Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

Godfather

Mans paziņa cēla māju ar kādu tur brigādi. Pats algoja sertificētu būvuzraugu kurš katru nedēļu pārbaudīja darbus un apliecināja ka viss ir OK. Citādi naudu celtniekiem nemaksāja.


pelēkais nezvērs

Pats algoja sertificētu būvuzraugu kurš katru nedēļu pārbaudīja darbus un apliecināja ka viss ir OK. Citādi naudu celtniekiem nemaksāja.

Jā, tas ir vienīgais pareizais veids, kā izvairīties no uzmetiena.
Celtniekam var tikpat maz uzticēties kā čigānam, viņa iedabā haltūrēt ir tikpat dabiski kā čigānam zagt. Tad nu nekas cits neatliek kā pašam katru dienu stāvēt klāt un kontrolēt padarīto vai arī, ja pats nesaproti darbu tehnoloģiju, algot būvuzraugu, kurš to darīs tavā vietā.
Un par brāķi vai nolaidību naudu nemaksāt - tas ir vienīgais, kas šo strādājošo kategoriju disciplinē. Kaut gan - rūdīti haltūristi parasti neapņemas darbus, ja pasaki, ka tiks kontrolēta darbu kvalitāte vai pazūd, ja tāda kontrole tiek veikta. Jo daudz ērtāk remontēt dzīvokli pēc sava prāta pie kaut kādas babuļkas, kura no celtniecības neko nesaprot.


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

. Parasti 3x1,5mm ir pilnīgi pietiekami sadzīves elektrības instalācijai. Pie tam boilerim un elektrikajai plītij labāk izmantot 3 fāzu instalāciju, strādās ekonomiskāk. Tiem var ievilkt atsevišķu kabeli, lai nenoslogotu visu sistēmu.

Pēc šiem tekstiem es labāk ieteiktu algot elektriķi.

1,5 vietā es uz rozetēm tomēr izmantotu 2,5, reizēm rozetēs sanāk saspraust gana lielus patērētajus un tad resnāki vadi ir labāk, piemēram virtuvē elektriskā tējkanna vai tosteris, vannasistabā boileris un/vai veļasmašīna,istabā elektriskais sildītājs,. Teiksim mūsdienās jaudīgs stacionārais kompis ir ar 700 un vairāk vatu jaudu. Strādā kompis, tējkanna, veļasmašina un silst boileris. Plus TV un kāda lampiņa. Sarēķini kopējo jaudu. Ja tas salikts uz vienās fāzes 1,5 vada, baidos ka būda nosvils. Tikmēr apgaismei pietiktu arī ar 1.0, par cik tagad jau kveelspuldzes neviens lustrā neliks.

Parasti jau mājās mūsdienās velk trīs fāzes ša vai tā. Ņemot vērā ka mājās ir daudz un biezī vien jaudīgi patērētāji. Un ar perspektīvu ka kādreiz nāksies pāriet uz elektroauto.

Ja mājai ir 3 fāzu pieslēgums, tad ir vienkārši jāuztaisa pareizi sadale ar atbilstošiem vadiem uz attiecīgajiem patērētājiem tad nevajadzēs rakstīt tādas muļķibas kā labāk izmantot 3 fāzu instalāciju, strādās ekonomiskāk. Tiem var ievilkt atsevišķu kabeli, lai nenoslogotu visu sistēmu.

Trīsfāzu pieslēgumā sadali patērētājiem (rozetēm) sadala pa fāzēm lai kādas fāzes pazušanas gadījumā elektrība nepazustu visur un vienmērīgi sadalītu pieejamo jaudu, un lielajiem patērētājiem, kuri IR PAREDZĒTI trīsfāzu pieslēgumam (tai pašai elektriskajai plītij un cepenei) no sadales aizvelk visas trīs fāzes. Nav jēgas uz boileri vilkt trīs fāzes, ja parastie sadzīves boileri pārsvarā ir paredzēti 1 fāzei.Es principā nezinu vispār mājas sadzīves tehhiku, uz trīs fāzēm, izņemot elektrisko plīti. Pat atsevišķās cepenes pamatā ir vienfāzu. Protams es nepārzinu visu sortimentu.

Elektriskā plīts ekonomiskāk nestrādās, ja ta ir paredzēta uz 3 fāzēm, tad tērēs tik daudz, cik paredzēts, ja paredzēta vienai fāzei, tad pie trijām nepieslēgsi. Un arī tērēs tik, cik paredzēts. Precīzāk, kā lietosi. Vnk tīsfāzu plīts ir jaudīgāka.

Tā kā es tomēr neteiktu, ka viss ir TIK vienkārši, kā raksti, kas tur ko pašam vadus nesavilkt un rozetes ielikt. To var izdarīt, bet kaut kas tomēr ir jāzin kur kas un kā velkams.

Pats esmu vilcis un redzu pēc gadiem pāris kasjakus, no kuriem būtu izvairījies ja tad zinātu to ko uzzināju vēlāk.

Bet, kas nedara, tas nekļudās!Paskaties uz saviem mīnusiem, ak nelaimīgais!

Pašam stāvēt klāt un strīdēties nav tik forši, labāk tad noalgot trešo personu, kura neitrāli, bez emocijām, tikai profesionāli novērtē darbu kvalitāti un atbilstību projektam. Ja pats neesi kompetents būvniecībā, tad tiešām labāk būvuzraugu.

Šis padoms bija vērtīgs.

Par elektriķiem - pašu vilcējiem... ha ha... Nu... tikai ja vadies pēc EL projekta un ar elektriķa ievadu par vadu vilkšanas procesu, tas pats par UK, AVK un citām ssistēmām.


Godfather

Par elektriķiem - pašu vilcējiem... ha ha... Nu... tikai ja vadies pēc EL projekta un ar elektriķa ievadu par vadu vilkšanas procesu, tas pats par UK, AVK un citām ssistēmām.

Privātmāju projektos būvatļauju izsniedz bez EL, UK projektu daļām. manuprāt tas ir pareizi. Ja kuram nepieciešams var pasūtīt projektētājam šīs daļas atsevišķi.

Kāds projekts EL ? Izdomā kur būs rozetes, slēdži, vadu savienojumu kārbas un montējot starpsienas visu saliec. Tas pats ar UK. Idomās kur būs ūdens patēriņa vietas un kur kanalizācia, tad uzstādi.

Ja gribās visu pa skaisto, tad var gatavot projektus, saskaņot tāmes utt


Nu tad sanāk, ka nodota māja ekspluotācijā nozīmē tieši neko, izņemot nomaksātas nodevas.

Godfather gluži nepiekritīšu, cik esmu atskatījusies uz "visu pats" variantiem, bet kad jāsāk reāli dzīvot, izrādās jaudas par mazu, vadi nepareizi savilkti, slēdži strādā citādāk, kā domāts, diognāli pa sienu savilkti vadi, jo tā vieglāk, u.c. šaizes. Plauktu piekāršana ir galvassāpes, jo nezina, kur EL vads iet. Tāpēc vismaz ar roku sazīmētai shēmai un tipveida shēmai par vadu izvietojumu būtu jābūt. Un vēl labāk, ja ir arī shēma ielikta El skapītī, kur katram no drošinātājiem ir norāde, kas tiks atslēgts (gaismas, apsildāmās grīdas, cepeškrāsns, rozetes utt). Ar laiku aizmirstas kas kur vikts, un ja jālabo, tad baigā pakauša kasīšana.

Protams, tas viss atduras finansēs, bet nu gluži bez izpratnes par EL tīkliem ķerties klāt nav laba doma.

Papildināts 02.07.2021 13:04:

Eseni mājas nenodod tāpēc, ka tā ir nenormālākā dokumentu vākšana un staigāšana pa riņķi dažādās institūcijās un vēl finanses - inventarizācijas plāns, jauni ēkas rasējumi utt. Tāpat vēl ja ir bijusi ilga būvniecība,mainās MK noteikumi un izrādās, ka kaut kādā punktā projekts vai uzbūvētā ēka neatbilst nu jau spēkā esošām normām. Būvvalde ir tāds čakars, ka daudzi uzliek mīksto, maksā nekustamā īpašuma nodokli, apdrošina būvobjektu, pagarina būvatļauju un dzīvo laimīgi nenodotā mājā. Vismaz nervi nav sabeigti riņķa danča dēļ...

Godfather

Nevajag visu sarežģīt. Tagad ir moderni visu pavērst tik sarežģīti un grūti, ka lai ieskrūvētu skrūvīti, vajag ūber zināšanas un prasmes.

Nebaidos no elektrības darbiem, vēl mazāk no santehnika un apkures ievilkšanas. Mani nebiedē “šausmas” no nepareizi ievilkta vadiņa vai kaut kā cita.

Protams sadalot fazes, nemšu vērā visus iespējamos patēriņus, lai slodze būtu vienmērīga. Tur nav nekā sarežģīta.

Manuprāt vīrietim ir jāprot dažādi praktiski darbi, nevis pie katra sīkuma jāsauc “speciālists”.

Līdz šim esmu remontējies dzīvoklī, gan mainījis vadus, slēdžus, rozetes, gan pārlicis cuarules, mainījis maisītājus, wc un izlietnes. Bez pieredzes un zināšanām. Viss darbojas bez problēmām.

Un pašam visu uzstādot jau saplānoju tā ka visam var piekļūt, remontam un apkopei. Ja kāda problēma, zinu kas kur un kā jālabo.

Ja klausītu visus padomdevējus, cik viss ir grūti un neiespējami, nebūtu pabeidzis pamatus un nebūtu līdz pusei ticis ar mājas sienām.

Katram savs

Godfather
Kāpēc Tu tik ļoti aģitē par būvniecību savām rokām tēmā, kur sieviete jautā par būvniecības izmaksām, ja algo meistarus? Viņa lies pamatus un vilks ūdensvadu?

Papildināts 02.07.2021 18:32:

Manuprāt vīrietim ir jāprot dažādi praktiski darbi, nevis pie katra sīkuma jāsauc “speciālists”.
Kāpēc?


pelēkais nezvērs

Manuprāt vīrietim ir jāprot dažādi praktiski darbi, nevis pie katra sīkuma jāsauc “speciālists”.

Mjā, kaut vai tāpēc, ka liela daļa no tā saucamo "speciālistu" paveiktā pēc tam pašam jālabo. Jo tikai pēc tam atklājas, ka tas sertificētais mērglis ir speciālists kārtīgas maksas iekasēšanā, bet darbā - и так сойдет!


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345