Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Gramatu vacinu pielimesana

lutekle

Praktiskas dabas jautajums. Lai nenest restaurēt, ar kādu līmi labāk pielīmēt veco gramatu at plīsušas muguriņas? Lai turas un nav akurāt ar Momentu japlosas. Tas materiāls vākam- nu ka jau vecajiem izdevumiem/ ne tā biezs papīrs, ne tā audums.


Ir būtiski - grāmata ir šūta no burtnīcām vai salīmēta no atsevišķām lapām. No lapām līmētajām var atlupušo daļu pielīmēt ar PVA līmi. No burtnīcām šūtajām grāmatām muguriņa (attēlā "inlay" ir pielīmēta pie vāka, ne pie sašūtajām burtnīcām. Vajadzētu līmēt ar PVA un kādām papīra strēmelēm pie vāka, vieta, kur burtnīcas sašūtas ir kustīga, tur nekas ilgi neturēsies. Vai arī noplīsīs ar gabalu no grāmatas lapas.

Skoča līme ar laiku virsmu zem tās padara eļļainu un drupanu, tad vairs ne ar ko nevar salīmēt.

Vispār jau nevajadzētu grāmatas aiz muguriņām vilkt ārā no plaukta.

Trastevere
To tu pasaki maniem bērniem, jo mums tas nestrādā. Tas laikam ir labākais veids, ka izvilkt grāmatu no plaukta. Man daudzas bērnības grāmatas šādi sabojātas. Paldies par tēmu. Būs jālabo.

Trastevere
Ar papīra strēmelēm - tas nozīme, ka nosmērē ar līmi strēmeli no abām pusem?


lutekle
Smērē no vienas puses, tikai to pusi, kuru līmēs klāt. Un pēc tam vērt vaļā tikai tad, kad līme ir izžuvusi.

Ja papīra strēmele nav jau gatava, bet tiek griezta, tad ir vērts ņemt vērā šķiedras virzienu. Papīram tas ir līdzīgi kā audumam garais diegs. Kad paloka lapu, vienā virzienā papīrs vieglāk lokās. Līmētā vieta būs izturīgāka, ja papīra strēmelei šķiedra ies gareniski, attēlā A variants.

pumpucis

Pie vāka locījuma vietā ar PVA līmē parasto marles saiti.

Trastevere
Paldies!

lutekle
Lai izdodas!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420067