Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cik jāpelna, lai atļautos māju?

Sargengelis

Interesē, kādai jābūt algai, lai varētu atļauties privātmāju.
Pati pelnu pamatalgā pēc nodokļu nomaksas 1550 eur, papildus darbos katru mēnesi vēl aptuveni 400-600 eur (bet mainīgā summa atšķiras), vīrs pēc nodokļiem 1290 eur mēnesī. Iekrājumos 18000 eur. Ir līzingā auto - 270 eur mēnesī uz vīra vārdu. Runājām ar bankām par iespējām. Max summa ir 168000, bet mājas pierīgā vairs ne tuvu nav par tādām cenām.

Kāds ir apsvērums- kādēļ tieši māja? Ko no mājas sagaidat?

Kur šobrīd dzīvojiet? Savā vai īrētā mājvietā?

Domāju,ka uz abiem +-4 tk jābūt oficiāliem ienākumiem,lai banka dotu virs 200 tk.Bet subjektīvs mans viedoklis.

Papildināts 11.08.2021 16:10:

Daudz ko izsaka arī esošās saistības,starp citu.

Katram jau iemesli citādi un kas iemesls vienam, otram nebūs. Bet ja vajag zināt - Esmu uzaugusi mājā, plašumā. Vīrs dzīvoklī, bet dzīvokļus un kaimiņu soļus/piesmēķētas kāpņu telpas/smēķēšanu no balkoniem utt. nevar ciest. Identiski man. Mums ir bērns. Plānā vēlāk vēl kāds bērniņš, noteikti. Protams, gribam, lai bērns uzaug plašumā, ka var iziet laukā, neskatoties, vai suņi nav piekakājuši zāli, kā piemēru.

Papildināts 11.08.2021 16:15:

Dzīvojam īrētā 400+ komunālie.

Arī interesē šī tēma. Reāli, skatoties sludinājumus, rodas jautājums, vai tiešām darījumi notiek? Kāds zin kādu, kas nopircis māju pa 300+? Liekas, ka dažs labs īpašuma pārdevējs pārāk salasījies rakstus un saklausījies ziņas, ka tagad tik visi skrien un pērk mājas covid dēļ. Saprotu, ka būvniecības cenas kāpj, bet ņemot kredītu mājas celtniecībai tur tomēr ir citi nosacījumi nekā kārtojot kredītu 300 pāri štukām.

Patricia L

Kaut gan tie ir mani amata brāļi, figviņu zina, kādi tagad tie kalkulatori un apsvērumi kam dod un cik. Agrāk bija vienkārši, maksājums ne lielāks kā 40% no ienākumiem. Nu man vienai banka dod līdz 50tkst. uz 20 gadiem. Draudzenei, kurai 50 gadi vispār tikai 20tkst. dod. Tajā pašā laikā zinu 40 gadniekus, kuriem algas mazākas kā autorei un vairāki bērni, bet uzcēluši 250-300 tkst. vērtas mājas.

Jā un es brīnos, nu kā mēs mana ģimene ar mūsu algām pašu rokām esam tikuši līdz pusmājām

Brīžam rokas nolaižas, bet tā gribas.

Par to summu, ko jums dod kredītā, Pierīgā var nopirkt zemesgabalu un uzcelt māju. Tā ir man pazīstamu cilvēku pieredze. Zinot, kur viņi strādā, vismaz vienam pazīstamam pārim ienākumi ir diezgan līdzīgi jūsējiem. Viņi gan līdz mājas uzcelšanai nedzīvoja īrētā dzīvoklī, bet maksāja kredītu par dzīvokli.

Sargengelis
Likums nosaka, ka kredītsaistību kopsumma nedrīkst pārsniegt 72 neto mēnešalgas, bet ikmēneša kredītmaksājums - 40% no neto algas.

Ja vīrs tiktu vaļā no sava autolīzinga - jums maksimāli pieejamā kredītsumma pieaugtu. Un vēl vīrs var meklēt labāk apmaksātu darbu. Vīrietim 1290 eiro neto ir ļoti maz.

Man te saka, ka šobrīd ap 150-180m2 vienstāvu ēkas uzcelšana no nulles līdz atslēgai tuvējā Pierīgā maksā ap 200K. Ja ceļ tālākā Pierīgā var iekļauties 180K uz lētāku zemesgabalu rēķina, lai gan labās vietās arī tur zemesgabalu cenas sāk pietuvoties tuvās Pierīgas zemesgabalu cenām.

Tā tuvākā Pierīga ir gan lētākas vietas, gan dārgākas. Paradoksālākais, ka viena otra ne tā dārgākā vieta blakus Rīgai mēdz būt ar par kārtu labāku infrastruktūru, nekā dārgāka vieta.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18421623