Mājturības programma meitenēm 6. klase

Skaistnatrite

Slēdza Skaistnatrite: "Četri vēji atbildēja uz manu jautājumu. Paldies.".
Skaistnatrite

Vai šeit nav kāda zinoša māmiņa, kura var pateikt kas pēc skolu programmas ir apgūstama meitenēm sestā klasē. Daudzus desmitus vai atpakaļ šuvām priekššautus vai svārkus, bet ko šajos laikos? Ja ir šūšana ar šujmašīnu, tad viss darbs tiek darīts skolā?


Četri vēji

Esošā paraugprogramma. Skolotājs, protams, var strādāt pēc savas, bet to izvēlas nedaudzi.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Skaistnatrite

Ļoti žēl, ka nav kā bija kādreiz, kad visi adīja zeķes, cimdus, džemperus. Izšuva krustdūrienā un baltajā tehnikā, šuva gan priekššautus, gan svārkus un blūzes. Mācījās modelēšanas pamatus. Bet ko tagad? Dēlam Rīgas Valsts 3. Ģimnāzijā mājturībā bija kopā ar meitenēm - knipelējumu vilnas figūriņu un picas gatavoja. Mājturība tomēr bija spēcīgāka "krievu" laikos.

Četri vēji

Skaistnatrite
Ļoti žēl,
No prasmju viedokļa - jā, žēl. Bet no laika viedokļa - nē. Šie darbi paņem tik daudz laika, kura vienkārši fiziski nav, ja grib vēl ko citu darīt bez stundām ilgas adīšanas vakaros. Rezultātā mammas, kas māk, mēģina adīt šķībi,lai izskatās pēc bērna darba, kas nemāk, sarunā kaimiņienes .

Labāk lai mācās ko sakarīgāku un noderīgāku. Un to var izdarīt šajā priekšmetā, jautājums - cik radošs un elastīgs ir pats skolotājs.

Skolotājam būtu jāierāda pamati, tehniku dažādību, tālākajam jau būtu jābūt interešu izglītības lauciņam. Un otrs - jārunā par ēšanu, ēdiena gatavošanas principiem, mājokļa (un varbūt arī dārza) labiekārtošanu un kopšanu, sīkiem remontdarbiem, apģērba kopšanu un lietām, kam jāpievērš uzmanību (sastāvs utml). Un vēl daudz citu sīku mājsaimniecības nianšu, ieskaitot etiķetes un uzlīmes pētīšanu un saprašanu.

Un tam tiešām nebūtu jābūt dalītam pēc dzimuma principa.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


adatainis

Es esmu par to, lai zēni (un arī meitenes) picu iemācās taisīt un pogu piešūt. Uzlikt drēbes mazgāties, lasīt drēbju etiķetes. Skaistnatrite - vari turpināt šūt priekšautus. Vēlams ar rokām...

Skaistnatrite

adatainis
Man jau liekas, ka Jūsu uzskaitītās iemaņas bērni iemācās savās ģimenēs, ja vien tās nav nelabvēlīgās ģimenes protams un priekš šīm iemaņām uz Mājturības stundām pilnīgi noteikti nav jāiet.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18422801