Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

nikii
Paraksts uz papīra neko nenozīmē. Ne jau parakstītājs tos vadus velk. Re, jūs arī paši savilkāt, un māju nodevāt. Tātad kāds jums parakstīja. Un tas nemaina faktu, ka taupītāji a) taupa uz apdrošināšanu un b)ka ugunsgrēka cēloni atradīs un atteiks apdrošināsanu, jo netika ievēroti visi noteikumi. Un c)mājas deg bieži, rāda tv, lūdz ziedot, nav apdrošināšana.

Protams klasiskākā klasika šīm nodegušajām mājām ir tāda, ka māja nemaz NAV nodota, jo daru pac.


viedaminka

eseni
nodega māja, saziedojiet! Un tad mēnesi uz riņķi visos soctīkols maļ, visas tenku lapas raksta bēdu stāstu. Apdrošināšana, protams, NAV.

No īssavienojuma var aizdegties arī jaunais projekts ar tikai sertificētu elektriķu darbu. Tāpat kā neaizdegties vecā mājā, kur kāds pašdarbnieks vilcis elektrību ar youtube padomiem. Realitātē jaunie projekti deg ne retāk kā vecie.

Papildināts 26.11.2023 09:49:

nikii
Mums lētāk un labāk sanāca pašiem nopirkt štrobējamo aparātu un uztaisīt taisnās, precīzās līnijās. Arī rizešu kārbas mēs salikām labāk, nekā "elektriķis".

Un pareizi darījāt. Tādiem darbiem vairāk vajag rokas no pareizās vietas nevis teorētiskās zināšanas. Bet skola elektriķim rokas pareizā vietā pieaudzēt nevar.

Papildināts 26.11.2023 09:53:

poponda
Ja kāds skapi liekot ieurbj tad vainīgs skapja licējs.

Ja reiz viss tikai ar meistariem, tad arī urbšanu sienā vajadzētu uzticēt meistaram. Un meistars zinātu, ka pirms urbšanas ir jāpārbauda vadu atrašanās vieta zem apmetuma ar atbilstošu ierīci.

viedaminka
Realitātē mājas deg biežāk. Bet daudzdzīvokļu mājas deg, uzsprākstot, piemēram, gāzes balonam. Vēl ugunsgrēkos parasti cieš seniori. Tāpat ir dzīvokļi ar alternatīvo apkuri. Vai ja kaimiņos pritons, tie var nosvilināt dzīvokli pīpējot. Vēl labs ugunsgrēka avots ir elektriskie sildītāji, kad dzīvokļos ir ļoti auksts bet apkure vēl nav pieslēgta. Jaunās mājās biežāk deg pazemes autostāvvietās...

viedaminka

Shulciite
Diognālie vadi pārsegumā nedrīkst būt, jo tad tiek pārgriezts apakšējais stiegrojums, kas visvairāk strādā telpas vidū, un veikt izmaiņas nesošajās konstrukcijās bez projekta liedz LBN. Ko elektriķim būtu jāzina...

Sāls ir detaļās.

Ja meistars pārvieto gaismekļi vadus par 20-50cm telpai ar platību zem 15kvm, un stāvu augstāk kāds nav ievietojis biljarda galdu telpas centrā, tad es varu garantēt, ka pārgrieztais stiegrojums nekā neietekmēs pārseguma izturību.

Cita lieta- ja pārsegums ir 50kvm lielai telpai bez balstiem un vadi tiek pārvietoti telpas centrālajā daļā 5m. Un ja vēl stāvu augstāk ir biljardu zāle, tad, protams, cita lieta.

Mierinājumam- LV ir tik daudz veco projektu, tai skaitā 9 stāvu ēkās, kur ir visādas pārbūves bijušas ar aiļu laušanu nesošajās sienās, bet nav īpaši dzirdēts, ka mājas būtu sabrukušas šādu iemeslu dēļ. Tas tāpēc, ka aprēķinos visas slodzes uz konstrukcijām tiek rēķinātas ar rezervi- lai viena līkrokaina meistara dēļ nesagrūtu ēka.

Papildināts 26.11.2023 10:08:

eseni
Gadījumi, ko es redzēju - visi bija dzīvokļi.


nikii

eseni
Sertificēts elektriķis neriskēs ar sertifikātu un pirms parakstapapīrus pārbaudīs vai viss ir pareizi izdarīts, vai dzirkstele nelēkā utt. Viņš noskanēs vadus. Tas nav tā, ka atnāk elektriķis, apskatās ka vizuāli viss ok, un uzliek parakstu. Pie mums divas dienas viņš skanēja vadus un pārbaudīja visu.

Savukārt "elektriķis", tas kurš nav pašdarbnieks, pirmajā nedēļā nesošā sienā izgrāva aptuveni metru platu caurumu priekš kabeļu trepes, kur satiekas pārsedzes paneļu stūri. Labi ka visam ikdienā sekojām un būvnieks bija objektā.

Papildināts 26.11.2023 10:40:

un māja protams ir apdrošināta.


ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Nu re, daži komentētāji paši pierāda, ka domā tik "taisni" , ka neredz kā viņu darbs ietekmē visu pārējo. Diognālie vadi pārsegumā nedrīkst būt, jo tad tiek pārgriezts apakšējais stiegrojums

Kurš te domā taisni?

Vadi nepārgriež stiegrojumu. Un arī diogonālie vadi neko nepārgriež. Pārgriež tas kas ņem rokā instrumentu un griež. Un elektriķis tas noteikti nebūs. Neies elektriķis kaut ko griezt lielāku par kabeli. Pārāk putekļains un smags darbs.

Saliec pa diogonāli vadus - apliec ar reģipsi - i viss smuki un stiegrojumam nekāda skāde nebūs. Un elektriķis neies ar reģipsi aplikt. ar mazāk knaiblītēm noņems izolāciju- pieskrūvēs pie slēdža un 20 eur parasīs. Kādi vēl stiegrojumi?

Papildināts 26.11.2023 10:52:

Ugunsgrēki ļoti reti rodas dēļ bojājumiem elektrotīklā.

Pārsvarā smēģīšana, visādi vainagi, tvaiku noūcēji, sveces un jocīga apkure.

Pārsvarā lielākā daļa nelaimju rodas no tā ka maz paliek naudas pēc tam kad visiem speciālistiem samaksāts.

Ugunsgrējikas ir it kā no elektroinstlācijas patiesībā ir no pelēm kas uzgrauž vadus.

Bet peles izgrauzīsies cauri plastasai. No pelēm vadi jāslēpj metāla trubās.

Bet to vairs nedara.

Iemūrēt vadus arī nedrīkst jo māja kustās un iemūrētus vadus bojā.

Un sertificētie elektriķi neko nepārbaudīs un ne ar kādiem sertifikātiem neriskēs, jo atzinumā pierakstīs ka būtiski pārkāpumi netika konstatēti.

Pamērīs kaut kādas strāvas un pretestības, vizuāli apskatīs uz visādiem brīnumiem - i viss.

Un ja uzrakstīs ka visas sienas jāplēš nost un vadi jāliek pa jaunu... ko tad darīs?

A sataisīt lai sertificēts elektriķis neko būtisku neatrod var katra mājsaimniece.

viedaminka

poponda
Ugunsgrējikas ir it kā no elektroinstlācijas patiesībā ir no pelēm kas uzgrauž vadus.

Bet peles izgrauzīsies cauri plastasai. No pelēm vadi jāslēpj metāla trubās.

Bet to vairs nedara.

Iemūrēt vadus arī nedrīkst jo māja kustās un iemūrētus vadus bojā.

No kurienes tu ieguvi šādu informāciju?


No kurienes tu ieguvi šādu informāciju?

Tā ir loģika nevis informācija.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345