Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas celtniecība pierīgā

Petramila

sprieguma releji ir materiāli nevis instrumenti.

Pie kam mājās sprieguma releji nav nepieciešami.

Pietiek ar nazi, skrūvjgriezni un plaķenēm. instrumenti nepieciešami tik vien lai darbs ritētu raitāk un smukāk izskatītos.

Tagad tos sadales skapjus taisa diezgan sarežģītus nolūkā lai paceltu cenu, ja katrai rozetei iet vads uz skapi un katrai savs drošīnātājs. Bet tam nav praktiskas jēgas.

Tieši otrādi - daudzie vadi un daudzie kontakti - savienojumi rada papildus riskus.


Aļikā sapirkt EL materiālus... wow... ceru, ka nenosvils nekas, es neriskētu... nu dien, neriskētu.

O jā, elektriķi ir superstāsts, kā vadus štrobē sienās pa diagonāli no rozetēm uz augšu... rēka.. un kā tad nabaga saimnieks plauktus karinās?

Vai arī izdomā, ka pārseguma paneļos štrobēs eju griestu lampai ( tas nekas, ka pārseguma paneļiem tikai apakšā ir stiegras un ja tās pārgriež, tad griesti (pārsegums) turas tikai uz lūgšanām).

Un vēl, kā saslēdz EL kastes drošinātājus un rozetes ar slēdžiem, ka pāris rozetes el ir tikai tad, kad ieslēdz gaismu telpā vai el nav vispār.

Nu tas tā, stāsti iz dzīves... viena remonta!!!

Ne velti labs elektriķis maksā, varbūt ir iespēja sarunāt, ko var izdarīt pats, bet ir lietas, ko vajag uzticēt gudram!! meistaram

viedaminka

Shulciite
O jā, elektriķi ir superstāsts, kā vadus štrobē sienās pa diagonāli no rozetēm uz augšu

Visi tādi eksperti, kad kaut kas izdarītajā noiet greizi, bet kad reāli jādara, tad paši baidās un meklē meistaru

Aļikā sapirkt EL materiālus... wow... ceru, ka nenosvils nekas, es neriskētu... nu dien, neriskētu.

Liela daļa Aļika preču ne ar ko neatšķiras no tā, kas mums veikalos ar uzcenojumu reiz 10.

vēl, kā saslēdz EL kastes drošinātājus un rozetes ar slēdžiem, ka pāris rozetes el ir tikai tad, kad ieslēdz gaismu telpā vai el nav vispā

Kā klients pasūta tā arī sataisa.

- Man lūdzu ievilkt elektrību...

- Par cik?

- lūdzu elektrība ievilkta.


Visi tādi eksperti, kad kaut kas izdarītajā noiet greizi, bet kad reāli jādara, tad paši baidās un meklē meistaru

Nu paklau, elektriķis nav mākslinieks, bet vajadzētu būt zinošam cilvēkam, ko drīkst un ko ne. Un te nav runa par noiešanu greizi, bet gan par sevis saukšanu "elektriķis". Ja prasi par savu darbu naudu saucoties elektriķis, tad izmācies skolā. Un te nav vietas diskusijām. Tāpat runa ir par "meistaru" attieksmi, diemžēl.

Jāsaprot, ka tas, kurš ss.lv meklē meistarus, visticamāk nezina, cik izmaksā pieredzējis un gudrs meistars. Tā arī uzķeras uz tipiņiem...

viedaminka

Shulciite
paklau, elektriķis nav mākslinieks, bet vajadzētu būt zinošam cilvēkam, ko drīkst un ko ne.

Ja prasi par savu darbu naudu saucoties elektriķis, tad izmācies skolā. Un te nav vietas diskusijām.

Visbiežāk te pieminētās lietas dara elektriķi, kas ir mācījušies skolā. Bet jautājums - kāpēc atbilstošā skolā nemācījušies domā, ka ir lielāki eksperti par tiem, kas ir mācījušies atbilstošās skolās? Nav tāda likuma, kas aizliegtu vadus vilkt pa diagonāli. Ja klientam vajag visu vislētāko, tad tas var būt risinājums.

Jāsaprot, ka tas, kurš ss.lv meklē meistarus, visticamāk nezina, cik izmaksā pieredzējis un gudrs meistars. Tā arī uzķeras uz tipiņiem...

Ja klients ir gatavs maksāt 50eur par to, lai meistars izkustas no mājas un dažus simtus par kaut kādu 30 minūšu meistara darbu, tad tas ir tikai likumsakarīgi, ka uzrodas ļoti daudz pašpasludinātu meistaru, jo tā ir viegla nauda- var prasīt pusi no kvalitatīva meistara likmes- 25eur par izkustēšanos no mājas un mazāk simtus par 30 minūšu darbu. Kamēr būs aitas, tikmēr būs cirpēji. Un tā kā mūsdienās ir arvien vairāk vīriešu, kas nav urbi un skrūvgriezni rokās turējuši, tad darba pietiek visiem- gam meistariem, gan pašpasludinātiem meistariem, turklāt abām grupām par ļoti augstu atalgojumu.

Galvenais, ka tādi pašdarītāji parūpējas arī par medijiem nodega māja, saziedojiet! Un tad mēnesi uz riņķi visos soctīkols maļ, visas tenku lapas raksta bēdu stāstu. Apdrošināšana, protams, NAV. Un pat ja būtu (bet tādi "daru pac" parasti neies lieki maksāt) apdrošinātājs izmaksās apaļu 0, jo nav papīri un vispār degšana no īssavienojuma sākās.

Pa diogonāli labāk - īsāks vads, mazāka pretestība, mazāki zudumi, mazāks vada patēriņš, mazāks aizsargjoslas laukums .

Ja kāds skapi liekot ieurbj tad vainīgs skapja licējs.

Ja klienti grib plakanas sienas bez vadiem - vainīgi klienti.

Var tak vienkārši neurbt.

Papildināts 25.11.2023 10:17:

Jau pašā sākumā ir jāizdomā kur ko urbs un jānostiprina urbumu vietas. Tas nav elektriķa darbs.

Nu re, daži komentētāji paši pierāda, ka domā tik "taisni" , ka neredz kā viņu darbs ietekmē visu pārējo. Diognālie vadi pārsegumā nedrīkst būt, jo tad tiek pārgriezts apakšējais stiegrojums, kas visvairāk strādā telpas vidū, un veikt izmaiņas nesošajās konstrukcijās bez projekta liedz LBN. Ko elektriķim būtu jāzina...

Turklāt dobajos pārsegumos vadus velk pa to dobumu... ja ir galva uz pleciem un nav slinkums pačakarēties.

Tad nu tālāk jau strīdēties bezjēdzīgi, ja tik elementāras lietas nezina...

Bet vispār tēma bija cita.


nikii

Lai nodotu māju, ir jābūt sertificētam elektriķa atzinumam, ka elektrība ir ierīkota pareizi. Tādēļ tāda stulba atruna, kā "Apdrošināšana, protams, NAV. Un pat ja būtu (bet tādi "daru pac" parasti neies lieki maksāt) apdrošinātājs izmaksās apaļu 0, jo nav papīri un vispār degšana no īssavienojuma sākās." ir tukš bla, bla, bla.

Mēs arī savu "elektriķi pēc pirmā mēneša pasūtījām labi tālu, jo tā kā viņš taisīja kanālus vadiem bija bezpirģelis. Mums lētāk un labāk sanāca pašiem nopirkt štrobējamo aparātu un uztaisīt taisnās, precīzās līnijās. Arī rizešu kārbas mēs salikām labāk, nekā "elektriķis".


ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420345