Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mantots dzīvoklis

69Eva

Sveiki! Uzreiz atvainojos iespējams par stulbiem jautājumiem, vnk esmu apjukusi šobrīd

Mammīte aizgāja Respektīvi ir dzīvoklis ar kuru nesaprotu ko vispār un kā darīt Protams šobrīd vismaz mēnesi vispār neko nedarīšu pat neiešu iekša, jo vēl nevaru. Bet jautājums, kas šobrīd notiek ar visiem tiem rēķiniem, man viņi ir jāparformē, nu tur gāze, elektrība utt. kas vispār ir jādara? Mantojumam pieteikusies vēl neesmu protams. Ko es varu darīt vai nevaru ar to dzīvokli, kamēr nav mantojuma apliecība, vai varu izīrēt? Nākotnē raugoties, gribētu pārdot, bet nevaru pat tur deklarēties, jo pašāi īpašums hipotēkā,kurā jābut man arī deklaretai, respektīvi esmu apjukumā un nesaprotu kā rīkoties. Paldies

Lēdija

69Eva
Līdzjūtība no manis!
Tu vienīgā mantinuece?
Dzīvoklim šobrīd vienkārši maksā rēķinus, no sava konta, neko pārformēt Tu vēl nevari. Vari arī izīrēt.
Kad esi gatava, dodies pie notāra un nokārto mantojuma lietu. Kad būs ZG reģistrēts kā Tavs īpašums, tad varēsi arī līgumus pārslēgt.

Līdzjūtība!

Par dzīvokli: viss jau atkarīgs no mantiniekiem, ja tie ir vairāki, tad savstarpēji jāvienojas par rēķinu apmaksu un skaitītāju rādījumu laicīgu nodošanu, jo tas jau nekur nepazudīs, pat ja elektrības, gāzes un ūdens patēriņš ir pa nullēm. Pie tam tūlīt sākas arī apkures sezona. Tos komunālo pakalpojumu rēķinus var maksāt arī "svešs" cilvēks.

Par īrniekiem un pārdošanu - nesteigtos, apsvērtu variantus un tā nesteidzīgi padomātu, kamēr pirmais apjukums un šoks paiet. Aprunātos ar tuviniekiem.

teite

69Eva
Līdzjūtība!

Dažus pakalpojumus vari mēģināt atslēgt, ja zini, ka nelietosi un tuvākajā laikā zini, ka nebūs citu lietotāju. Ja nu ir internets, telefona pieslēgums, tad tos pilnīgi mierīgi vari noslēgt. Teorētiski arī gāze, elektrība ir atsledzami, bet vajag noskaidrot, cik maksās atjaunošana un vislabāk pašiem pakalpojuma sniedzējiem prasīt kā vari darīt. Dzīvokļa īri gan nesanāks atcelt.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Kad būs ZG reģistrēts kā Tavs īpašums, tad varēsi arī līgumus pārslēgt.
Nav gan tā.

Visi gāzes, elektrības u.c. līgumi ir uz konkrētu personu, nevis adresi. Kad tēvs nomira, mamma jau nākamajā dienā visu pārslēdza uz sava vārda.

Tad vēl, kā jau teite raksta, jāpadomā vai viss ir vajadzīgs, varbūt piemēram, internetu var atslēgt.

Ūdeni, gāzi, elektrību gan var atstāt, sevišķi, ja plānots izīrēt. Izīrēšana pat būtu vēlama līdz brīdim, kad sapratīsi, ko darīt. Jo ja dzīvoklī neviens nebūs deklarēts, iegriezīsies liels nekustamā īpašuma nodoklis. Un ja pārdosi pirms 5 gadus pirms dzīvoklis jau būs tavā īpašumā, arī ir palielināts nodoklis. To visu vajag izpētīt un izdomāt.

Saprotu, ka grūti, bet iesaku tomēr saņemties un ieiet apskatīties kas tur notiek kaut vai ar rēķiniem, jo sakrāt parādus var ātri, bet vaļā tikt būs jāiespringst.

Iesaku arī nevilkt garumā ar pieteikšanos mantojumam, jo tas arī nebūs ātri.

Lidzjutiba. Ta ka notiek dazadi krapsanas gadijumi, iesaku pec iespejas atrak pieteikties mantojumam. Jo mantojumu nokartot vajadzes menesus. Visus rekinus protams maksat, ligumus var parslegt jau tagad, visu lieko atsledz.

Ja neviens nedzivo, iesaku pardomat, ko tur piedeklaret, ka ari noslegt apdrosinasanas ligumu, ja dzivoklis ir laba stavokli un taja atrodas vertigas mantas.

ačuks

69Eva
Vismaz Latvenergo pēc kāda mēneša atsūtīja vēstuli ar tekstu - zinām, ka adresē xxx īpašnieks miris, lūgums paziņot uz kādu personu pagaidu līgums. ja nē - elektrības adresē tiks atslēgta. Namu apsaimniekotājam zvanīju pati. Jo arī pēc pieteikšanās mantojumam paiet laiks līdz ir oficiāls īpašnieks. Te gan rēķinus varēja turpināt apmaksāt jebkas

69Eva
Saprātīgi būtu tomēr aiziet pie notāra un vismaz noskaidrot kā vari pieņemt mantojumu ar inventāra tiesībām. Lai mierīga sirds, ja nu kādi negaidīti parādi. Šo nevajag vilkt garumā, jo ir termiņš ja nemaldos 2 mēneši.

Armadetta

69Eva
Līdzjūtība no manis!

Man vasarā nomira tētis un tagad ar mammu kārtojam tēta dzīvokli uz mani, jo mamma tā grib. Tas viss pie notāra. Manā gadījumā tas viss prasīs 4 mēnešus. Izmaksas ap 400-600 eur(notāre mani brīdināja). Iesaku nevilkt šo lietu garumā, jo man pieraksts uz mantojuma tiešibām,lai tiktu pie notāra apmēram bija mēnesis, pat vairāk.

Papildināts 01.10.2021 06:54:

ačuks
Mums Latvenergo nemaz nezināja,ka īpašnieks miris. Es tikai pārformēju līgumu uz sevi un viss.

Namu pārvaldē iesniedzu tēva miršanas apliecības kopiju, bet rēķini tāpat turpina pienākt uz tēva vārdu,kamēr nav noformēta zemesgrāmata uz jauno īpašnieku.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422647