Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

Godfather
Tad jums, acīmredzot, zeme ir vairāk par autores vēlamo 1000m2.

Ja padomā, ka auto tāpat kautkur jāatstāj/jātur, tad tā pati zemes platība vien sanāk, iedzenot garažā.

Ja taisa šķūni mantām, tad tiek aizņemta gan šķūņa zemes vieta, gan vieta, kur auto jebkurā gadījumā stāv, ja nestāv uz ielas ceļa.

170m2 nav maz. Kādi ir mājas zemes izmēri (platums, garums?).

Petramila
120m2 par 130 000eur uzcelt var, bet vai tieši šobrīd (šogad), kad cenas uzpūstas,pamati vien maksā ap 20.000. Nez. Un jāskatās kāds jumts plānots, cik sarežģīts. Vai zemei ievilkta elektrība, ūdens?


kolizejs

Nupat konsultejos ar būvnieku un viņš apstiprināja, ka cenas šobrīd vēl ceļas. Tas, ko pasaka šobrīd nebūs spēkā nākamā gada pavasarī. Ļoti nedroši šobrīd sanāk ņemt zemi, un censties būvēt. Varam palikt ar pusbūvētu Sanāk, ka ar ierobežotiem līdzekļiem būvēt māju ir visai riskanti. Īpaši pie tāda cenu lēciena.

Laikam jau jāņem dzīvoklis, tur vismaz ir skaidras izmaksas.

Resnā Žurka
Tieš daudzi būvnieku forumā rakstīja, ka atsaka gan. Balta parasti ir tā, ko min. Kad piekasās katram papīram un meklē jebkuru iemeslu atteikt izmaksu. Sanāk, ka mājai vajag visu laiku "apkopes" ar visiem papīriem. Sertificēts tas un sertificēts šitas. Tapēc arī brīnos, ka visi baigi lielās, ka pats elektrību var savilkt, pats to un šito.

Godfather

kolizejs

Kopējā zemes platība ir nedaudz vairāk kā 5000m2. Māja ir ~ 25 metri no ceļa, priekša ir daudz vietas kur likt auto. Vietas apkārt daudz.

Vienīgais mīnus - daudz zāles jāpļauj.

Domāju ka privātmāja ar platību 150m2 ir pilnīgi pietiekami 4 cilvēku ģimenei. Ja ņem vērā faktu ka bērni, visticamāk aizies savās dzīvēs.

Zinu ģimenes kas lielā saimes māja paliek ar diviem veciem cilvēkiem, kuriem viss ir jāuztur un ka tas vairs nav viegli.

Par būvmateriālu cenām - tikko bija pirmie signāli ka osb cemas nedaudz krītās. Bet šogad uz neko daudz nevajadzētu cerēt. Tikai rudenī kad beigsies aktīvā būvniecība, būs kaut kas saprotams par cenām.

Bet 2020 gada cenas domāju ka vairs nebūs (ja vien neiestājas pamatīga krīze). Ražotāji un tirgotāji līdz pēdējam centīsies noturēt cenas augšā.

Lielie būvnieki jau iesnieguši sūdzību konkurences padomē par cenu bardaku.


Godfather
Piekrītu, ka 150m2 ir pilnīgi ok. Ja ir 5000m2, tad saprotu, kāpēc garažu nevajag. Bet iegādātos zālespļāvēja traktoru.

Vienīgi aizdomājos, vai autores gadījumā uz 1000m2 uzcelt vienstāvu māju 120m2+ noteikti kādu loriņu škūni (pļāvējs, riepas, velosipēdi utt)- cik teorētiski paliek zeme? Ja nav plāns neko iestādīt- tad grillam vieta pietiek, bet vai tāda nauda jāizdod par tik maz savas brīvās telpas/zemes iespējai, no kuriem vēl savu daļu aizņems sēta, apstādījumi?

Godfather

Šogad nopirkām traktoriņu. Tagad zālei vajag ~ 1h

Pirms tam 2 gadus bija parastai pļāvējs ~ 3,5h lai visu nopļautu. Ja zāle pāraug + 10cm, tad gals klāt. Zāle aug nenormāli, no aprīļa līdz oktobrim.

Ir iestādīti 20 augļu koki pa perimetru. 15 ogu krūmi. 100 tūjas gar žogu. Visiem stādījumiem jāklāj augsnes plēve un jāmulčo, citādi aizaug kā plāvā

Viss ir stādīts taisnās līnijās, lai netraucētu pļaut zāli. Ainaviski tas, varbūt nav tik skaisti, bet ja pļaujot jābakstās pa šķēršļiem, tas paņem daudz laika.

Zeme ir ~ 50x100m. Aiz mājas vēl ir liels tukšs laukums, pagaidām nezinām kā to izmatot. Priekšpusē ir paštaisīta nojume ar grillu.

Un vecs šķunītis visiem rīkiem un piederumiem.

Godfather
Malači. Apskaužami nedaudz. Man 3x mazāk zemes, bet gribētos arī 5000m2. Diemžēl neviens nepārdod vēlamajos rajonos. Labākajā gadījumā ir sadalīti gabali pa 1000-1500 un pat 2 gabalus blakus nav iespējams vairs dabūt. Vienīgi ārpus pilsētām, ciemiem, bet tur loģistika nekāda un komunikāciju nekādu.

Godfather

Vēl nesen bija gabali piejami~ 4000m2 babītes novadā, cena ~ 7e/m2

Jā 17 gadā bija piedāvājums 0,5h zeme pa 2e/m2. No tādā nevarēja atteikties. Bet bez elektrības.

Katram savs

Sanāk, ka mājai vajag visu laiku "apkopes" ar visiem papīriem.
Vajag elektroinstalācijas pārbaudi reizi 10 gados un skursteņslauķi katru gadu. Ko vēl?

Papildināts 30.06.2021 19:14:

Petramila
Gatavās mājas neizskatījāt? Visi tie ciemati.

Vai gatavās karkasnieces. Somu, līvu utt.


pelēkais nezvērs

Es gan nezinu kādu garantiju dod celtnieki.

Lielās firmas droši vien dod, bet tas jau būs 10-25% klāt pie tāmes.
Kaktu firmas un tie mīzali, kas tēlo privātos meistarus, protams, nedod nekādu garantiju un neatbild ne par ko. Šai kategorijai vienīgā garantija ir cilvēka godaprāts, kas viņiem parasti piemīt tikpat mazā apmērā kā noturība pret zaļo pūķi.


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345