Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Trebū Home projekts

BlueBerryNight

Man kolēģe tur dzīvo, viss apmierina, tik tur bija kaut kāda problēma ar autostāvvietu, precīzi neatceros, bet, ja nemaldos, viņa nebija pirkusi stāvvietu un līdz bezmaksas stāvvietai bija tālu jāiet.Trebū skaitās drusku labāks par Bonavu izvēlēto materiālu un risinājumu ziņā. Novietojums ir tads nekur, taču arī tās mājas pie Juglas apļa pirms 15 gadiem skaitījās pie plikām pļavām un tikai ar mikriņu satiksmi. Bet tagad ir starp diviem apļiem un ar skatu uz intensīvu ielu. Viss mainās.

ateni

BlueBerryNight
bet salīdzinot ar Bonavu projektiem, šis liekas daudz labāks.

Pēc kādiem kritērijiem un/vai parametriem Trebū Home projekti ir labāki par Bonavas projektiem?

1 m2 cena svārstās no 1800 eur līdz 2000eur - manuprāt kosmoss.

Mēs arī izskatām NĪ jaunajā projektā. Lūkojam 3 istabu dzīvokli.

Bet ilgstoši sekojot NĪ cenām, tās aug, kā sēnes pēc lietus. Nav izslēgts NĪ cenu burbulis, kā tas bija 2008 gadā.

Nebūt nevienu nevēlos atrunāt kaut ko pirkt.


Veiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

ateni
Būsi pārsteigta, bet 1800-2000 par kv m bija arī pirms trim gadiem, ar nelielām variācijām šurpu turpu.

Segmentam sekoju jau kādu laiku, jo aktuāli. Jaunās mājas maksā tik, cik maksā. Cenas kāpums principā samērīgs ar materiālu un darbaspēka izmaksu kāpumu.
2008.gada krīze bija dēļ uzpūstām cenām. Tagad šo bankas nepieļauj, lai arī tirgoņi grib tās savas padlaiku kastītes tirgot par uzpūsti kosmiskām astrāla cenām. Bankas nekreditē.
Bet krīze izskatās, ka būs. Dēļ visu cenu kāpuma. Var sākt gatavoties


ateni
2008. gada cenu burbuli izraisīja bankas, dodot kredītus visiem, kas tos prasīja. Šobrīd šādas situācijas vairs nav. Īpašumu cenas aug, jo aug izejvielu cenas un darbaspēka izmaksas, kā arī palielinās kopējā inflācija.

eseni
tirgoņi grib tās savas padlaiku kastītes tirgot par uzpūsti kosmiskām astrāla cenām. Bankas nekreditē.
Bankas joprojām kreditē padomju projektus un šobrīd nekas neliecina, ka tās to pārtrauktu darīt. Nosacījumi gan nav tik labi, cik jauno projektu kredītiem, jo padomju projektiem dod tikai 75-80% no vērtējuma. Un interesanti, cik tieši tavā izpratnē ir tās uzpūstās cenas? Šobrīd Teikā labi izremontēts labs padomju projekts labā vietā maksā ap 1280-1320 eiro/m2, bet neremontēts labā projektā un vietā - ap 1100 eiro/m2 Kamēr jaunais projekts ar pilnu apdari - ap 2200 eiro/m2. Starpība pietiekami būtiska.

ateni

eseni

Tieši gadu atpakaļ NĪ nopirkām jaunajā projektā par 1500€ m2. Būvniecības stadijā tas maksāja vēl lētāk. Tātad 1260 par m2


Veiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

Cenu kāpums nav tikai materiālu un darbaspēka izmaksu dēļ. Pa gadiem pieaug arī dažādas prasības. Piemēram, ja tagad kāds attīstītājs grib uzsākt jaunu projektu, tam jau kā minimums ir jābūt A klases energoefektivitātei. Prasības aug logiem, ventilācijai utt. Iepriekš visas jaunās daudzdzīvokļu mājas bija B kategorijas. Kā panākt to energoefektivitāti? Biezākas sienas, labāki logi, rekuperācija utt. Tas jau visu sadārdzina, līdz ar to kaut kāda daļa no tā cenu kāpuma ir tīri uz to, ka agrāk būvēja "plānākas un vienkāršākas" mājas.

Tādā ziņā ar 2008.gada 2000+ eur/m2 vispār nevar salīdzināt, jo tās mājas jau nu galīgi nav nekādas izcilās energoefektīvās mājas ar labiem logiem, labu ventilāciju, biezām sienām utt.

Pēdējās izmaiņas: JanisB, 09.10.2021 13:25.

ateni
Viss jau atkarīgs no vietas. Arī šobrīd,piemēram, Bonavas Dreilinga mājās var nopirkt dzīvokļus pa 1700 eur/m2.

Arī Krasta masīvā cenas ir zemas Bonavai. Un Liepziedi ir lēti. Pierīgā dzirdēti lēti "jaunie" projekti. Tie būs no 1800 uz leju stipri.

Papildināts 09.10.2021 16:40:

Lauku puķe
https://m.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/teika/cxjpc.html

Redzi, gribēšanai robežu, kā redzams, nav Stāvvietu kari pagalmā, zeme nav īpašumā, ellē ratā až pie Alfas, bet 1450 kv m grib! Un nevarētu teikt, ka baigi remontēts...

Ja par jautājumu, cik būtu armieru maksāt, nu stipri zem 1000ša, kādi 700-800 maximums.


ateni

eseni

Arī Krasta masīvā cenas ir zemas Bonavai.
Bonavai vēl pat būvniecība nav sākta šai mājai. Un cena par m2 ir 1900-2000 eur. Bez autostāvvietas.

https://www.bonava.lv/dzivokli/riga/krasta-rajons/krasta-kvartals/krasta-kvartls-krdenera-dambis-4#SortDirection=Desc&SortField=StatusVeiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422641