Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājums Vācijā strādājošajiem

kļavas lapa

Man ir jautājums. Nesen lasīju Kas jauns interviju ar medmāsu, kura atgriezusies mājās no Vācijas, kur strādāja par medmāsu. Un tajā rakstā izlasīju interesantu lietu, kuru nokopēšu tieši kā rakstīts:

"Darbs tur nav viegls. Lai nopelnītu naudu, ir ļoti, ļoti, ļoti jāstrādā. Jāstrādā daudz." Vācijā Iveta piedzīvoja citādāku darba uzskaites kārtību. Piemēram, nakts dežūras ilgums bija 13 stundas, bet aprēķinātais darba laiks - 7,7 stundas. Protams, pārējās stundas tika apmaksātas kā nakts darba stundas, bet tās neieskaitīja darba laikā. Tas nozīmē: lai nostrādātu savas darba stundas, bija jāstrādā ļoti daudz."

un tagad es nesaptotu, vai tiešām cilvēks Vācijā nostrādā pilnu maiņu, piemēram, 13 stundas, (un par pilnu maiņu tiek samaksāts), bet skaitās ka esi nostrādājis 7.7 stundas???? Es saprotu, ka varētu stundu neieskaitīt, ja tā ir kā atpūtas brīdis, bet kur varētu palikt 5.3 stundas no 13 stundām??? Vai tā tiešām Vācijā notiek??

Ulrike

Pati strādāju par medicīnas māsu Vācijā jau gandrīz 10 gadus. Tā intervija ir slima suņa murgi! Ko te daži uztraucas par Krievijas propogandu, Latvija acīmredzot mēğina atdarināt, bet nu tik smieklīgi sanāk. Nez, kas tā par slimnīcu, nez kas tā par darbinieci. Es strādāju tikai naktsdežūras, viena dežūra 9.7 stundas , ja jūnijā, piemēram ir 163,8 darba stundas, tad tas nozīmē, ka man kopā ir 16 dežūras. Turklāt no 23 līdz 6 ir piemaksa par naktsstundām. Dienas dežūru laikā pusstunda netiek apmaksāta, tā ir pauze ēšanai.

Ulrike
Paldies par atbildi. Izlasot šo rakstu tiešām biju satraukusies....domāju, ārprāts! Tas pat neizklausās loģiski, lai vispār kaut nedaudz būtu taisnība!

Es strādāju tikai naktsdežūras, viena dežūra 9.7 stundas
Un cik ilgas ir dienas dežūras?

Ulrike

Nepateikšu precīzi, rīta dežūras sākas 6.00 un beidzas 14.20. Pusstunda šajā laikā netiek apmaksāta- Pause ēšanai. Protams, darba laiki var drusku atšķirties katrā slimnīcā, bet tā intervija bija galīgi garām.

Man pazīstama medmāsa Vācijă ir strādājusi uz dažādiem noteikumiem. Tas atkarīgs no firmas, kur strādā. Sākumā bija pavisam neizdevīgs līgums, bet tad viņa pārgāja uz firmu kurā strādā vietējie. Un pavisam cita lieta. Tā, ka dažādi var būt.

Es strādaju par medmāsu, interviju arī lasīju un man nelikās ticami par darba laikiem.

Jā, ir jāstradā intensīvi. Bet manā darbā nodaļā, ja nebija iespējams paņemt pauzi vai aizkavēties darbā ilgāk, tad tās minūtes bija jāpieraksta darba plānā. Par tām tiešām nemaksāja, bet tās nākošajā mēnesī tika iedotas brīvas.

Vislabāk protams ir strādat medicīnas uzņēmumā, kur maksā pēc tarifa, piemēram, visos Caritas utt. Par privātajiem aprūpes dienestiem es esmu viskaut ko dzirdējusi - ir gan apmierināti, gan briesmu stāsti.

Facebook ir grupa Diasporu māsu un vecmāšu apvienība. Tur ir māsas no dažādām valstīm un var droši prasīt sev interesējošos jautājumus par darba noteikumiem, reģistrācijām, sertifikācijām, darba samaksām utt.

Vàcija darba laiku uzskaita no katras sekundes. Kur nu veel taads stundu zudums. Pat meedz iereekinaat ceļu, ko pavadi uz/no darba. Tas man vairaak atgaadinaaja Zeitkonto, kad izmaksaa noteiktas stundas, bet paareejaas uzkraajas krājkontà. Taa ir taa pati tava nauda, tikai noglabaata nebaltaam dienaam. Çurkas un appiseeji meedz uz šo apelēt un nozog sev to naudu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420109