Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunais projekts vs vecais

Amelija_Keita

Sveiki!

Rakstu šajā sadaļā, jo šī ir dzīvāka. Ir doma par dzīvokļa iegādi. Skatāmies it kā uz jaunajiem projektiem, tomēr ik pa brīdim iezogas šaubas, vai tie ir savas naudas vērti. Tādēļ gribētu dzirdēt jūsu domas un pieredzi, kādi plusi un mīnusi ir jaunajiem projektiem salīdzinot ar sērijveida.

Otrs jautājums. Ļoti bieži ir dzirdēts, ka jaunajos projektos ietaupa uz komunālajiem maksājumiem. Vai tā ir? Vai kāds, kas dzīvo jaunajā projektā var padalīties, cik mēnesī aiziet komunālajos maksājumos? Īpaši interesē Bonavas mājas.


Amelija_Keita
Bonavas mājas ne ar ko neatšķiras no padomju projektiem - tikai jaunākas un saceltas tuvāk viena otrai un tāpēc ar sliktāku skatu pa logu. Bonava ir super ekonomiskais segments ar visām no tā izrietošajām sekām. Komunālie maksājumi Bonavas projektos būs zemāki nekā tādas pašas kvadratūras padomju projektos.

Lauku puķe
Ir reāla pieredze ar Bonavas mājām? Esmu dzirdējusi labas atsauksmes no tiem, kas tur dzīvo. Labprāt dzirdētu sīkāk par "ekonomiskais segments ar visām no tā izrietošajām sekām". Interesē jebkuras atsauksmes.

Amelija_Keita
Par Bonavas mājām nav pieredzes, bet varu par citu projektu padalīties.

Jā, komunālie maksājumi ir zemāki, salīdzinot ar vecajiem projektiem. Pluss ir kontingents, kas dzīvo šajos projektos. Daudzmaz normāli cilvēki tomēr savācas, strādājoši, nav alkašu, bomžveidīgo.

Mīnusi- skaņas izolācija. Skaņas nāk ne tikai no apkārtējiem dzīvokļiem, bet pat no tālākiem.

Vēl mīnuss tas, ka daudzi no jaunajiem dzīvokļiem tiek izīrēti, jo pirkti kā biznesa projekts un laika gaitā kontingents mainās. Īrniekiem ir pa lielam vienalga, kas mājā notiek.


Amelija_Keita
Ekonomiskais segments nozīmē mazas istabas, zemi griesti, zemākās vidējās klases apdare, tipveida fasādes, kas atgādina padomju laiku projektus.

Tomēr, ja tev vieta, māja un dzīvoklis patīk, tad pērc tik nost!

Qued

Dzīvokļi padomju laika mājās, sevišķi paneļu mājās, ir diezgan riskants ieguldījums. Vismaz spečuki saka, ka šo māju kalpošanas laiks diezgan strauji var beigties.


(c) Qued

No padomju laika projektiem var pirkt Staļina, ķieģeļu hruščovkas, 103., 104., un visus ķieģeļu specprojektus.

black sand

Grūti salīdzināmās lietas jo veca maja ir ar savam problēmām, bieži vien kaut kas prasas pēc renovācijas, dažas mājas pat viss prasas pēc renovācijas, dažādas turības pakāpes kaimiņi, iespējams nesaskaņotas pārplānošanas un varbūtība ka kāds tevi novecojušu sistēmu dēļ nopludina, lifts ik pa brīdim pārtrauc strādāt, lieli siltumzudumi pie tik pat lieliem apkures rēķiniem utt. Ilgtermiņa iespējams arī nelikvīds ieguldījums jo ēkas noveco ja netiek kardināli renovētas un nonāk vēstures mēslaine.

Jaunie projekti arī ir dazadi un dažiem no tiem jau teju 20 gadi. Kādam neesoša skaņas izolācija, citam nav parkinga pat par maksu, citi ķīvējas ar apsaimniekotāju ,citi treknajos ir krietni pārmaksājuši bet mājai jau prasas uzlabojumi.

Pozitivas puses nupat celtajam noteikti ir tas ka tas ir energoefektīvākas bet tas ko nesamaksā par apkuri tāpat aiziet kredīta. Viendabīgaks iedzīvotāju sastāvs, pārsvara ģimenes ar bērniem (novecosiet kopā) un maksātspēja , tīras un kārtīgas koplietošanas telpas un vismaz šķietami drošāka vide kamēr neej āra aiz sava projekta žodziņa. Toties par to ir krietni vairāk jāmaksā par apsaimniekošanu it īpaši mājām ar parkingu pagraba un dzīvo apsardzi. Daudz mainīgu īrnieku gan ir abu projektu bieds.

Papildināts 30.08.2021 13:09:

Lauku puķe
Dažu šādu veco projektu cenas ja vēl ir remonts faktiski vienlīdzīgas ar jaunajiem budžeta projektiem.

black sand
Dažu šādu veco projektu cenas ja vēl ir remonts faktiski vienlīdzīgas ar jaunajiem budžeta projektiem.
Jā, dažām Staļina laiku ēkām tā ir. Taču parasti par cenu, ko samaksā par 2-istabu ekonomklases jauno projektu, var nopirkt izremontētu 3-istabu dzīvokli 103. projektā vai specprojektā - turklāt vēl arī labākā vietā un ar labāku skatu pa logu.


Jaunos projektus taisa dažādi.

Ir plānas koka konstrukcijas apšūtas ar plānu OSB, aizpildītas ar vati.

Ja būs viesuļvētra - noraus nevis jumtu, bet pilnīgi visu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422069