Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunais projekts vs vecais

Amelija_Keita

FirstAustria

Kādu laiku dzīvoju jaunajā projektā, plānojums bija kā vecais padomijas 119.projekts. Dzīvokli īrēju, ar domu, ka arī pirkt to dzīvokli, bet tomēr izlēmu nepirkt, jo sienas plānas, lietus laikā gar sienu tecēja ūdens strūkliņa, bet komunālie bija zemi (Ogre). Tagad dzīvoju 119.sērijas senajā modelī un nemaz nenožēloju jaunā projekta nepaņemšanu.

Man personīgi simpatizē vecā kaluma mājas.

nmnmnnm

FirstAustria
kurā Ogres mājā tāds plānojums?

Katram savs

jaunais no jauna atskiras...tas ta, lidz ar to tev nepateiks precizas summas.
Vēl trakāk - laika gaitā tas var mainīties. Mums pirmajos gados viss bija ļoti rožaini, bet laika gaitā izrādījās, ka apsaimniekotājs neko negrib darīt, tik ceļ maksu, savukārt, iedzīvotāji ne par ko negrib vienoties utt.

Kamēr visi nav pārdoti, vai blakus plāno būvēt vēl tādu pašu, tikmēr būs rožaini.

Conejito
Es jaunajā projektā esmu jau padsmit gadus un mums arī sākums bija rožains- slēgta teritorija un "komūna". Visu varējām sarunāt, noorganizēt, nodibinājām biedrību, paši apsaimniekojām. Viss jauki un skaisti.

Bet pamazām tas mainās, cilvēki savus dzīvokļuz izīrē, pārdod un komūna pajūk. Tagad ir parasta daudzstāvene ar dažādu kontingentu, kas gan ir labāks, nekā vecajās mājās, bet nav vairs tik viendabīgs. Nevar vairs vienoties par dažādiem mājas apsaimniekošanas darbiem utt.

ziile
Šī ir lieta, ko tu nekādi nevari prognozēt - kas, tev dzīvos kaimiņos pēc 10 vai 20 gadiem. Vienalga, jaunā, vecā projektā, kaut mājā meža vidū. Kaut kādā mērā to var ietekmēt, bet faktori x un y vienmēr var uzpeldēt. Arī pavisam jaunā projektā var blakus ievākties kāds īpaša kadrs, un vecā var būt lieliski kaimiņi. Es tikai saku, ka pašlaik mums ar šo ir lieliski. Pēc 20 gadiem varbūt paši jau būsim tie, kas kādam izīrējuši, kurš to zina..

Papildināts 31.08.2021 11:22:

Tādā ziņā mūsu ģimenei ir citādāka domāšana nekā mūsu vecākiem - mums neliekas ne reāli, ne arī patīkama doma nodzīvot atlikušos figviņzin, 40 vai cik dzīves gadus, vienā tajā pašā vietā. Tāpēc mēs vairāk skatāmies uz to, kur mums ir labi tagad un būs labi plus mīnus nākamos 15 gadus. Ilgāk par to savu dzīvi plānot es nemaz negribu.

Conejito
Precizi. Dzīvojamā telpa ir jāmaina atbilstīgi vajadzibam un noskaņojumam. Un kaimiņi visur ir mainīga dala, arī privātmājas ar ne vājiem zemesgabaliem gadas taaaaado klauni, ka , senes lasot , gandrīz alepkavnieciskas dominas ienak prata....

Visa izvele ir teorētiska , patiesiba viss ir vienkārši . Jazin, kas ir max , ko gribas, max , ko var atļauties, jāizdala , kas šajā ideālajā plāna ir pats būtiskākais gan pragmatiski., gan emocionāli un jānolaižas uz zemes.

Papildināts 31.08.2021 11:58:

Jo jaunais vai vecais projekts noteikti nav atslēgvārdi.

Piekrītu par to klāt piecelšanu. Īrējām dzīvokli jaunajā projektā, kur tieši pretim logiem piecēla vēl mājas. Es vispār brīnos, ka tik tuvu drīkst būvēt. Komunālie bija lieli, jo dzīvā apsardze utt.

MioMioMio

Īrējām dzīvokli jaunajā projektā, kur tieši pretim logiem piecēla vēl mājas.
Tas jau standarts, ka katru māju rindu (vienalga privātās vai daudzdzīvokļu) tirgo ar skatu uz pļavu/mežu, bet pēc tam pieceļ klāt arvien nākamo rindu, kuru atkal var notirgot tāpat. Ja tuvu Rīgai, tad naivi cerēt, ka tie tukšie gabali netiks apbūvēti. Ja tas ir svarīgi, tad ļoti rūpīgi jāpēta, kur neko priekšā tiešām nekādi nevarētu uzcelt.

Man vairāk žēl padomju māju iemītnieku, kuriem pagalma pļaviņā uzmet priekšā logiem jauno māju (ir gadījumi, kur ļoti, ļoti tuvu). Ar to viņi nekādi nevarēja laicīgi rēķināties. Ja pērc pirmajā mājā no vairākām plānotajām, tad jau uzreiz jārēķinās, ka ainava mainīsies.

black sand

Jaunājāprojekta noteikti jārēķinas ka ja logam pretī ir plika zaļā zona vai daži kociņi tad ar palielu ticamību drīzumā tir var būt nākamā ēka, parkings, veikals jo īpaši ja tas zemes gabals pieder šim pašam attīstītajām. Vai ka Panorāma Plaza vēl trakāk, kad Tev no padarga dzīvokļa loga paveras iekonservēts ēkas skelets.

Bet visur kur veidojas apbūve vienas desmitgades ietvaros, vai tie būtu jaunie projekti vai privātmāju masīvi nākas rēķināties ka turpmāko desmitgažu laika novecosiet kopā jo pārsvara jauno pērk jaunas ģimenes un bērniem pieaugot pēc desmit vai divdesmit gadiem noteikti būs pilnīgi citi kaimiņi ar kuriem būs maz kopīga jo viņi būs jauni, jūs jau pusmūžā utt. Šajā ziņa vecajā apbūve jau sākotnēji iedzīvotāji ir daudzveidīgāki

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422069