Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai zālājs izaugs?

picka

picka
Esmu pirms mēneša (05.06.2021.) iesējusi jaunu zālāju svaigi uzraktā, uzfrēzētā un samēslotā zemē (atjaunoju veco zālāju daudzdzīvokļu māju rajonā). Cik ir sanācis, tik laistīju ar šļūteni (90€ par ūdeni rēķins pagājušomēnes!), bet saprotu, ka šādā anormāli karstā bezlietus laikā tas ir daudz par maz Kā jums liekas, zālāja sēklas ir gājušas bojā no šī karstuma vai iepauzējušas un gaida lietus periodu, un tad atdzīvosies. Pa vietām kaut kas ir izdīdzis, bet nu tiik reti, ka raudāt gribas.

lozhmeteej_madonna

picka
Ne visai prātīgi nebija iespēja uzlikt sprinkleri, ūdens patēriņš cits un sēklām draudzīgāk/ lietum līdzīgāk. Sprinkleris maksā dažus eiro, uzliek šļūtenes galā - nav nekas sarežģīts vai dārgs (tāpēc ka daudzstāvene).

Zālīte dzen saknes un pavairojas arī tādā veidā, bet simts punkti, būs jāpārsēj "caurumi". T° virs 22° nav vajadzīgas un ir pat kaitīgas germinācijai.

Mēs iespējām aprīlī, un arī jau šķita par vēlu, jo iekrita sausuma periods.

picka

lozhmeteej_madonna
Šļūtene bija ar smidzinātāja klausuli galā, laistīšana bija līdzīga lietum. Par to nav runa.

Man tik vēlu sanāca sēt citu traucēkļu dēļ. Par to atsevišķa sāpe, jo gatavojos šim visam un biju gatava jau maija vidū!

Tagad galvenais jautājums - vai rūpnieciski taisīts zālājs arī izaugs pēc tāda bezlietus perioda? Jo pļavu zāle, protams, aug arī karstā laikā, bet šī jau nav pļavu zāle, ko pakās pārdod Krūzās un tml.

baibai78

picka

kā tas ir - "rūpnieciski taisīts zālājs"?

Mēs visu darījām "pa vienkāršo"

picka

baibai78
Nu nav dabīgi iesējies zālājs, bet sēts ar sēklām no veikala.

baibai78

picka

Resnā Žurka

Man sanāca pirms Jāņiem sasēt. Pusēnā jau zaļš, saulē krietni plānāk ar visu liešanu. Tā jau vislabāk pavasara vai rudens pusē sēt, kad nav karsts un mitruma pietiekami tāpat. Visriskantāk sēklai ir brīdis starp pamošanos un ieaugšanos. Kamēr guļ, sausums nekaitē.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420435