Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

pelēkais nezvērs

Cilvēki vairs neceļ, neremontē, taupa, kur tik var. Nevar vairs elektriķis paģērēt..

Ir gan tie cilvēki sadisti. Speciāli neceļ, neremontē vai paši visu izdara, lai tikai tie vazaņķi, kuri tēlo "meistarus", nevarētu iedzīvoties uz cilvēku rēķina un būtu spiesti dzīvot trūkumā un nabadzībā.
Vispārzināms, ka šie "meistari" ne sitami neies strādāt uz lielajām celtniecības firmām, kur visu laiku trūkst celtnieki, jo tur vajadzīgi kvalificēti speciālisti, nevis aktieri, kuri uzreiz tiek atmaskoti un norīkoti strādāt par palīgstrādniekiem vai vnk padzīti.

Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
На это можно смотреть вечно - Barbie ..     

Dzeltenacielava
Nu labi, bet ir tomēr starpība vai runa ir par ss.com atrastu meistaru, kuru sarunā, lai viņš pa vakariem atnāk Tev istabā ielikt jaunu laminātu, vai firmu, kas Tev būvē māju.

Mājas celšana, protams, dažada, cits jau arī no ss.com kaut ko lasa kopā, bet nu tādā normālā situācijā, kad ir puslīdz normāla firma, viņiem jau savi darbinieki un savi sadarbības partneri, šaubos, ka tur kāds algas samazina. Drīzāk kāds paliek bez darba, vai arī samazinās nostrādāto stundu skaits darbiniekiem un attiecīgi gala alga (nemainot stundas likmi).

viedaminka

Dzeltenacielava
Paradokss, bet meistaru cenas samazinās. Cilvēki vairs neceļ, neremontē, taupa, kur tik var. Nevar vairs elektriķis paģērēt 200 par dienu, atrodas cits elektriķis par 80. Pirms gada tā vēl nebija.

Labiem meistariem rindas ir 1 līdz 2 gadus uz priekšu. Tie, kam dempinga cenas, tie ir te aprakstītie cilvēki, kuriem nereti nav ne zināšanas, ne prasmes, ne arī gribēšana strādāt. Tad jārēķinās, ka meistars pēc brīvdienām vai pirmās algas var arī kaut kur nozust nedēļu vai mēnesi vai pavisam. Ar vai bez īpašnieka instrumentiem un materiāliem.

Nezinu, kur ir tā vieta Latvijā, kur nebūvē un neko nedara. Dziļi krievijas pierobežā?

Meistarus dod no rokas rokā, pablatam! Māsas vīram draugs aizdeva savus divus būvētājus, kas labi un ātri blokus liek. Vēl viņam pieglabāts meistars grīdu likšanai utt. Vanabe strādnieki gan nevienu un nekad nav interesējuši, nez, ja vien ss lohiem ko uzķerties. Tur gan varētu būt cenu kritums šobrīd.

Dzeltenacielava

Tur tā lieta - tā tiešām bija, bet nu jau vismaz kopš rudens sākuma tā vairs nav.

Sinate

Dzeltenacielava
Būtu jau labi, ja pakristos cenas, bet man zināmie cenas nedomā nomest un ja gribu uz vasaru aizrunāt, tad jau grafiks ir ļoti šaurs.

atrodas cits elektriķis par 80.

Man zināmie elektriķi zem 50 eur no mājas nekustēs, jo ceļa izdevumi neatmaksājas, ja 80 ņem par dienas darbu, tad rodas jautājums, cik daudz viņš strādās, tiešām visu dienu cītīgi vai 2h darbu izvilks pa visu dienu.

pelēkais nezvērs

Es šogad sapirkos visus nepieciešamos elektriķu instrumentus, sanāks lētāk pašam paveikt visus darbus nekā gaidīt, kad kāds "elektriķis" paņem tikai 50 €, lai tikai izkustētos no mājas un ar pārgudru ģīmi pavēstītu, cik nu simtus šis ņems par stundas darbu.

Es šogad sapirkos visus nepieciešamos elektriķu instrumentus

Nebija plaķenes un skrūvgiezis?

viedaminka

pelēkais nezvērs
Es šogad sapirkos visus nepieciešamos elektriķu instrumentus, sanāks lētāk pašam paveikt visus darbus nekā gaidīt, kad kāds "elektriķis" paņem tikai 50 €, lai tikai izkustētos no mājas un ar pārgudru ģīmi pavēstītu, cik nu simtus šis ņems par stundas darbu

Mūsdienās, kad youtube var atrast gandrīz jebko, tas tiešām ir tā vērts - darīt pašam nevis gaidīt meistaru, kurš

paņem tikai 50 €, lai tikai izkustētos no mājas un ar pārgudru ģīmi pavēstītu, cik nu simtus šis ņems par stundas darbu

Meistaru cenas ir neadekvātas, turklāt viņu darbam nav nekādas kvalitātes kontroles vai garantijas. Var sanākt tā, ka noliekot dažus simtus eur, pēc tam jāmeklē cits meistars par vēl dažiem simtiem vai arī pašam jāpārtaisa.

eseni
Meistarus dod no rokas rokā, pablatam! Māsas vīram draugs aizdeva savus divus būvētājus, kas labi un ātri blokus liek.

Ņemot vērā, ka meistarus izglīto koledžas, arodskolas, profesionālās vidusskolas, man ir nesaprotami, kā var izsniegt izglītības dokumentu cilvēkam, kurš neprot arodu? Kā var būt situācija, kad meistarus dod no rokas rokā, bet valsts nekā neregulē pārējo "meistaru" darba kvalitāti. Normāli būtu kaut kāda sertifikācija (un resertifikācija ik pēc noteikta laika) arī meistariem, lai pakalpojuma saņēmējam pietiktu paprasīt uzrādīt sertifikātu meistaram un tā būtu pietiekama garantija, ka darbs tiks paveikts kvalitatīvi un meistars pēc pirmās algas neaizsvinēsies uz nedēļu vai divām.

pelēkais nezvērs

Mūsdienās, kad youtube var atrast gandrīz jebko, tas tiešām ir tā vērts - darīt pašam nevis gaidīt meistaru, kurš..

..kurš atnāk ar "plaķenēm, skrūvgriezi un nazi" - vietējā "sertificētā elektriķa" darba komplektu. Tādam vēl tikai vajag paprasīt uzrādīt sertifikātu, tad tik sāksies cirks..
Es visus instrumentus, sprieguma relejus, presējamos uzgaļus sapirku no Aliexpress, automātiskos slēdžus un zemējuma komplektu no elektrika.lv .
Bet zināšanas tiešām var iegūt no youtube, man palaimējās atrast vairākus krievvalodīgos kanālus, kur speciālisti izstāsta gan teorētisko kursu, gan praktiskās lietas, līdz pat sadales skapja ierīkošanai. Patika viens padzīvojis kungs no Maskavas, kurš teoriju stāstīja kā tehnikuma pasniedzējs pie tāfeles, un arī atbildēja uz maniem jautājumiem. Es pie sevis domāju, priekš kam viņam to visu, no vietējiem neko tādu nesagaidīsi. Skaidrs, ka pēc šādas zināšanu apguves vienkāršākas lietas pats vari izdarīt, sarežģītākas lietas vari pasūtīt pie šāda kvalificēta speciālista nevis kaut kāda lamzaka, kurš tēlo "sertificētu elektriķi" un pēc kura viss pašam jāpārtaisa.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345