Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sienas un grīdas flīzes. Kuras labāk?

Armadetta

Vai te kāds pēc diviem gadiem vēl ir?

Man plānojas jūnijā vannasistabas remonts un nevaru īsti saprast par grīdas flīzēm- kādu izmēru labāk ņemt 5m2 telpai.

Saprotu pēc teorijas,ka vislabak butu vidējais izmērs- līdz 60cmx60cm, vai ne?

AsTheCopperStatue

Blooma
Saprotu pēc teorijas,ka vislabak butu vidējais izmērs- līdz 60cmx60cm, vai ne?
Es skatītos, cik pilna izmēra flīžu satilpst vienā vai otrā gadījumā atbilstoši telpas garumam/platumam, ja liek vienā rindā. Un cik liels paliek tas gabals, kam nāksies tomēr griezt. Tā var izvairīties no liekas flīžu graizīšanas.

Ja tev, piemēram, siena ir 2,5m, tad vienā rindā tev satilpst 4 veselas flīzes, bet no pektās 10cm jāgriež nost. Nosacīti tev tā piektā flīze jāsagriež būs 6 gabalos, kur katrā rindā no tās aizies viena 10cm strēmele.

Как медное изваянье

AsTheCopperStatue
Kļūda. Ja vien protams tas nav kaut kur zem dušas, tad neviens nekad neatstāj 10cm strēmeles, bet vismaz izlīdzina uz abām pusēm. Tā ka sāk ar daļēju flīzi un beidz arī.

Armadetta

Viss atkarīgs cik profesionāls flīzētājs. Sienai ņēmu lielas, matētas, pelēkas. loti laba izvēle. Grīdai melnas. Neņemiet melnas flīzes, tīrīšana piecreiz dienā, man kaļķains ūdens, redz katru pleķi un putekli.

Armadetta
Aha, manā jaunajā mājā arī ir tumšas grīdas flīzes. Briesmīgi. Tur kur pati esmu izvēlējusies, vienmēr liku gaišas un nekad nebiju vīlusies. Pat nebiju iedomājusies, ka tumšās būs tik kaitinošas.

Papildināts 25.05.2023 08:26:

AsTheCopperStatue
T.i. slikti flīzētaji tā dara. Man par to baigais aplauziens pēc pēdējā meistara, kurš tā mums arī saflīzēja. Man likās pašsaprotami, ka man nekur nebūs tādas 10 cm strēmeles. Flīzes nopirku tieši tik lai sanāk sagriezt gan rindas sākumā, gan beigās un vēl paliek pāri. Bet nē, laikam bija slinkums griezt. Vai arī vienalga estētika. Tā uzrāvos! Nu jau vairs neko.

Man stāsts tāds, ka pirms 10 gadiem bija kapitālais remonts, vannasistabā ielikām Tormans šūnu flīzes, vienādas gan uz grīdas, gan uz sienām, bēšīgas ar gaišu šuvi. Lieki teikt, ka uz grīdas tās šuves uzreiz palika pelēkas un nenormali grūti tīrīt. Bet lielākā bēda tāda, ka gudrie meistari nolažoja, nebija ielikusi hidroizolāciju un 3 gadu laikā flīzes jau bija iebrukušas. Tagad jālauž viss nost un jāpārtaisa.... jauns kapitālais remonts.

Skaidri zinu, ka nekad mūžā vairs neliktu mazas flizites un skatos tikai uz lieliem laukumiem. No jūsu pieredzes, tumšas flīzes uz grīdas nav īsti ok? Redz katru netīrumu?

Papildināts 25.05.2023 09:29:

Papildināts 25.05.2023 09:31:

Papildināts 25.05.2023 09:32:

Tagad skatos uz kaut ko šādu, matētas akmens flīzes.

AsTheCopperStatue

Neņemiet melnas flīzes, tīrīšana piecreiz dienā, man kaļķains ūdens, redz katru pleķi un putekli.
Pievienojos šim. Man arī ir besīga pieredze ar tumšām flīzēm vannas istabā. Katru ūdens pilienu var redzēt, ja ūdens kaļķains.

Papildināts 25.05.2023 10:02:

vienreiz
Man likās pašsaprotami, ka man nekur nebūs tādas 10 cm strēmeles.
Es neesmu flīzētājs, neņemos profesionāli spriest, bet, ja tā telpa ir tāda, ka tie daži cm tomēr paliek, tad tak bez griešanas nu nekādi? Jo liec kā gribi, bet pilns flīžu izmērs tak tur nesanāk.

Как медное изваянье

Piparlapa

Kāda ir labākā šuvju krāsa melnbaltām, šaha galdiņa rakstā liktām grīdas flīzēm?

Resnā Žurka

nevaru īsti saprast par grīdas flīzēm- kādu izmēru labāk ņemt 5m2 telpai.
No vienas puses - jo mazāk šuvju, jo labāk. Tīri teorētiski var uzlikt vienu flīzi pa visu telpu (ja vispār var pa logiem - durvīm iekšā dabūt un pacelt), bet, jārēķinās ar flīzes svaru un to, kas liks flīzes - vai spēs izcilāt. 60 cm jau ir diezgan smagas.

Plānošanai ir labi uzzīmēt telpas plānu un pamodelēt - paspēlēties ar flīžu izmēriem. Pie tam atšķiras cenas dažādiem izmēriem, daži izmēri ir vieglāk un ērtāk dabūjami, šādā apmērā var būt arī labs ķēriens uz atlikumiem. Līdz ar to var arī paskatīties, kāds izmērs telpā labāk uzvedas un mazāk jāgriež un jārēķinās arī ar šuvju platumu. Dēļu imitācijas flīzes arī ir labs variants, ja der pēc stila.

No jūsu pieredzes, tumšas flīzes uz grīdas nav īsti ok?
Raibām matētām vienalga, vienkrāsainām un pulētām čaklāka apkopēja vajadzīga.

Piparlapa
Tumša vienmēr būs vieglāk kopjama kā gaiša, īpaši uz grīdas.

teite

Blooma
Pēc manu dažādo flīžu pieredzes, pēdējās, kuras bildē, ir vislabākās. Šodien varbūt 1 toni tumšāku šuvotāju būtu likusi, bet negribēju speciāli izcelt šuves, tāpēc flīžu krāsā.

Papildināts 25.05.2023 13:05:

Ir bijušas vienkrāsainas gaiši zaļas, oranžas. Smuki, bet nekad vairs. Katru ūdens pili un putekli redz. 2x dienā būtu jāmazgā, ja pedants.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18421005