Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

gluži nepiekritīšu, cik esmu atskatījusies uz "visu pats" variantiem, bet kad jāsāk reāli dzīvot, izrādās jaudas par mazu, vadi nepareizi savilkti, slēdži strādā citādāk, kā domāts, diognāli pa sienu savilkti vadi, jo tā vieglāk, u.c. šaizes. Plauktu piekāršana ir galvassāpes, jo nezina, kur EL vads iet.

Shulciite Tu tikko noraksturoji vidējo būvobjektu, kur strādā "speciālisti".

Katram savs
Kopumā labāk ir pašam zināt kā tās sistēmas mājā strādā un kur vadi savilkti. Ilgtermiņā atmaksāsie un nevarēs visādi "sertificētie" h... dzīt un likt pārmaksāt. Jo " sertificēts" nav = ar prasmīgs aroda meistars.

Katram savs

bubene
Kopumā labāk ir pašam zināt kā tās sistēmas mājā strādā un kur vadi savilkti.
Vai tad es saku, ka tas nav labi.

Bet nākt un vīzdegunīgi apgalvot, ka vīrietim jāprot visi būvdarbi? Tad jau sievietei arī jāprot, jo vairumam darbu nevajag fizisku spēku. Un kur to visu iemācīties? Ja ģimenē nav iemācīts. Starp citu, ģimene varētu daudz nelīdzēt, jo tehnoloģijas ir stipri gājušas uz priekšu, daudz kas no tā, ko tēvs mācīja pirms 20 gadiem, vairs nav aktuāli.

Papildināts 04.07.2021 13:34:

Elektrība ir viena lieta, kam es neķertos klāt, jo ja sadarīs nepareizi, tad ko - sienas lauzt vaļā?

Man šķiet, ka šobrīd saprast, cik izmaksās privātmājas celtniecība, ir pilnīgi nereāli. Cenas kopš ziemas kāpušas par 30-40%.

Mēs vēl tikai gaidām būvatļauju, bet jau ir skaidrs, ka šogad darīsim ļoti maz, tikai pamatus.

pelēkais nezvērs

jau ir skaidrs, ka šogad darīsim ļoti maz

Jo vēsāka attieksme pret būvmateriālu cenu burbuļiem un ap to saistīto histēriju, jo ātrāk šie burbuļi plīst un ātrāk viss nostājās savā vietā.

Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

Dalos savā pieredzē. Tieši šobrīd buvejamies ar sakarīgu brigādi. Cenas visam aug pa stundām, pakalpojumi grūti pieejami un darbinieki uz izķeršanu. Normāls galdnieks aizņemts pusgadu uz priekšu, sakarīgu santehniķi gaidu pie vārtiem ar sarkanu tepiķi... Kokmateriālu cenas kosmiskas, šobrīd koka māju neapsvertu ka opciju vispār. Iepriekšējā nekustamo īpašumu burbulī nebijām tieši iesaistīti, tāpēc man grūti spriest, bet tie,kas to visu toreiz uz savas ādas piedzīvoja, tie saka,ka sajuta šovasar esot gluži kā 2006. Vai 2007.gada vasarā. Ej nu zini,kad un kā tas beigsies

Papildināts 04.07.2021 21:20:

Ja godīgi, nosauktie cipari (170 tk ir budžets, ja pareizi saprotu) zemei,komunikācijām, dokumentiem un pašai celtniecībai neizklausas reāli.vienigi tad,ja paši daudz no procesa saprot un dara ar savām rokām.

Not all tears are an evil.

Godfather

Bet nākt un vīzdegunīgi apgalvot, ka vīrietim jāprot visi būvdarbi?

Tas ir tikai mains uzskats par sevi. Man tādi darbi patīk un iemācīties tos padarīt nav grūti.

Elektrība ir viena lieta, kam es neķertos klāt, jo ja sadarīs nepareizi, tad ko - sienas lauzt vaļā?

Ko tur tik nepareizi var izdarīt. Protams kārtīgi visu vajag izmēīt sarēķināt un savilkt pareizā šķērsgriezuma vadus. Netā ir daudz pamācību un ieteikumu. Un var pakonsultēties ar kādu gudru speciālistu ja ir šaubas.

Solta

Petramila
Domāju, ka var arī tagad pa 170 t uzcelt normālu māju. Bet zeme 1000 m2 nederēs. Ja nemaldos, tad tagad minimālajam zemes gabalam jābūt 1200 m2. Tas pierīgā. Rīgā laikam varēja būt mazāks. Kā ir tālāk no Rīgas nezinu.

Papildināts 06.07.2021 10:07:

Mums kaimiņš vienstāva gatavo koka karkasnieci pirms pāris gadiem uzlika pa 100t ar iekšējo apdari, neskaitot pārējo iedzīvi.

Viss jau arī atkarīgs no grunts un kādus pamatus vajag. Mums piemēram tālajā 2006 gadā pamati vien izmaksāja 20 t, jo bija jātaisa pēda (180 m2) dēļ augstajiem gruntsūdeņiem.

Lai cik tas jocīgi nebūtu es visus meistarus un arī celtniekus atradu ss.lv. Daudzās lietās palīdzēja Ķīpsalas būvniecības izstādes.

Rīgā:

38. Jaunveidojama zemesgabala minimālā platība ir 400 m2 , izņemot, ja šie saistošie noteikumi nenosaka citādi.

39. Zemesgabala, kas paredzēts dvīņu mājas pusei un rindu mājas vienai sekcijai, minimālā platība var būt 300 m2 , ja pirms zemes ierīcības ir pilnībā realizēta dvīņu mājas un rindu mājas apbūve vai arī attiecīgajam zemesgabalam ir izstrādāts detālplānojums vai lokālplānojums, kas paredz uz jaunveidojamiem zemesgabaliem izvietot dvīņu mājas pusi vai rindu mājas vienu sekciju. (RD 18.06.2013. saistošo noteikumu Nr.219 redakcijā).

40. Jaunveidojama zemesgabala platība apbūves teritorijā ar apstādījumiem – 2000 m2 . Apstādījumu un dabas teritorijā, kas atrodas meža zemē – 5000 m2 .

Bet zeme 1000 m2 nederēs. Ja nemaldos, tad tagad minimālajam zemes gabalam jābūt 1200 m2.

Manuprāt, ja zemesgabals ir samērīts un jau esošs, tad 1000m2 der jebkurā gadījumā. Minimums attiecas uz tiem gabaliem, kas vēl tikai top (tiek dalīti).

Bet autores gadījumā, ja nav zemes, nav mājas projekta, nav vēl nekā- budžetā iekļauties var, ja labi grib- bet vai ir lieki 2-5gadi, kamēr viss top un tiek nokārtots līdz dzīvošanas stadijai? Ja tik ilga termiņa nav, bet gribās kautkādu zemes pleķi- pirktu dvīņu māju-gatavu.

Papildināts 07.07.2021 13:00:

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga-region/stopinu-nov/valodzes/beibg.html#photo-13

Papildināts 07.07.2021 13:01:

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga-region/marupes-pag/marupe/achig.html#photo-13

Papildināts 07.07.2021 13:41:

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/jelgava-and-reg/ozolnieku-pag/hmcxf.html

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345