Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kāds ir 4. klases skolēns?

Riima

Liels paldies par jūsu atbildēm un ieteikumiem! Tā kā esmu pieradis strādāt ar pamatskolas vecakajām klasēm un nedaudz saskāries arī ar 10. klasi, ceturtie patlaban šķiet kā kas mistisks, un tas nedaudz baida. Bet pēc šīs diskusijas guvu atbildes uz daudziem jautājumiem un lielāku pārliecību.


Naglaarviitni

Tu par maz informācijas sākumā iedevi.
Ceturtie no desmitajiem-divpadsmitajiem atšķiras. Ja esi pieradis runāt ar puslīdz pieaugušiem cilvēkiem, ceturtie salīdzinājumā ir mazi mērkaķēni, kas visur ielīdīs, visu paraustīs, izdarīs to, ko nevajag, un visu laiku mēģinās viens otru grūstīt un taisīt troksni. Bet vienlaikus arī pieķersies un līdīs virsū "draudzēties", ja būsi foršs skolotājs.

Jebkādas darbības jāmēģina izveikt ātri. Piemēram, ja sportā vajag nostāties rindā, tad tas ir jāizdara ātri. Citādi nav izdarāms vispār, jo viens gals nostādīts, bet otrs gals vēl staipās un pļāpā. Kamēr nostādīsi otru rindas galu, izšķīdīs pirmais. Tad tas ir bezgalīgi.

Labā ziņa, ka tas vecums vēl ir azartisks. Viņus var uz "nu, fiksi, kurš pirmais?" paķert, kamēr lielie žlobi vecākajās klasēs ausi necels, jo slinkums. Ja viņiem nebūs ko darīt, sāks garlaikoties un ņemties, - troksnis un kņada neizbēgama. Tas ir visproblemātiskākais - nodarbināt dažāda līmeņa un temperamenta bērnus tā, lai visiem ir interesanti.

Rakstīji "pieradis", tātad vīrietis. Tas jau ir pluss, īpaši puiku acīs (ja jauns un smuks, tad meiteņu arī. ). Padomā, kā neļaut sev uzkāpt uz galvas un kā iegūt un nostiprināt autoritāti. Nekādus izmisīgus "nu, lūdzu, nostājieties vienā rindā, nu lūdzu...".

Izdomā sodu sistēmu un par to informē pirmajā stundā. Piemēram, par pļāpāšanu stundas laikā - 5 atspiešanās pret grīdu. Tajā vecumā viņi to uztver kā spēli, neapvainojas un par tiesībām nebļauj (vismaz mūsu pa pusei laukos, kā novērots dzīvē un atstāstos). Lai nav pazemojoši gan, bet arī lai nav visatļautība. (Man pofig, ko par to saka skolas vadība, bet ja desmitgadīgajiem atļauj kāpt uz galvas, viņi to darīs, un vēlāk viņus savākt ir pilnīgi nereāli, ja jau ir iemācījušies, ka šis skolotājs nav vērā ņemams.)

Jānopeilē barvedis, kurš pārējos musina uz dauzīšanos, un jāliek pie darba (atnest bumbas, dēļus, krītu vai kas nu Tev par mācību priekšmetu.) Pārējie bez barveža neārdīsies tik ļoti.

Vienu gan ļoti vajag - paskatīties ar kādu piekto aci, vai kādu dīvaināku pārāk neapceļ (moderni - mobingo). Ap to vecumu sāk diezgan apzināti veidot hierarhiju. Ja barvedis riebeklīgāks, tad savu "autoritāti" cels, iekaustot kādu tizlāku, bet pārējie maus līdzi, lai izkalpotos.

Gan jau būs labi!

Katram savs

Naglaarviitni
Cik forši uzrakstīji!

Gan jau būs labi!
Gan jau būs. Bet paļauties uz to nevar. Atceros, mānā padomlaiku skolā (kad vēl nebija tādas visatļautības) bija viena skolotāja, kura tā arī nespēja savākt klasi, tas gan laikam bija 5. vai 6. klasē. Faktiski stundas nenotika, jo viņai neizdevās panākt kaut minimālu klusumu. Es vairs neatceros, cik ilgi viņa izvilka, noteikti ne ilgāk kā gadu. Nez, varbūt ar citāk klasēm gāja labāk, mūsējā skaitījās īpaši dauzonīga.

Naglaarviitni

Vienkārši man ir viens nesavācamais tikko no ceturtās tikpat nesavācamās klases. Un otrs tūlīt būs ceturtajā, tur ir citi nesavācamie, kas sabojā visu aveni. Redzu, kādas problēmas. Ar visu attālināto skolu tāpat paspēja izlīst milzu kaudze īlenu no maisa, vēl kamēr bija skola dzīvajā.

Pēdējās izmaiņas: Naglaarviitni, 25.07.2021 14:16.


adatainis

Naglaarviitni
reāli labs apraksts! Paķert "на понты" - sastājamies ātrāk; davai: mēs visi kopā sastājamies ātrāk, nekā 5. klase?

Sodu sistēma manējo aizveda pie psihologa. Viņam bija izteikta taisnības izjūta - nevajag uzlikt kārtības ievērošanu citiem, kamēr pats neesi uz vietas. Bet noteikumiem ir jābūt zināmiem. JA tie ir loģiski un samērīgi.

Maksi

Naglaarviitni
Labs apraksts

Interesēšanās apliecina ieinteresētību. Domāju, ka nav nekā labāka par skolotāju, klases audzinātāju-vīrieti. Mana pieredze - stingrs, aizrautīgs, entuziastistiks. Ar dziļu pateicību atceros sporta skolotāju un klases audzinātāju.

Kāpostgalva
Meitas klasē 4.klasē gāja vaļā meiteņu intrigas, dalīšanās "frakcijās" utt. Diezgan smags vecums, es teiktu. Meita izvēlējās pieslieties puikăm, tur bija vienkāršāk, bet nu 6.klasē bija jau ĺoti jēdzīga klase. Puikas klasē arī vecāku čatā ap to laiku parădījās info par līdzīgām meiteņu intrigām. Puikām jau pubertāte sākas vēlāk, ar tiem tai laikā vieglāk.

Vai tad meitenes jau tajā vecumā sāk intrigot?

adatainis
Viņam bija izteikta taisnības izjūta - nevajag uzlikt kārtības ievērošanu citiem, kamēr pats neesi uz vietas. Bet noteikumiem ir jābūt zināmiem. JA tie ir loģiski un samērīgi.

Taisnīguma sajūta ir viens no faktoriem, kas stipri traucē iekļauties sabiedrībā. Katram sava taisnība, katram grupējumam, burbulim arī.

http://www.medkursi.lv/?p=1174

Var palasīt.


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Četri vēji

Vai tad meitenes jau tajā vecumā sāk intrigot?
Jā. Mūsdienās bērni nobriest ātrāk.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

lauvux

Bērni ir štrunts, lielākā problēma vecāki. Uzreiz jāparāda, ka izņēmumu nav un nebūs nevienam nekādā gadījumā, vecāki spēlēs uz jūtām, draudēs utt, paliec pie savām prasībām. Jā, nervus sačakarē daudz, bet jāspēj savākties un no savām prasībām attiecībā uz priekšmetu neatkāpties neatkarīgi no draudiem utml. Muļļas, kas katru dienu maina prasības necieš neviens. Pirmajā stundā skaidri nodefinēt savas prasības un likt viņiem pierakstīt.

Esmu tiešā tekstā pajautājusi, vai viņi (gan bērni, gan vecāki) tiešām domā, ka draudi sūdzēties ko mainīs manās prasībās un attieksmē? Īpaši mīļiem norādu kurā kabinetā to var izdarīt.

Meitenes savā starpā taisa lielu bardaku, parādās pirmās jūtas, simpātiju izrādīšana. Uzmanīgi sekot, vai kādu neapcel, jo to pašlaik pieprot ļoti filigrāni. Vienmēr noskaidrot abu pušu viedokli, ja nepieciešams, iesaistīt "Šveici".


Kaapurs

Raimonds1
Vai tad meitenes jau tajā vecumā sāk intrigot?
mana pieredze - ir meitenes, kuras ''intrigo'' jau bērnudārzā, īpaši, ja audzinātājas to atbalsta. sākumskolas intrigas nav nekas jauns un pārsteidzošs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18421031