Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunais projekts vs vecais

Amelija_Keita

Amelija_Keita
Es jau esmu stāstījusi vecās diskusijās NĪ sadaļā, ja nav slinkums, varbūt var sameklēt. Dzīvoju Bonavas mājā 2.5 gadus. Uz apkuri tiešām ietaupās vismaz 10x. Varam salīdzināt ar vecvecāku dzīvokli, līdzīgās kvadratūrās, viņiem ap 90, mums 80 kvadrāti. Kad viņi maksā 100+ eur ziemas mēnešos, mēs 10-15eur un turam logus vaļā.

Bet priekš mani lielākais pluss ir slēgta teritorija un "komūna". Kā izteicās kaimiņiene - tas ir kā dzīvot privātmājā, tikai taviem bērniem ir daudz brālēnu un māsīcu. Droši vien lielajos jaunajos projektos ar 100+ dzīvokļiem un n mājām tā nav, bet mums te ir reāli noveicies, esam ļoti patīkamā armosfērā un draudzīgos kaimiņos. Mums viena māja ar 50 dzīv. 90proc no tiem ir jaunas ģimenes qr līdzīga vecuma bērniem. Par šo aspektu man ir laime pilnīga.


Conejito
Paldies par izsmeļošo info. Bet kā ir ar pārējiem apsaimniekošanas izdevumiem? Vai tie nav krietni dārgāki kā vecā tipa projektos?

black sand

Amelija_Keita
Tu doma vispār nemāksat ? Jaunajos ir dārgāka apsaimniekošana bet vecajos visdrīzāk agri vai vēlu nākas mainīt kādas no komunikācijām, lūzt lifts, jāliek jauni logi, durvis, stāvvadi vai citas trubas un to visu maksā iedzīvotāji. Ja gadās uztrāpīt uz RNP tad bieži vien maksa par tukšu gaisu.

Rēķinies ar to ka apsaimniekošanas un komunālo summas būs samēra līdzīgas abos variantos, atšķirsies tik par ko summa aiziet un vai redzi rezultātu

black sand
Nu es tik tā, intereses pēc jautāju. Jo ir dzirdēts no dažiem, ka, jā, jaunais projekts maksā dārgāk, bet pēc tam ietaupa uz koumunālajiem. Tapēc gribēju saprast, cik tur ir taisnība.


Amelija_Keita
Viss atkarīgs no tā, kādi pakalpojumi ir ietverti apsaimniekošanā. Pirms pērk dzīvokli, to var noskaidrot, katrā mājā var būt savādāk. Mums ir aptuveni tik, cik bija, jo mums vecajā dzīvoklī nebija vislētāk no visas Rīgas, un jaunajā nav nekādu baigo ekstru - pastāvīga dārznieka, dzīvās apsardzes utt. Dobes mums apkopj dažas reizes gadā, apsardze ar kamerām. Apsaimniekotājs nav nekāds ūber lielisks kantoris, bet nu, iztikt var. Atkritumi kā jau visiem - cik konteinerus pasūtīsi, par tik maksāsi. Cenšamies max daudz šķirot.

Elektrība sanāk padaudz, jo mums nav gāzes, ir tie 8eur par 3 fāzēm, un mums dzīvoklī daudz visādu gadžetu.

Amelija_Keita, jaunais no jauna atskiras...tas ta, lidz ar to tev nepateiks precizas summas. Ja, komunalajiem normali butu jabut zemakiem, bet atkarigs ari no tevis un konkreta projekta.nu, piem.vecaja dzivokli nebija siltas gridas, tagad izdomaji tadas lietot...jaunajos projektos iedzivotaji izvelas apsaimniekosanas apjomu, ka nolems vairakums, ta ari bus. Ja izvelesies lielu apjomu, tad bus jamaksa, piem.par koplietosanas telpu ikdienas mitro uzkopsanu u.tml.

Ar kaiminiem var nenoveikties visur, tomer risks jaunajos mazaks...kaut ari dazu kaiminu izpauses ir tiesi tadas pasas ka vecajas blokenes, piem.ir dzirdets par riepu dursanu pazemes stavvieta...

Amelija_Keita
Jaunie projekti ir ļoti dažādi, un arī apsaimniekošanas maksas ir ļoti dažādas. Bonavas un YIT mājās komunālie maksājumi būs vai nu ļoti līdzīgi, vai nedaudz zemāki par tādas pašas kvadratūras dzīvokli padomju projektā.

Parasti visprecīzāko atbildi par komunālo maksājumu apmēru var saņemt tieši no attīstītāja, kas attiecīgo dzīvokli pārdod.

Papildināts 30.08.2021 16:44:

Amelija_Keita
Jo ir dzirdēts no dažiem, ka, jā, jaunais projekts maksā dārgāk, bet pēc tam ietaupa uz koumunālajiem.
Komunālie maksājumi nemainās no tā, kādā projektā tu dzīvo - par elektrību, ūdeni un atkritumu apsaimniekošanu maksa visur ir identiska. Tāpat arī ēkas apsaimniekošanas maksa ir diezgan līdzīga padomju un Bonavas projektos. Vienīgā pozīcija, kura atšķiras ir apkure. BET jaunajos projektos ir jāmaksā par papildu pozīcijām, piemēram, videonovērošana, namruņi, apsardze, apdrošināšana, autostāvvietu apsaimniekošana utt Tā kā reāli nekāds ietaupījums tur nesanāk, ja skatās kopējo summu.

Duujaa

Lielā daļā jauno māju ir briesmīgi slikta skaņas izolācija. Dzīvoklī dzird visu savu stāvu katru dzīvokli un vēl augšā un lejā arī.

Noskaidro arī par auto novietošanu, jo pārējās mājas savos pagalmos neļaus likt. Par skaņas izolāciju. Par nākotni - vai neplāno logiem priekšā būvēt nākošās mājas. Ņem uzreiz pietiekamu istabu skaitu, ierēkinot bērnus. Ņem tādu, kas vietas ziņā tuvs sirdij, būs mazāk skumji kredītu maksāt.

Papildināts 30.08.2021 18:49:

Ja māja jau kādu piecgadi uzcelta, noteikti izlasi atsauksmes


Duujaa
Es varu teikt tikai par mūsējo - skaņas izolācija ir lieliska. Virs mums dzīvo 3 mazi bērni, zem mums 2, blakus 2. Ikdienā nedzirdam nevienus. Ja augšējie met basketbola bumbu pret zemi vai lec lejā no kāpšanas sienas, protams, dzirdam. Dzirdēt var to kas notiek trepju telpā, jo ir 1 durvis. Vairāki kaimiņi ielikuši otras durvis sev, tad nedzird arī kāpņu telpu.

Papildināts 30.08.2021 19:16:

Vecajā mājā (lt projektā) dzirdējām kā kaimiņš aiz sienas gultā pagriežas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422069