Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

Godfather

Katram savs

Vispār ir plāns visu paveikt pašiem. Protams ir lietas kur vajag pakalpojumu. Tas bija, betona liešana pamata pēdai un būs betona grīdas ieliešana. Mūrēšana, pārsedzes, jumts, logi, durvis - liksim paši.

Eletrība - noteikti pats, tur nekā sarežģīta nav, Savilkt vadius, salikt rozetes un slēdžus. Santehniku un kanalizāciju arī pats.

Apkuri, radiatorus, caurules utt arī pats. Izņemot katla apsaisti, paaicināšu kādu palīgu.

Mūsdienās materiāli un instalācija ir izveidoti tā lai visu var paveikt maksimāli vienkārši un ērti. Informāciju ko un kā izdarīt var atrast pa pilno.

Galvenais nebūt slinkam un nebaidīties.

Šobrīd māju neceļam, bet nākotnē nav izslēgts arī tāds gājiens. Tad nu ik pa brīdim nodarbina jautājums- kad visu dara paši, kā ir ar apdrošināšanu? Lasīju forumos, kad apdrošinātāji atsaka izmaksu, jo nav papīri skurstenim, piemēram. Tad nu logiski, ja visu dara pats, bet pēc gadiem 10 notiek kaut kas, tad apdrošinātājs prasīs elektības papīrus, skursteņa, katla papīrus utt. Un nav jau nekorekti no viņu puses, jo pats vadiņis savelkot kko salaiž dēlī, māja nosvilst, bet apdrošinātājam tad būtu jāsedz izdevumi?
P.s. vnk ļoti izcēlās pēdējā laikā Ādažos divas villas nodegušas, un uzreiz ziedojumus fb vāc...

Godfather

Protams pašam ceļot, pašam jāuzņemas riski. Es gan nezinu kādu garantiju dod celtnieki.

Pie nodošanas vajag elektrības pretestības mērījumu aktu. Bet tur svarīgi ir izmantot pareizus vadus, lai šķērsgriezums nav par mazu. Parasti 3x1,5mm ir pilnīgi pietiekami sadzīves elektrības instalācijai. Pie tam boilerim un elektrikajai plītij labāk izmantot 3 fāzu instalāciju, strādās ekonomiskāk. Tiem var ievilkt atsevišķu kabeli, lai nenoslogotu visu sistēmu.

Nu lai vadus saliktu nepareizi, vajag pacensties. Ko tur nesaprast - fāze, nulle un zemējums. Saliksi fāzi un 0 kopā izsitīs drošinātājus. Ja domā ar galvu tad viss ir vienkārši.

Vēl vajadzīgs sertificēta skursteņslauķa akts par dūmeni, ja ir apkures katls. Tur jāievēro ugunsdrošības noteikumi būvējot, tas viss ir plānots.

Tagad ir moderni vienkāršus darbus uzskatīt par ūber sarežģītiem.

Kādreiz lasīju ierakstus par būvēšanu pašiem citos forumos. Jārēķinās principā ar to, ka 2 gadus dzīves nebūs (nu var jau arī 5 gadus būvēt, bet tas jau, manuprāt, par traku). Man liekas, tas tā vairāk, ja ir vēlme to izdarīt pašam prieka pēc, sajūtas pēc, nevis naudas pēc. Domāju, ka pietiekami daudzi varētu, piemēram, dabūt kādu papildus darbu un nopelnīt vairāk, lai var samaksāt meistariem. Laiks tomēr arī ir nauda. Veiksmi Godfather, uztaisi blogu un rādi progresu.

Godfather

Ja celtniecību priekš sevis uztver kā katorgu, tad labāk to nedarīt.

Būvniecība iet otro gadu, pagājušogad pabeidzām pamatus.

Man patīk visi praktiskie un saimnieciskie darbi. Ja jāizvēlas vai smukā vasarīgā laikā aizbraukt pie ūdeņiem atpūsties, vai pastrādāt priekš sevis, es izvēlos otro. Ikdienā strādāju birojā un uz nedēļas nogali rokas niez pastrādāt.

Nav tikai māja. Kopš iegādājāmies zemi ~ 0,5h. Ir arī daudzi citi darbi ko darām paši. Dārzs, zemes labiekārtošana, žogs, dzīvžogs, zāles pļaušana, augļu koki un krūmi utt

Kad atskatās atpakaļ, kad tur bija tikai pļava un kas jau ir tagad, gandarījums ir milzīgs un neticas cik var paveikt pašu spēkiem.

Priekš manis tas ir liels mērķis un stimuls darboties, plānot, darīt un strādāt.

Godfather
150m2 ar garažu?

Godfather

150 m2 bez garāžas. Pamatu laikums 170m2, jo ir lievenis 20m2.

Negribējās mājas platību ziedot trasnportam. Vēlāk uzbūvēšu ārēju nojumi, vai garāžu ja vajadzēs.

Resnā Žurka

eseni
Ēkas taču būvvalde pieņem ekspluatācijā jeb apliecina, ka pareizi uztaisīts un visus apliecinājumus izprasa. Tad jau nav pamata apdrošinātājam liegties

Problēma tāda, ka ir pietiekami daudz cilvēku, kas dzīvo mājās, kur oficiāli viņi nemaz nedrīkstētu dzīvot, piemēram, ekspluatācijā nenodotā mājā, nelegāla būve, vasarnīca (šķiet joprojām spēkā ir normas, kas aizliedz tur dzīvot visu cauru gadu) utml. Bet jau esošām mājām ļoti izteikta problemātika ir veikt visādus nopietnus darbus bez papīriem - atnāk Saša un izdara ko vajag. Ne būvatļauja, ne projekts, ne pārbaudes, nekā. Ja papīros rakstīts viens, bet dabā ir acīmredzami kaut kas cits pārbūvēts, tad, protams, ka apdrošinātāja pasūta trīs mājas tālāk.

Par to ziedojumu vākšanu - neesmu sekojis līdzi vai konkrētajos gadījumos teica, ka apdrošinātāji atsaka vai nē, bet ir ļoooti daudz cilvēku, kas joprojām neapdrošina savas mājas/dzīvokļus.

JanisB
Jā, šo arī novēroju, ka liela daļa gadiem mēģina vai pat nemaz nemēģina nodot ekspluatācijā nopirktu vai pašu nepabeigtu māju. Man tas liktos nepieņemami, ja runāju par savas mājas būvniecību. Negribu gadiem sēdēt puspabeigtā, bez pagalma vai sētas. Tad labāk nopirkt dzīvokli jaunajā projektā, lai dzīve var sākties uzreiz. Protams, ka tik sava māja, bet gadiem uz kastēm sēdēt arī nav diez ko forši.

Tieši tāpēc sāku šo diskusiju. Es nesaprotu, vai mēs varētu atļauties uzclt kaut ko savu vai labāk ņemt dzīvokli jaunajā projektā. Jo jaunais projekts mums arī sanāks 160 000 (rēķinu ar iebūvēto virtuvi un visu visu). Zeme paralēli nolūkota ap 40 000... un līdz šim brīdim neviens attīstītājs nav līdz galam nosaucis ciparu, cik man maksās uz manas zemes uzlikt kaut ko... un vai es varētu iekļauties 130 000 līdz nodošanai ekspluatācijā. Cik noprotu, laikam summa mājai ir par mazu.. jo paši mēs nebūvēsim-varam organizēt, bet ne būvēt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345