, ka vēlas ar mums par šo lietu parunāt.

Par tādu nelielu zemi tāda noma ir liela, ieteiktu sagrabināt naudu un pirkt īpašumā. Jāsaprot, ka tirgus vērība tādai zemei nav nekāda lielā, jo būtībā tu esi vienīgā, kurai tā zeme interesē

Papildināts 15.06.2021 12:50:

Un arī tavai mājai būtu pavisam cita tirgus vērtība, ja zeme būtu īpašumā.

Vari aiziet arī uz banku parunāt

MioMioMio

Paskaties kadastrs.lv, cik tev vērtība rādās. Kopumā pēc likuma zemes nomas maksa nedrīkst pārsniegt 6% gadā.

Bet es ļoti priecātos tavā situācijā, ka vispār piedāvā izpirkt. Un noteikti izpirktu. Tas ir kā - izpirkšanai naudas nav, bet 100 eur mēnesī ko par nomu maksāt ir? Gan jau ir kādas kreditēšanas iespējas, kas sanāks lētāk par 100 eur/mēn un vismaz būs kaut kad gals tam visam.

tirgus vērība tādai zemei nav nekāda lielā, jo būtībā tu esi vienīgā, kurai tā zeme interesē
Nē, var interesēt pietiekami daudziem biznesmeņiem, kas pēc tam prasīs max. nomas maksu. Ļoti daudz zemes zem mājām ir nopirkuši citi cilvēki, kas ar to nodarbojas.Vai pie šobrīdējā plānotā likuma viņiem tas vairs interesē, to nezinu. Bet tā ir pietiekami daudz māju īpašnieku, kas jau gadiem labprāt izpirkut, nevis maksātu tās ārprātīgās nomas maksas, bet īpašnieks viņiem zemi nepārdod! Piemēram, Grebenščikova draudzei pieder zeme zem daļas Purvciema privātmāju.

Pēdējās izmaiņas: MioMioMio, 15.06.2021 13:29.

Manuprāt nevis šausmināties, bet priecāties vajag, ka nomas maksai būs gals. Cik cilvēku maksā un tam galu neredz. Gandrīz 100 eiro mēnesī noma, tas ir ļoti daudz. Parēķini, cik jau esi samaksājusi pa ;siem gadiem...

Un māju nopirkāt, kā tad nav naudas?

Resnā Žurka

Prasīt var, cik vien vēlas.

Mājas īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības. Tas nenozīmē obligātu pienākumu pirkt par cenu, ko prasa pārdevējs. Pirmpirkuma tiesības nozīmē, ka mājas īpašniekam ir tiesības ņemt par tādu cenu, ko ir gatavs maksāt pircējs no malas.

Vispirms apskatīties kadastrālo vērtību un reālo zemesgabala lielumu.

MioMioMio

Tagad laikam plāno pieņemt vai jau pieņēma likumu, ka mājas īpašniekiem būs tiesības izpirkt zemi bez zemes īpašnieka piekrišanas. Cenu aprēķināšot VZD, bet, cik saprotu, vajadzētu būt tuvu kadastrālajai.

Varbūt tāpēc zemes īpašnieks tieši tagad aktivizējies, varbūt cer vēl pēdējā brīdī tev pārdot krietni virs kadastrālās. Tad der papētīt sīkāk, kas un kā ar to likumu. Ja piedāvā ne daudz dārgāk par veco kadastrālo (ne to, kas rādās aprēķināta uz 2022.g.), tad pirktu.

Bet kā var likt pārdot cilvēkiem savu zemi par kadastrālo? It īpaši par veco ciparu... Kadastrs tak nav vērtības ekvivalents, bet gan cipars, no kura skaita valstij maksājamo nodokli. Neticu, ka tas projekts iziet cauri.
Bet principā tādi 700kv m arī varētu būt pēc vecā kadastra uz tiem pašiem 20tk, no kuriem tad 100€/mēn. sanāk max likumā noteiktie 6%. Daudzdzīvokļu mājām vnk tas cipars sadalās uz daudziem stāviem, tapēc nekož acīs.
Tā ir Rīga nevis Latgale... Un zemes gabals Rīgā pa 20tk ir dāvana!

Es no rakstītā tā īsti nesapratu - runa ir par blakus esošu zemi, vai zemi zem mājas?

MioMioMio
Vai tad pieņēma kaut ko? Par šo jau runā gadus 5-10 vismaz, nav dzirdēts, ka tur būtu kaut kāds jūtams progress.

MioMioMio

JanisB
https://www.la.lv/laus-atpirkt-zemi-zem-majas

"Vakar, apstiprinot likumprojektu otrajā lasījumā, deputāti noteica, ka priekšlikumi trešajam un galīgajam lasījumam iesniedzami līdz šī gada 10. augustam."

Kaut kas jau tur virzās, nezinu, protams, ar ko tas atkal beigsies, neesmu sekojusi, cik tālu likums tika iepriekšējās reizes. Saku vienkārši, ka, ja, piemēram, īapšneiks piedāvā zemi par 2x kadastrālo, es autores vietā papētītu rūpīgi, kas notiek ar šo likumu un vai nevajag nedaudz nogaidīt.

Izskatās, ka tas likums attiecas tikai uz dzīvokļu īpašumiem. Autorei (ja pareizi saprotu) ir privātmāja.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420043