Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Skola ar vakcinētiem pedagogiem

inela

adatainis

eseni
pabrēks par pārprastām cilvēktiesībām un ies "nošpricēties".


Gan pasniegs privātstundas. Slinķu un slaistu, kuri nemācās vienmēr bijis pietiekami. Vai arī aizbrauks, sēņu lasītājus visur gaida atplestām rokām, bez darba jau nepaliks.

Četri vēji

Četrus atlūgumus zinu. Trīs svaigi pensionējušies (kas normālā situācijā vēl pāris gadus turpinātu), ceturtais pateica, ka pietiek, dzīvē jāmaina kaut kas. Cik vēl būs ap 15.augustu, tad jau redzēs.

Situācija uztrauc, jo skolotāju deficīts jau tā ir diezgan nomācošs (nezinu, kas mācīs nākamgad datoriku, jo ar pedagoga algu šo jomu nepiesaistīt, bet stundu skaits ir palielinājies, nakamgad palielināsies vēl, tas saistīts ar Skola 2030. Vakanču kaudze jau no maija, pieteikumu nav).

Par neaizpildītām vakancēm nebrīnos, jo vakar netīšām ieraudzīju budžeta vietu skaitu. LU ir 11 vietas uz katru specialitāti (izņēmums bija matemātika, tur bija 15). Iemetu aci Liepājā - tur 20 uz pirmskolu, 40 uz pamatskolu. 40 tas sanāca uz visām spec. kopā. Daugavpilij ātrumā neatradu, bet nedomāju, ka daudz vairāk. Ar šādu "atražošanas" ātrumu nebūs, kas skolā strādā, jo cik ir tādu, kas ir gatavi maksāt tos 7000 - 8500 eiro par iespēju būt skolotājam, no savas kabatas?

Tā kā - kāda atšķirība, kad šī agonija sāksies - šogad vai pēc pāris gadiem, kad vēl strādājošie pensionāri dosies prom (daudzās skolās vidējais skolotāju vecums ir ap 50 un vairāk)? Mācītspēks šo neglābj, mazs, nedrošs ielāpiņš tikai.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Nekas kritiski nemainīsies, kamēr nebūs totāls fiasko. Šis viss vienkārši procesu paātrinās.

Papildināts 24.07.2021 09:43:

Jau tagad bērnu izglītība ir tikai un vienīgi vecāku rokās. Cik tie spēj dot paši, un cik spēj apmaksāt papildus mācībspēkus no malas.
Tā pati datorika kaut vai. Ticība skolas ieguldījumam ir tuvu 0. Ja gribi, lai bērns attīstās šajā jomā- maksā par datorskolu. Gribi muzikantu, sūti uz mūzikas skolu. Un tā ar visu. Tie paši sportisti savu karjeru sāk divi gadu vecumā.
Uz skolu izglītību nevajadzētu baigi paļauties, bet vecākiem jāpārorientējas uz jēgpilnāku ārpusskolas izglītību.


Četri vēji
Āmen. Tad jau, tāpat ka mediķu, arī pedagogiem par pārprodukcijas. Bet valdība paštīksminās ap atlaišanu.
Kā patīk Muižniecei kundze? Viņa ir runājama? Dzird kādus argumentus?


He-he-he

Četri vēji

Cucamonga
Tad jau, tāpat ka mediķu
Jā, protams. Tik atšķirība, ka vecāki skolotāju vēl var patēlot vai paņemt kādu privāti, bet medicīnā tas, ka trūks mediķu, būs jūtamāks. Skolotāju trūkumu jutīs sākumā pastarpināti, sekas lielākā ilgtermiņā.

Uz šī fona labi saprotams, kāpēc vecāki cenšas dabūt bērnus labākā skolā. Tur cerība, ka pedagogi būs, ir lielāka (bet ne garantēta, jo arī šīs skolas jūt skolotāju trūkumu).

Tāpēc dažbrīd lasu un jūtu līdzi vecākiem, kuri izsaka pretenzijas pret kādu pedagogu, bet saprotu, ka risinājuma nav, ja jāizvēlas no vienīgā pretendenta, kurš vispār interesi izrādījis.

Papildināts 24.07.2021 10:03:

Kā patīk Muižniecei kundze? Viņa ir runājama? Dzird kādus argumentus?
Man pagaidām nav publiski formulējama viedokļa, pārāk maza saskare. Tik daudz, ka komunikācijas stils būs cits, tas skaidrs. Jo tik grūti komunicējams cilvēks, kā iepriekšējais, nebija pieredzēts. Nācās piedzīvot ministrēšanas jau pirmajā mēnesī klātienē. Biju uz pauzes.

Papildināts 24.07.2021 10:15:

eseni
Gribi muzikantu, sūti uz mūzikas skolu. Un tā ar visu. Tie paši sportisti savu karjeru sāk divi gadu vecumā.
Šis nav bijis un nebūs skolas pienākums un uzdevums. Skola dod pamatus. Viss, kas pāri, tas jau ir retu reizi skolā esošu entuziastu rokās un atsevišķu skolu virzienu nodrošināts (ko ļoti cenšas nonivelēt uz vienādu ar saukli - visiem pienākas vienādas tiesības!).

Vecāki bieži vien sagaida no skolas to, kas nav un nebūs tur paredzēts, t.sk. individuālu attieksmi no skolotāja pilnā klasē. Bieži salīdzinu ar ārstu. Pie viņa mēs ierodamies uz individuālu 15 minūšu vizīti un mēdzam teikt, ka bija par maz. Bet klasē skolotājs individuālu uzmanību stundā var veltīt 1 minūti. Ja gribam ārsta konsultāciju, meklējam speciālistu, kurš tieši ar to nodarbojas. Nu neejam ar sāpošu zobu pie endokrinologa vai ar lauztu kāju pie stomatologa. Bet no skolotāja gribam, lai viņš klasē strādā vienlaikus ar visiem, integrē gan vājredzīgu, gan autistu, gan UDS, gan... Un lai tajās 40 minūtēs ir iemācījis, pārbaudījis, attīstījis visiem visu.

Starp citu, kur slēpjas daļa privātskolotāju panākumu - klasē bērns dzirdējis pamatus, bet pietrūcis tieši individuālas sarunas, akcentu, treniņa ar iespējām pajautāt tajā brīdī un tajā vietā, kur neskaidrība. Ideālā gadījumā privātskolotājs nostiprinātu iemācīto un paietu pussoli uz priekšu, ieskicētu nākamās tēmas aprises un pamatus, tad bērns klasē klausītos ar citu sajūtu un strādātu savādāk. Bet to dara reti kurš. Un rezultātā klasē strādājošais paliek tas nejaukais, pie kura neko nevar saprast, bet privātskolotājs gan labi izskaidro. Mainot lomas, kaut kā abi izrādās labi, pie abiem saprot.

Pēdējās izmaiņas: Četri vēji, 24.07.2021 10:52.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

RudensRoze

Ehh, vakcinēts padagogs negarantē mācības klātienē.

Atnāks viens covid pozitīvs skolnieks un sēdēs visi kā kontaktpersonas izolācijā. Iznāks no izolācijas, būs nākamais skolnieks utt līdz bezgalībai. Ok, vakcinētais pedagogs, cik saprotu no pašreizējiem noteikumiem, izolācijā varēs neiet, bet ko gan tas maina situācijā, ja visa klase ir kontaktpersonas un tāpat viņiem jāsēž mājās ?

Man jau arī šķiet, ka labāk jau laikus psiholoģiski noskaņoties, ka attālinātās mācības vairāk vai mazāk būs arī šogad.

Četri vēji
Tāpēc vecāki arvien vairāk lemj par labu privātskolām.

Papildināts 24.07.2021 13:24:

Manis pēc pedagogs var nebūt vakcinēts, galvenais, lai spēj bērniem iemācīt.


Duujaa


Tieši kāpēc antivakseru pedagogiem (un citiem) jāiet tikai uz kasi strādāt? :0

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18420989