Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kur iegādāties korellu?

Agnese1304

Jau sen sapņoju kļūt par šo putnu īpašnieci, bet īsti nevaru atrast, kur varētu tādu iegādāties.

No zooveikala pirkt netaisos, jo tur tie nabaga putni ir satramdīti un samocīti.

Varbūt kāds zina kādu putnu audzētavu, kur var iegādāties?

labrencija

Depo nopirkām pārīti jau 3 gadi atpakaļ. Nav ne vainas.Staigā pa galvu, mācās dziesmas.

Papildināts 28.09.2021 22:03:

Kāpēc ne no zooveikala ? Būs putniem mājas. To viņi prot novērtēt.

Jā, putniem būs mājas un veikalam iegansts turpināt turēt putnus šausmīgos apstākļos. Es pret zooveikaliem, jo viņi vienkārši neprot apieties ar dzīvniekiem. Iebāž mazā krātiņā, noliek tur, kur spoža gaisma spīd virsū nepārtraukti. Cik bieži ir redzēti vilnīši veikalos, kas nobijušies tup stūrīti smagi elsodami aiz stresa.

labrencija

Agnese1304 Atcerējos SSā ir sludinājumos no audzētājiem. https://www.ss.com/msg/lv/animals/parrots-and-birds/parrots/bgijo.html

Vēljoprojām meklēju papagailīšus. Tā kā dzīvoju Ventspilī, tad ss.lv neko atrast nevar (nesen viens sludinājums, bet man neatbild). Varbūt kādam izšķīlušies mazulīši, kas meklē jaunas mājas?

Pirmkārt, nevienā zooveikalā puitnus netur mēnešiem un gadiem, tur ir ātrā pārdošanas vieta. Otrkārt, ja nav pieredzes ar putnu turēšanu, korella nav labākā izvēle. Viņi mostas līdz ar gaismu un ir ļoti skaļi. Ar to jārēķinās. Pēc manas pieredzes, labāk 2 kaķi nekā viens korella. Kaķis kārtojas tikai savā kastē, korella visur. Nelaist ārā palidot pa istabu nevar, jo viņiem vajag fizkustēšanos, neviens būris to nevar nodrošināt, ja nu vienīgi 3x 3 metri, bet dirš viņi visur, kur ienāk prātā. Tad jāstaigā pakaļ ar lupatu. Tāda ir mana negatīvā pieredze.

Saprotu, ka jautājums bija ne par to, bet dalos arī ar negatīvu pieredzi, kāda man bija, kad savā laikā pavedos uz bērnu dīkšanu; nu nopērc, nopērc!

Pirms apgādāties ar dzīvu būtni, kura dzīvo ilgāk par mēnesi, ir jāizsver visi plusi un mīnusi, tāpēc uzrakstīju par mīnusiem, lai tie nepārsteidz nesagatavotu.

Kastanja

Paldies par brīdinājumu, bet putni man nav sveši mājdzīvnieki. Labi saprotu kādi ir plusi un mīnusi, un kā par viņiem rūpēties. Esmu 100% pārliecināta, ka labāk gribētu 5 korellas, nevis 1 kaķi.

Pufferfish

Kastanja Saku visiem lai neņem putnu ja nav gatavi, bet te abas vainas vienkārši labojamas, jāiekārto tumša telpa/stūrītis gulēšanai un nemodīsies līdz ar gaismu, tā kā viņiem vajag vislabāk 12h miega lai nesāk ligzdot, nevar atstāt dabīgās gaismas ziņā. Manējie guļ no 10 vakarā līdz 10 rītā aptumšotā istabā ar apsegtu būrīti, nekādu problēmu, ja nu vienīgi kāds murgs viņiem gadās un tad jāieslēdz gaisma un jānomierina.

Un kakāt viņiem var iemācīt vienā vietā vienkārši iedodot gardumu katru reizi kad viņi tajā vietā nokārtojas. Vajag pacietību, protams, bet nav neiespējami.

Mana galvenā problēma ar mazajiem papagaiļiem ir tas, ka normālas kvalitātes stiprs, liels, plats būris maksā ap minimums 300, kamēr ārzemju amazonē var dabūt pa 150, bet uz Latviju neviens nesūta.

Pufferfish
Dinozoo skatījos būrus, un tur lielais būris (80x60x95cm) maksā 150 eiro. Izskatījas sakarīgs, gan ar vanniņu, gan barotavu, gan laktiņām. Vai arī dinozoo būriem ir kāda apslēpta vaina?

Pufferfish

Agnese1304 Tas Primo Open Empire? Es tieši to pašu sūtīju no zoocentra un man atnāca bez vienas sienas Bet tā viņam vaina ir tāda, ka tās restes ir domātas vilnīšiem un mazākiem putniem, viņas ir principā drātiņas ar krāsu pa virsu (var ar roku salocīt ja pacenšās) un korellas var sākt to krāsu grauzt nost. Pie tam, ja ieliek kādu resnāku zaru, var neturēt svaru un pārlūzt. Man nav tas būris bet līdzīgs un jau pirmajā gadā vienā vietā pārlūza.

Ā un tās laktas kas iet reizē būriem nekam neder, jo ir maza diametra un taisnas, un tāpēc bojā kājas un nagus. Vajag dabīgos zarus, tādus, kuriem biezums mainās. Korellām vislabāk lai zars ir tik biezs, ka nagi apņemot zaru nesaskarās. Savādāk viņiem rodas tas, ko angliski sauc par bumblefoot, var ieguglēt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18422817