Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kanalizāācijas sistēma un tās reģistrēšana

laukupele

Atnāca papīrs, ka jāreģistrē kanalizācijas sistēma, jauzrāda cik daudz un kur tiek izvests viss no atejas bedres. Bet mums ir biokanalizācija un paši veicam apkopi. Kā ir citiem, kam arī ir biokanalizācija un iespējas pašiem veikt apkopi, vai man ir likumiskas tiesības to darīt, vai neskatoties uz to ka viņa ir bio ir jāalgo ārpakalpojums.

Upene

Arī biokanalizācijai ir dūņas reizi pa reizei jāizsūknē, jāskatās kā kuras pašvaldības noteikumos. Limbažos ir vismaz 1x gadā.

Amnesia

laukupele
Kā tas ir rakstits jūsu pilsētas/pagasta noteikumos?

Nē to es saprotu, mēs jau sūknējām, bet paši, nevis aicinājām kādu. Es taisni gribu zināt, vai tiešām mēs paši to nevaram darīt. Es saprotu nedrīkst ja ir parasta bedre, pats tīrīt un kakučus uz sava lauka izliet, bet mums tur nav kakuču.

laukupele
No pašvaldības atkarīgs. Mūsējā ir prasība, ka obligāti jābūt līgumam par apkopi un tā jāveic reizi 6 mēnešos.

Resnā Žurka

Pašvaldībai interesē, kur tiek uztilizēts tas, ko izsūknē. Jālasa pašvaldības noteikumi, ko ļauj un ko nē.

Katram savs

laukupele
Atnāca papīrs, ka jāreģistrē kanalizācijas sistēma
Tas ir pilnīgs sviests ar šo sistēmu.

Mums Rīgā ir uztaisīti tādi saistošie noteikumi, ka biokanalizāciijas īpašniekiem ir jāveic attīrīto notekūdeņu analīzes reizi gadā. Mūsu sistēmai nav paredzēta vieta, no kurienes paņemt to paraugu. Un zvanīju vēstules sūtītājiem - kur tad var tās analīzes uztaisīt? Nosauca Rīgas ūdeni. Zvanīju uz Rīgas ūdeni, pateica, ka viņi neveic šādas analīzes privātpersonām.

Gaidu, kad nāks sods.

Papildināts 12.10.2021 20:50:

Maza_Maija
Mūsējā ir prasība, ka obligāti jābūt līgumam par apkopi un tā jāveic reizi 6 mēnešos.
Tas jau arī ir pārspīlēti. Biokanalizācijai nevajag apkopi biežāk kā reizi gadā.

Papildināts 12.10.2021 20:52:

laukupele
un iespējas pašiem veikt apkopi,
A kā paši var veikt apkopi? Tur tak jāizsūc tās dūņas un jāutilizē. Ne jau dārzā to liet.

Aloja

Katram savs
Visādas visādu ūdeņu analīzes taisa Vides Audits, kas atrodas Dzērbenes ielā. Diezgan operatīvi taisa, kā arī normāli pa telefonu pastāsta, kā pašam pareizi paņemt testējamo ūdeni. Laboratorija sertificēta, viņiem ir arī mājas lapa. Droši vien jums vajag standarta notekūdeņu analīzes - BSP, ĶSP, P, N un ko tur vēl.

Iesaku šo laboratoriju, jo ir bijusi laba pieredze.

Papildināts 12.10.2021 21:20:

Un prasība veikt vismaz ikgadējas analīzes attīrītajam ūdenim ir pamatota, jo ir jāmonitorē attīrīšanas pakāpe, kas savukārt norādīs, vai iekārtas darbojas pietiekoši labi.

Katram savs

Mums lauki. Pašiem ir muca vīrs izsūca, ar karčeru izmazgāja un salējām no jauna ūdeni. Un to, ko izsūcām izlējām uz lauka, jo tur jau tik tāds pabiezs ūdens bija.

Katram savs

Aloja
Un prasība veikt vismaz ikgadējas analīzes attīrītajam ūdenim ir pamatota
Bet kur lai es to ūdeni dabūju? Kā jau teicu, manai iekārtai nav tādas vietas, kur paņemt tīro ūdeni (oficiāli iegādāta pirms 6 gadiem iekārta).

Papildināts 12.10.2021 21:40:

Aloja
Laboratorija sertificēta, viņiem ir arī mājas lapa.
Mājas lapā pie pakalpojumiem privātpersonām neredzu notekūdeņu analīzes.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18423183