Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunais projekts vs vecais

Amelija_Keita

Reach
Tie dzīvokļi ar "istabu" bez loga nebija Bonavai. Tāpat tai pašai Bonavai tādi "mazbudžeta" projekti top ne tikai Rīgā, bet arī Zviedrijā un Somijā. Un tieši apmēri to atšķir no trekno laiku vanabe attīstītājiem, kad daudzi blieza uz sazagtās zemes jebko, lai tik ātri maksimalizētu peļņu. Neviens no tiem kantoriem nav līdz mūsdienām izvilcis. Bet ir palicis viņu mantojums ar baisiem vecajiem jaunajiem projektiem, kam brūk pamatu, ir papīra sienas, lifts nepieder mājai vai māja vispār nav nodota ekspluotācijā. Pa šiem 20 gadiem likumdošana ir stipri izmainījusies, un nav vairs iespējami šādi zili brīnumi.
Ja par padlaiku apbūves, tad Rīgā tādas, kam tikai pamati un sienas palikušas, ir uz rokas pirkstiem saskaitāmas. 99% nav nekad uzturētas un nekad arī netiks savestas kārtībā, jo tur mītošajam kontingentam naudas vnk nav un nekad nebūs. Tie, kam ir nauda, tie pārceļās uz jaunām mājām un vecos dzīvokļus pārdod kamēr vēl var!

Papildināts 13.02.2024 15:51:

Vēl par kredītiem. Muļķibas! Nevajag nekādus 25k iekrāt. Jaunajām mājām 1.iemaksa ir 15%. Altums ar bērniem un jaunajiem speciālistiem diezgan naski iesaistās ar atbalstu. Tagad tak ne tikai % maksājumu nogalvo, bet arī 8k grantu pirmajam īpašumam dod! Man divas ģimenes izmantoja grantu un ir ļooti apmierināti. Un ar tiem atbalstiem vispār viss ir mega pieejami un fleksibli. Galvojumu dod ik pa 3 gadiem vai ja bērnu palika vairāk. Un to grantu dod cilvēkam. Tātad ja vecais dzīvoklis uz vīru, bet jauno raksta uz sievas, grants pirmajam īpašumam tiek izsniegts. 8k eiro. Un Altums nogalvo pirmo iemaksu. Kad pārvācas, veco dzīvokli pārdod un dzēš daļu kredīta. Ja ir normāls darbs un galvā nav zupa, nav nekādu problēmu nomainīt īpašumu uz labāku izdevīgi.

Samael

Ūja, ūja. Ja tagadējie jaunie projekti neskaitās dārgi, tad es nezinu. Mums it kā galvā nav zupa, bet roka neceļas simtiem tūkstošu par mikroistabelēm izmest...

Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

vecis35

Reach
tiem nav viegli iekrāt arī 15 tk

Atvaino, ja nevar iekrāt viena cilvēka 3/4 gada neto ienākumus, tad kāds tur vēl dzīvoklis?

Dārgi bija divistabnieks ķengaragā 5.stāvā bez remonta pa 120k eiro (reāls piemērs iz dullo cilvēku dzīves pirms trekno gadu krīzes).

Protams, ja gribas plaši un lēti, pa ~70+ tukstošiem var nopirkt dāču pierīgā (arī reāls piemēr iz dzīves, tikko radi pārdevuši).

Par tiem simtiem tūkstošu, nu viss ir relatīvi. Ja mašīnas mūsdienās maksā ~30k, iekārtot dzīvokli no ~30k. Da ceļojumā ar ģimeni aizlidot jau ir 3k. Banāli ikea mēbeles pa pēdējiem pāris gadiem palika uz pusi dārgākas.

MazaisMurmulis

eseni
ir kāds jauns grants Altumam? 8k ( 10) bija tikai 3+ ģimenēm, un tur nu piedāvājumi tai pašai bonavai nožēlojami.

Duujaa

Altumam tāpat procentos to visu pēc tam jāatdod atpakaļ.

kas šiet konkrēti ir "nožēlojams"? Full master bedroom, sienas skapis gaitenī, liela viesistaba ar dubulto panorāmas logu un milzīgu balkonu. Wow! Kas tad ir tas, ko karaļi mūsdienās vēlās?

Papildināts 14.02.2024 14:38:

Duujaa
Ģimenēm nav Altumā nekādi procenti jāmaksā ( man bija līgums ar Altum). Tieši vēl 1,5% ZG nodeva nav jāmaksā, kas uz jauna dzīvokļa summu ir mega liels skaitlis.

Samael

eseni
Tu jau droši vien zini, kas nepatīk dažiem labiem, - virtuves pleķītis pie iekšējās sienas bez loga Un cena par šo dzīvokli (Vertikāles, ja nemaldos) - krietni virs 200 000 eiro.

Paraugies uz to veco sievieti pāri ielai.Tu nekad nebūsi tāda. Tu nekad nekļūsi veca,un tu nekad nemirsi.

MazaisMurmulis

eseni
tas ir 200k+. Alternatīva ir māja 120-140 kvm, normālā piepilsētā ar brīvību bērniem, iespēju vakará iziet ārā bez cilvēku drūzmas utt. Man nav nekas pret jaunajiem projektiem. Kamēr maza ģimene - ir ok. ar 3 tīņiem tádas 2 istabiņas pa 10-12kvm... nu var jau dzīvot, nav tas trakākais variants, bet nu es neņemtos apgalvot, ka tas ir optimālais risinājums visiem.

Papildināts 14.02.2024 15:38:

Samael
konkrētajā plānojumā mani vairāk uztrauktu bēristabas durvis kas atveras " cepeškrāsnī"

Un es tiešām domāju ka mazo dzīvokļu segmentā - tur jaunie projekti ir ok. Gan piedāvājums, gan plănojumi. Lielākām ģimrnēm ( kam nu tas altum balsts pienăktos) - tur jau var padomāt un interesantākus risinājumus tajā pat cenu kategorijá atrast

Duujaa

eseni
Nu nezinu, skatoties altumu gala cipars, kurš bija jaatdod bankai auga. Bez altuma bija mazaks.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422069