Esmu stāvoklī,bet vajadzēs uzturlīdzekļus.

klukste3

Slēdza klukste3: "Paldies".

Sveiki,diemžēl dzīve ir neparedzama.Vīrs pameta ģimeni,esmu 7mēnesī ar mazulīti.Laulība slēgta pie notāra.Gribēju jautāt secību un juridisko pusi.Es saprotu tā,ka tiklīdz bērniņam būs dzimšanas apliecība,jāsniedz šķiršanās pieteikums tiesai un tikai pēc tiesas var prasīt garantiju fondam uzturlīdzekļus.Vai pareizi?Precizēšu,ka vīrs pats neko nemaksās un uz mierīgu šķiršanās procesu varu necerēti,viņš nenāks uz tiesu utt.kā piemērs.Paldies jau iepriekš par komentāriem.

klukste3
Uzturlīdzekļus var prasīt, kolīdz saņem bērna dzimšanas apliecību.

Ar šķiršanos var negaidīt un rīkoties jau tagad. Bērna tēvs nebūs pēc dzimšanas jāpierāda. Toties ar zīdaini uz rokām ir daudz sarežģītāk visu izskraidīt.

klukste3
Laulība LV nevar būt tikusi noslēgta pie notāra.

Pieteikumu UGF var iesniegt elektroniski pēc bērna piedzimšanas. Nav nekur jāskrien ar zīdaini.

Uzturl. prasījums nekādi nav saistīts ar laulības šķiršanu, tas ir, var sniegt prasību tiesā vai vērsties UGF, esot laulībā un to nešķirot.

Tos, kuri nenāk uz laulības šķiršanas tiesas sēdi, - tos var atvest arī piespiedu kārtā. Jebšu uzliks naudas sodu. Tā ka, gribi negribi, bet nāks . Nekur neliksies.

Kumparsita

Laulību var izšķirt arī tad, ja otra puse neierodas uz tiesas sēdi.

Un, kā jau te minēja - uzturlīdzekļu pieprasījums nav saistīts ar laulības šķiršanas faktu. Es pati arī darīju tā, ka vispirms nokārtoju uzturlīdzekļu jautājumu un tad sniedzu tiesā prasību par laulības šķiršanu. Lai nebūtu nekādas aizkavēšanās ar uzturlīdzekļiem un lai tos varētu sākt saņemt pēc iespējas ātrāk.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18420965