Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kāds ir 4. klases skolēns?

Riima

viedaminka

Labi padomi, vēl tikai piebildīšu, ka neturies pie saviem principiem pārāk stingri. Visi esam cilvēki- visi reizēm kļūdamies. Ja izvirzīji kādu noteikumu/uzdevumu/principu, kurš nestrādā vai nav izpildāms, atvainojies un maini to. Manuprāt, tikpat slikti kā izmisumā lūgties bērniem kaut ko darīt, ir turēties pie saviem principiem kā āzim.

Kārtībai, skaidrībai, konsekvencei jābūt, bet vienlaikus jātur acis vaļā uz realitāti un jāspēj elastīgi reaģēt uz reālo situāciju. Piemēram, ja princips ir katru stundu uzdot mājas darbus, bet bērni tos konsekventi nepilda, ir jāmaina stratēģija. Jājautā bērniem, kāpēc mājasdarbus nepilda- nesaprot vai nav motivācijas. Risinājums- mājasdarbi kā grupu darbi ar prezentāciju stundā, ja iemesls ir motivācijas trūkums.

Labs skolotājs ir cilvēcīgs, taisnīgs, elastīgs un atklāts. Principiāls, neelastīgs un sevi par pārāk svarīgu uzskatošs nekad neiemantos patiesu cieņu no bērnu vai vecāku puses.

lauvux

Atcerējos galveno, ko mācu gan saviem personīgajiem, gan audzināmajiem - lai arī kādi sūdi, nāciet un runājiet uzreiz, lai es to uzzinu no jums.

Dzīvē gadās visādi, kā jau viedaminka teica, viemēr, ja nav mājas darba, neesi gatavs ieskaitei, nezinu, nomira kaķītis un nespēj koncentrēties, vēlu atbrauci no laukiem un aizmirsi par megasvarīgu darbu utlm, nāc pie manis pirms stundas un izstāsti, pretējā gadījumā uzskatīšu, ka viss iepriekš minētais ir tikai atrunas nepadarītam darbam.

blussiņa

Man ir šogad 4.klasnieks.

Tīnis!

Visi kas saka, ka puišiem pubertāte kkad vēlāk, vai 10 gadi vēl nav pubertāte - maldās. Par šī vecuma meitenēm neko nezinu (neatceros).

Puiši.

Datorspēles. YouTube. Tic Tok.

Brendu nozīme laikam tiek ielikta ģimenē. Nez, manam ir vienalga. Gribēja Iphonu, bet kopā izpētot iespējas attiecībā pret cenu, un vīziju par potenciālo datu apmaiņu attiecīgā cenu kategorijā palikām pie cita - tāda necilāka. Ņemot vēra, ka ir 8 RAM + 256GB - tad nu draugi ar mazo iespēju Iphoniem tgd siekalojas ap mana dēlēna necilo agregātu

Apģērbs. Atkal jau - brendam nav nozīmes. Ikdienā velk visu kas pa rokai, jo viņa plauktos stāv tikai tas ko ir piekritis apģērbu veikalā pirkt, ts ziņojis,ka patīk. Jo piemēram manam dēlam šopings riebjas. Eju bez viņa, caur Watsapp piedāvājot iespējas. Ir savs viedoklis. Ja vajag ko noteiktu mērāmu - tad ir gājiens tikai konkrēti pēc tā, jo veikali riebjas!

Mācības. Es teiktu, ka tas ir 1000% atkarīgs no vecākiem. Vsp sākumskola manurpāt ir tas laiks, ka vecāks noregulē kāds nu būs viņa brīnums visu savu skolas laiku. Manējais mācās, jo mājās ir mācību vide - bija pieaugsi māsa kura parādīja izcilu piemēru. Ir skola - kur jāmācās, tur nav variantu. Visu izdara pēc labākās sirdsapziņas. Un saka, ka klase klātienē bija apgrūtinoši, jo stundu laikā tie kuri sarunājās trauceja apgūt vielu!

Vide. Manējais filtrē kas ir kas. Visu saprot ne sliktāk par te jau autores pieminētajiem 10-12.kl skolēniem. Ir stabils savs viedoklis. Ko aizstāv, ja ir tāda vajadzība, vai ja izfiltrēka nav vērts, vnk noklusē.

Es teiktu, ka 4klase jau ir mazi pieaugušie. Personīgi es velku jau paralēles ar lielajiem skolēniem. Bet ir protams ar vēl "bd periodā" iesprūdušie.

Varbūt atkarīgs no ģimenes tomēr! Manam 10 gadniekam ( 4.klase šogad ) ir 20 gadīga māsa. Šad tad māsa atļauj piedalīties savos 20 gadnieka tusiņos - kādu stundiņu tusiņa sākumā Mazais brālis sajūsmā, ka var ar māsas 20 gadīgajām draudzenēm patusēt. Draudzenes fano par mazo brāli. Attiecīgi skolas vidē - mans "sīkais" arī uzvedās kā mazs "lielais"

sirdspukstiņš

blussiņa
Tur tas āķis, ka mājās ir lielāks māsa/brālis... Ir ko kopēt... Mūsējais ir viens, pie tam fiksais ar no tām izrietošām sekām...

Ļooooti bērnišķīgs un arī jau liels....salīdzināju ekskursijā ar klasesbiedriem, dažiem.... Daži ir kā manējais-ka riņķi, pirāti, lego, mašīnas utt. Un blakus viens nopietns jaunietis... Arī augumā savus 10-20 cm garāks

Mājās, kur ir bērni, pavisam tīrs var būt tikai konfekšu traukā

blussiņa

sirdspukstiņš
ka tik nēsam no vienas klases, manējais ar augumā ražīgs

es pat neteiktu, ka kopēt. Meita jau vairs nedzīvo pie mums. Es drīzāk teiktu, ka tā ir tāda sava veida attīstības veicināšana, dalīšanās pieredze un pasaules skatīšana no citas prizmas. Bērns "uzsūc" to kas notieka apkārtējā vidē.

Un tad jā - skolotājai 4klasē ir gan bērnišķīgāki bērni, gan tādi tīņi ka maz neliekas, gan "krutie", gan "parastie". Līdz ar to autorei kā skolotājai novēlētu veiksmīgu balansēšanu starp šīm personībām, un ĻOTI labu sadarbību ar vecākiem, jo es teiktu, ka veiksmīgs darbs ir iespējams tikai, ja pedagogs spēj palikt neitrāls savienot šīs abas darbības.

Kāpostgalva

Raimonds1
Jā, 4.klase bija visbaisākā no intrigu viedokļa, jo tur bija pilnīgi dulni tie gājieni. Es teiktu, ka 6.klases beigās jau bija praktiski OK. Tad bija puiku kārta "izpausties"

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

iuz

Riima

liels cilvēks mazā ķermenī. Manējais tikko pabeidza ceturto klasi. Uff tīnis pilnā sparā. Taču, klasē ir arī bērnišķīgi bērni. Man šķiet, ka 4/5 klase ir vecums, kad no bērna par tīni pārtop.
Grāmatas lasa no piecu gadu vecuma, bet tas arī ir individuāli un manuprāt, ar vecumu nav saistības.
Mūzika - BTS, dienvidkorejas grupa, bet tas šķiet māsīcas ietekmē ). Pēc šīs mājāsmācīšanās negrib neko aktīvu darīt :/

Puika. Ies 5.klasē.

Interesē datorspēlites, telefonspēlites. Grāmatas lasa daudz. Puberitātes vēl nav. Meitenes neinteresē. Ar sportu nenodarbojas, bet sporta stundas patīk, ja nav jaskrien krosiņi. Mazrunātājs. Intrigas netaisa, baros neiesaistās.

Papildināts 31.07.2021 19:11:

*spēlītes

Papildināts 31.07.2021 19:12:

Mūziku neklausās, tik tok, fb nelieto.

Papildināts 31.07.2021 19:13:

Apģērbu brendi neinteresē. Varētu uz skolu kaut pidžammā iet, ja mamma neliktu apģērbties normāli.

Papildināts 31.07.2021 19:14:

**jāskrien

Papildināts 31.07.2021 19:17:

Zinu, ka daudzi šajā vecumā seko Harija Potera piedzīvojumiem. Manējam nav intereses par fantastiku, šo viņš nelasa.

Manējs ar' HP lasa, divreiz.

sirdspukstiņš

Manējam neinteresē HP

Pat nav izrādījis interesi... Nu jā, grāmatas nav galīgi mīļas

Mājās, kur ir bērni, pavisam tīrs var būt tikai konfekšu traukā

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18421031