Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

CE eksāmenu rezultāti

Upene

Četri vēji

Kaapurs
bet šā gada vidējie % kaut kur ir redzami? obligātajos eksāmenos, ko kārtoja visi
Publiskajā presē parādījās pirms pusstundas:

https://www.delfi.lv/news/national/politics/sogad-ce-rezultati-butiski-neatskiras-no-citiem-gadiem-norada-visc.d?id=53340795

Papildināts 30.06.2021 11:16:

Ir arī VISC, ar salīdzinājumu 3 gadiem

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

adatainis

Nekad nebiju pievērsusi uzmanību, jo tas viss likās tik tālu. Maksimālais iegūstamais % skaits taču ir 100, vai ne? Man jau likās šaušalīgi rezultāti matemātikā, fizikā...

Četri vēji

Man jau likās šaušalīgi rezultāti matemātikā, fizikā...
Matemātiku liek visi, t.sk. arī tehnikumi. Ap 500 nepārvar 5% barjeru, t.i. nenokārto eksāmenu. šo nespēju saprast, jo 5% barjeru jau tagad varētu pārvarēt lielākā daļa manu astoto un devīto.

Eksāmens izskatās šāds https://www.visc.gov.lv/lv/media/14117/download

Vidēji tātad iegūti ap 24 punktiem no 65. Nav diez ko spīdoši, jāpiekrīt. Bet šī ir problēma gadu gadiem.

Savukārt fizika ir atsevišķs stāsts. Ja matemātiku kārto visi, tad fiziku - tie, kas vēlas. Un vēlas bieži vien tie, kam tas dod kādu bonusu (vienu brīdi RTU bija papildu punkti, ja kārtota fizika vai ķīmija. Un, ja atmiņa neviļ, pat vissliktākais rezultāts kaut kādus papildu bonusu deva).

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Upene

Četri vēji
Šobrīd RTU arī ir bonuss par fiziku, jebkādu, tāpēc mans kārtoja.

Četri vēji
Matemātiku liek visi, t.sk. arī tehnikumi.

Tehnikumi skaitās zemākā šķira? Konkrēts piemērs: starpība starp augstākās šķiras vidusskolēnu un zemākās šķiras tehnikuma bērnu ir 4%. Jā, tehnikums zaudē. Laikam jau tiešām zemskolēns...

Kaapurs

Lndskrn
nedomāju, ka Četri vēji vēlējās kādu aizskart. tomēr, ja paņemtu atsevišķi valsts ģimnāziju (un vēl nodalītu Rīgas 1. un vēl - RTU vidusskolu), vidusskolu un tehnikumu rezultātus, situācija būtu atšķirīga. un ir ļoti labi, gudri bērni tehnikumos, pati tādus zinu, un ir, piedodiet, pēdējie slaisti vidusskolās, kas izvilkuši līdz 12.klases beigām tikai vecāku spiediena un skolas labvēlības rezultātā.

Kaapurs
nedomāju, ka Četri vēji vēlējās kādu aizskart

Bet sanāca. Īpaši ar šo nespēju saprast, jo 5% barjeru jau tagad varētu pārvarēt lielākā daļa manu astoto un devīto.

Man ir pilns komplekts: parasta vidusskola, ģimnāzija un tehnikums. Ģimnāzists gan liks tikai nākamgad, bet šī brīža vidējais vērtējums ir viszemākais no visiem trim, kaut arī stundu skaits ir vislielākais, savukārt tehnikuma bērnam matemātiku skaits bija minimāls, turklāt diez kāpēc eksāmens jāliek šogad, kaut, piemēram, svešvaloda būs jāliek tikai nākamgad.

Nav jau tā, ka gaidu atvainošanos, bet šī pārākuma izjūta (manu astoto un devīto) mazliet šķebina...

Upene

Tak liecieties mierā, Vējam bērns pašam tehnikumā, neba jau vīzdegunīgi norādīja.

bet ja paskatās statistiku pa skolu veidiem, tehnikumi baigi iepaliek. Tīri objektīvi. Nu tā, ka tiešām baigi.

Man puika tehnikumā mācās, labi, programmētājos, kur vidējās atzīmes vēl kautcik ap 7 turās, tai pat laikā mehāniķiem vidējā kursa atzīme ir knapi pāri 4 un tā ir vidējā, nevis zemākā.

adatainis

Pārskatīju uzdevumus. Daļu arī 6. klases beidzējs varētu atrisināt pareizi. Daļu jēdzienu gan nezinātu.

Četri vēji

Lndskrn
Tehnikumi ir dažādi. Un jā, esmu padziļināti pētījusi rezultātu tabulas, kā arī nepārvarējušo īpatsvaru. Tehnikumi nav tikai Rīga, starp citu.

Un pilnam komplektam - arī mans personīgais jaunākais bērns pašlaik mācās tehnikumā, un lika šogad angļu valodu (viņiem cita kārtība, jau 2. kursā liek). Normāli - 10% virs valsts vidējā. Matemātika un latviešu valoda nākamgad. Un vecākais jau pirms nepilniem 10 gadiem tehnikumu beidzis. Un pat vienā tehnikumā kursu starpā ir atšķirības. Un ne jau drusku, bet izteikti.

Ja mans teiktais(pat tikai viena maza teikuma daļa) izsauca šādu reakciju, iesaku pārdomāt cēloņus.

Papildināts 30.06.2021 15:04:

Nu jā, re, Upene par to pašu.

Neatceros, vai beigās mūsu bērni sanāca vienā grupā vai paralēlās, tur viss mainījās.

Papildināts 30.06.2021 15:08:

Tehnikumi skaitās zemākā šķira?
Vēl par šo.

Atškiras stundu skaits. Tehnikumā bieži tie ir 2 pāri nedēļā, plus ārā vēl prakšu laiks. Ja liek pretī vidusskolām, kur līdz šim tās bija 5, pat 6 stundas nedēļā (nerunāju par ģimnāzijām, kur mēdz būt pat 7 un varāk), tad 3 gadu griezumā atšķirība stundu skaitā ir 20% un vairāk, kas nevar neietekmēt rezultātu. nerunājot par to, ka, kā jau teica, ja grupas vidējā atzīme ir knapi 4, tad tur 3.daļas uzdevumiem nepievērsies īpaši.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420429