Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cistas/slēptā endometrioze

May2013

sofačka

Atkopšanās ir atkarīga no konkrētā cilvēka.

Pamatnoteikumi vienādi - tur necilat smagu, neskriet utt. Bet ... Man bijušas 2 laparaskopijas un pēc abām bija smagi. Sāpēja šuves ilgi. Diezgan nelietojama. Bet zinu, ka citām meitenēm ir citādāk.

Es mēģināju būt normāla . Drausmīgākās minūtes manā dzīvē

я как идеальня девушка знаю где промолчать ...знаю же зараза...но не могу

Мне часто в детстве говорили, что я очень добрая и милая девочка…В общем… сглазили

Жизнь коротка и не стоит её тратить на диеты, на глупых и скупых мужчин и на плохое настроение...

May2013

Man tur vēl nav skaidrs, vai ir kāds neredzams saaugums vai slēptā endometrioze, visas citas versijas atmestas. ultrasonogrāfijā absolūti nekas nav redzams, simptomi tādi kā endometriozei varētu būt, nu bet tādi vāji diezgan, nav kā te lasīju diskusijās, ka sapes līdz ģībšanai vai sāpīgs sekss utt. Man tur vairāk tāds kā diskomforts, nelielas sāpes pie slodzes parādās un tad ķeros pie ibumetīna.

sofačka
ak, dies,tad sanāk sports jāmet pie malas uz mēnesi. Man vispār ļoti aktīvs dzīvesveids.

Es pati sāku dakteri tirdīt, ka gribu atrisināt problēmu tulīt un tagad, nevis dzert hormonus un novērot.

kaut kā visu baigi vienkārši biju iedomājusies, tā operācija izklausās ne tik vienkārša

May2013

Pēc laparaskopijas mēnesi bija slimības lapa, bet labi jūtos jau pēc nedēļas, pusotras.

Kā arī ar ultrasonogrāfiju reti kad var redzēt endometriozi. Parasti jau taisa magnētisko rezonansi vai uzreiz laparaskopiju, jo tas ir efektīvākais veids endometriozes diagnosticēšanai un uzreiz arī likvidēšanai.

Man mēnešreizes bija sāpju skalā 10/10 + sāpīgs sekss noteiktās pozās, tāpēc ārsts uzreiz teica, ka vajag laparaskopiju. Ar diagnozi kļūdījies nebija.

Ar ibumetinu neiesaku aizrauties - dabūju kuņģa čūlu un runā, ka ietekmējot arī auglību.

Papildināts 24.06.2021 23:33:

Un labākam rezultātam parasti pēc laparaskopijas tomēr tāpat jālieto hormoni (atkarīgs gan no stadijas un tālākiem dzīves plāniem), bet kā man ārsts stāstīja - ar medikamentiem pēc operācijas tu ļauj atkopties organismam mazliet (man bija 6 mēneši visanette kurss, kura laikā man nebija mēnešreizes)

magnolija11

Mēnešreizes nomācošas zāles lieto, lai apklusinātu hormonus un piebremzētu endometrozes veidošanos atkal. Man ir bijušas 3 lapraskopijas. Pēc labi sāku justies pēc 1.5 nedēļas t.i. kustēties bez sāpēm

Lyrica

Mana atkopšanās bija ikga. Staigāju salīkusi vairākas dienas. Bet tad laikam tāpēc, ka es esmu maziņa, smalciņa. Jo tā gāze, ko ievada operācijas laikā, izvadās lēnāk tiem pacientiem, kuri ir "liesāki". Gāze noteikti tad ir lipofīla un izvadās caur taukaudiem. Uz darbu gāju pēc nedēļas.

May2013

Lyrica
Nu es arī esmu tieva. Laikam vispār neko labāk neplānot kādas 2 nedēļas pēc operācijas, kad tā pienāks.

Vispār pilnīgi sabojāts garastāvoklis. Ja pareizi saprotu parastās, redzamās cistas pašas var pazust, savukārt visi tie slēptie saaugumi agrāk vai vēlāk jāoperē.

Vislabākais, ka nomainīju 4 ārstus, kamēr beidzot kāds sāka klausīties, ko es saku. Visi iepriekšējie, ja neredz ultrasonografijā, tātad nekā nav un es bez maz vai izdomāju. Plus vēl antibiotikas dabūju pāris reizes padzert ar tekstu, ja nu kāds iekaisums, tas nekas, ka visas analīzes negatīvas. Vienkārši izcūkots laiks apmēram 3 mēn garumā.

Par endometriozi vai kādu slēptu saaugumu tikai pēdējais dakteris sāka runāt, pie kura gāju kā pie privātā. Tad arī uzrakstīja hormonus pirms 2 mēnešiem, bet izskatās, ka tāpat vajadzēs laparoskopiju. Tas viss kopā jau 5 mēn velkas

Lyrica

May2013
, jā, jābūt ļoti labam speciālistam, lai usg ko noteiktu. Kā meitenes jau teica, La ir visprecīzākais diagnostikas veids. Man tādā veidā atklāja 3.stadiju endometrioze. Plusā vēl endometroīdu cistu. Es arī apsvēru iespēju vēlreiz veikt šo operāciju, jo vēlamies ģimenes pieaugumu, bet pagaidām nekas nesanāk.

Papildināts 25.06.2021 18:23:

Kādas vispār tagad ir rindas uz valsts apmaksāto La?

Lyrica

Draudzene iestājās rindā 2 mēnešus atpakaļ. Ārste viņai teica, ka provizoriskais gaidīšanas laiks - 6 mēneši. Nu superīgi ātri rinda iet uz priekšu

P. S. Man endometrioze arī traucēja ģimenes pieaugumam vairākus gadus.

Lyrica

Mutual
, 6 mēneši skaitās ātri? Oho.. Man tas šķiet ļoti ilgi. Bet nu jā, uz gada otro pusi kvotu varētu būt mazāk.

Lyrica
Nene, tas bija sarkasms. Tik ilgi gaidot var jau dabūt nākamo stadiju bez maz vai.

Papildināts 25.06.2021 19:51:

Nepareizu smailiju ieliku

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420237