Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sienas un grīdas flīzes. Kuras labāk?

Armadetta

Armadetta

Katram savs
Velns! Samulsināji. Tagad sēžu-domāju. Nāks vīrs mājās, jautāšu. Es pat par to nišu nemaz neiedomājos. Vīrs tur izdomājis likt stikla plauktiņus. Nu tad varēšu vannojoties berzt.

tulpe1

svētdienas noskaņai KOVACS

Armadetta

ja vēlējies izremontēt telpas 5-6, max 7 nākamiem gadiem- tad viss ok, un mani komentāri ir lieki. bet, ja uz 15, 20+ gadiem tad visu vajadzēja dauz rūpīgak pārdomāt, gan estetikas gan produktu izvēles ziņā.

1) parasti iekārtojot wc sākam ar telpas kompozīciju. visu organizēt uz vienas sienas nav labākā doma nevienā no gadījumiem, bet neredzot telpas plānojumu grūti ieteikt labākos risinājumus, pieņemu ka izlietni varēja izvietot pretī logam.

2)Vannu labāk ņemt akmens masas. LV vannu ražotājam, Casa di Vanna ir ļoti labas cenas un dažādas atlaides, sanāk lētāk kā PAA

kaut vai šo, jo tai laba cena ( var pasūtīt ar pagarinātām malām, ja grib arī sienas dušu):

vai brīvstāvošu, ( rādu jo tai laba cena):

3) maisītāji vannai pa vidu , ja grib rokas dušu , bez dušas galvas, šādi tas izskatās:

3-1) var vēl maisītājus ar rokas dušu likt no virsmas (ja ir akmens masas vanna), bet praksē šāda komplektācija izmaksā dargāk nekā no sienas, un sienas maisītājus vieglāk būs kopt. šādi:

3-2) brīvstavošie krani ir visai dārgs pieks un izmantojami tādos gadījumos, ja citu variantu nav, piem. vanna brīvstāvoša guļamistabā.

Ja Duša vanā, tad visu sistēmu iebūvējam. lai nav kā autorei, tīrīt un tīrīt.. (ja ir iespējams, parasti tas ir izdarāms)

autorei vajadzēja šādi visu iekārtot.:

4) nišas taisam tikai tur kur nepieciešams un tik lielas cik nepieciešams.(autorei nav pareizs risinājums) akurāti piegriežam stūrus uz 45 grādiem. NEKAD NEIZMANTOJAM TOS EIROREMONTA STŪRĪŠUS un maliņas no 2000-jiem . jābūt šādi:

4) flīzes. protams, ņemam tādas, kas patīk , bet tām jābūt kvalitatīvam, kā minimums retificētām t.i. kalibrētām. tas dos iespēju ielikt sīkaš šuves, kas būs liels "+" kopšanas ziņā un izskatīsies, kā akurāts un profesionāls flīzējumsi tas dos ļoti dargu izskatu vannasistabai. šuves 2- 1.5mm!!! (ja vien šuves nav paredzets kā dizaina elements ar kontrastainu toni)

šādi:

šuves , bieži vien ir tās nejaucenes, kas pat dārgai flīzei var izskatīties lēti tāpēc ņemam tik smalkas, cik vien varam!

5) flīzējums. flīzejam visas sienas- obligāti, ja maza telpa, ir duša un nevēlamaies nekādu īpašo dizaina noskaņu. jo augstāks flīzējums, jo labāk. RISKI: plejums, pelējums, pelējums (no tā grūti glabties, ja nav labas ventilācijas. flīze arī var pelēt, bet tīrīt to vieglāk, kā sienu mazgāt ). visas telpas plaknes ko krāsojam- apstrādājam ar pretpelējuma piedevu. sīka telpa izskatīšies plašāka, ja noflīzēsi to pilnībā!

autores vietā es aizbraugtu uz salonu TEGULA, paņemtu flīzes pa 25-35 eur/m2 ar akmens struktūru un wc izskatītos ļoti smalki ar izmēru 30x60, viņiem ir dažas savā flīžu noliktavā uz vietas par super cenu un super kvalitāi.

piemēram:

6) stiki. par dušas stiklojumu jādomā ļoti laicīgi, pirms vispār sākam flīzēt. ļoti labi, ja stiklus var fiksēt strap flīzem ( uz speciāliem profiliem) Lai nesanāk 2000- šo risinājumi . vai liekam melnā rāmītī, ja citādi nesanāk.

arhaiskus variantus ar biezām blīvem un milzu hromētiem stiprinājumiem neizvēlamies.

autorei stikla plauktiņi dušā- pavisam slikta izvēle . pirmkārt, ūdens kaļķi, ūdens peļķes, vienīgais risinājums- izgatavotas perforētas nerūsējoša metāla plāksnes. Tāpat, visas nišas dušās jātaisa ar leņi, lai ūdens pats aiztecētu, tas katarm pašam jāuzrauga celtniecība sprocesā, jo celtnieki to neioevēro.

dušas stiklus var apstrādāt ar speciālu līdzekli lai vieglāka kopšana un kaļķi nenogulsnētos.

7) spogulis mazā wc- ar apsildi obligāti!!!

Pēdējās izmaiņas: tulpe1, 29.08.2021 12:05.
Pēdējās izmaiņas: tulpe1, 29.08.2021 12:40.

Armadetta

tulpe1
Paldies par idejām un ieteikumiem. Bildes vienkārši izcilas!

Nu ko es varu iebilst-īsti neko.Es neesmu dizaineris. Vīrs arī ne un meistars arī ne.

Vanna man ir akmens masas(ražo tepat Jelgavā).

Spogulis būs apsildāms.

Sienas visas neflīzējām, jo mums ir laba ventilācija, logs un radiatori.

Izlietni nevarēja likt pie loga radiatoru dēļ.

Par cik nebija nekādas skaidrības kāda vanna būs, tad krānam vietas tika izvēlētas tuvāk vienai sienai, jo tur domāta arī aizsargsiena.(stikls).

Nišas ir vīra darbs, plaukti arī. Nu neko-berzīšu.

Kad pavisam viss būs gatavs-ielikšu bildes.

Tā jau ir-nekļūdās, kurš neko nedara.

Papildināts 29.08.2021 16:41:

tulpe1
Nākamo telpu, kuru remontēsim-būs virtuve.

Nu tad gan vadīšos pēc taviem ieteikumiem.

tulpe1

Armadetta
ok,ok ... tas ir ļoti labi, ka padalījies.

šāds piemērs noderēs citiem

tu man te stāsti par akmens vannu- parasti tāda dizaina vannas ir no akrila vai citas sintētikas. nedomāju, ka ir investēti tūkstoši šajā vannā, bet var jau būt.. ja vari, iemet linku par produktu es apskatīšos.

Andahta

tulpe1
Mani atsūtīja konsultācijā pie tevis.

Jautājums par sienas krāsu. Istaba 33 kvm, tumša, saules maz, logi maziņi. Jāpataisa gaišāka. Bibliotēka. Mēbeles - balti plaukti, grāmatskapji ar stikliem, ar durvīm ,balti, uz plauktiem apgaismojums. Grāmatas aizņem visu gala sienu, pusi no garākās sinas un 1/5 no pretējās sienas, tā, ka tur būs raibs. Kā jau grāmatas. Dīvāns gaiši bēšs, nedaudz ar melnbrūnu, liels melnbrūns klubkrēsls. Rakstāmgalds balts. Kkādi nieciņi. Un jautājums - ko darit ar sienām, lai būtu gaišuma sajūta? Bija doma taisīt gaiši pelēkas. Bet es uzpļekāju 3 toņus uz sienas, kas izskatījās gaiši. Nu nepatīk. Ko krāsot? Atradu Raiņa kopotos rakstus, a tiem dažādu toņu pelēks apvākojums. It kā derētu divi, bilde zemāk. Bet vrb es pavisam ne tajā virzienā skatos? Istabu gribu mājīgu, siltu.

Papildināts 29.08.2021 18:18:

tulpe1

Andahta
iedošu toņus. iemet esošās situācijas bildes. būtu jāņem baltie ar silto niansi. kas tev par grīdu? tā arī ļoti nosaka tonalitāti telpā.

vēsturiskiem interjeriem piestāv tevis fočetie raiņa raksti.

Andahta

Grīda koka, gaišs osis, nekrāsots, vaskots. Logi, palodzes gaišs koks, lakots, bišķ iedzeltenīgs. Esošās bildes ir grautiņš, izņemta siena, jākraso griesti, sienas. Tev vajag?

Papildināts 29.08.2021 19:38:

Kur tev bildes iemest?

Papildināts 29.08.2021 19:40:

Ti., plaukti vēl nav salikti. Tie visi būs. Gaida kastēs.

Armadetta

tulpe1
http://quecalor.lv/peru1500.html

Papildināts 29.08.2021 19:43:

Vanna ar visiem pribambasiem izmaksāja 650 eur, bet tāpēc,ka nāk pa tiešo no ražotāja bez starpniekiem,kas uzliek vēl uzcenojumu.

tulpe1

Armadetta
Polimērkermaika-ok, pastāstīsi kā pēctam lietojās, lai varam salīzdināt materiālus. paldies, ka padalījies!

Papildināts 29.08.2021 20:02:

Andahta
Šeit iemet, padalīsimies ar visiem, varbūt kādam noderēs info,

iemet man skatu uz logu un durvīm

tulpe1
Flīžu šuvotājs.
daudzi piemirst kā šuvotājam ir liela nozīme- tas ir kā grafiskā dizaina instruments. sīkflīzēm- vai mozaikas flīzem , varam lietot kontrastainu šuvotāju, lai panāktu unikālu flīžu rakstu.
Lielformāta flīzes, 3d flīzes, flīzes ar rakstu, vai ar koka imitāciju ieteicams būtu šuvot ar minimāla izmēra šuvi 1-2mm, flīžu tonī.
šauru šuvotāju var izmantot tikai tādā gadījumā , ja flīzes ir retificētas (kalibrētas). neretificētām flīzēm jāskatās kāda biezuma šuves ražotājs iesaka.
ja veikalā nav šuvotāja flīžu tonī bet ir par 1 toni gaišāks vai tumšāks- izvēlies gaišāko variantu, ja vien flīzes nav ļoti tumšas- pelēkas ,melnas, tumši brūnas utt, tad labāk piestāvēs nedaudz tumšāks tonis nekā pati flīzei.
baltas flīzes vai ļoti, ļoti gaišas flīzes šuvojam ar 3 komponentu epoksīda šuvotāju. tas ir ļoti labs produkts-gaišas flīžu šuves nepaliks tumšas(nenosmērēsies).Tas atvieglo kopšanu, it īpaši, priekšnama telpās.
3 komponetu šuvotāja šuves biezumi sākās no 3 mm, sīkākam t.i. 1-2mm šuvēm šāds produkts būs 2 komponenta epoksīda šuvotājs.
Pēdējās izmaiņas: tulpe1, 07.09.2021 17:13.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18421005